Γενικά Κάτι σαν το Μπαλί;

emm

Member
Μηνύματα
36
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
όπου μας βγάλει!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα στους πολυταξιδεμένους!
Ψάχνω κάποιον προορισμό στην Ασία, που να μοιάζει με το Μπαλί. Θα μου πείτε και ποιος δε θέλει να ξαναβρεί τον παράδεισο; Πήγαμε πέρισυ με τον άντρα μου και μας άρεσε πολύ!
Ακολουθήσαμε τις συμβουλές σας και μείναμε στο Ουμπούντ, κάναμε εκδρομές στα βουνά, στις λίμνες, στους ναούς, κάναμε rafting και γενικά ήταν εξαιρετικά!
Στις παραθαλάσσιες περιοχές, που ήταν πολύ τουριστικά πήγαμε την τελευταία μέρα και δε μας άρεσε ιδιαίτερα, οπότε μείναμε πολύ ικανοποιημένοι από την επιλογή να μείνουμε στην ενδοχώρα.
Μας αρέσει το εξωτικό στοιχείο αλλά είμαστε της άποψης ότι προτιμάμε φύση και πολιτισμό από μία μέτρια παραλία. Στην τελική, πάμε και στο Κουφονήσι το καλοκαίρι!
Επίσης, δε θέλουμε να ξυπνάμε κάθε μέρα χαράματα για να κάνουμε εκδρομές. Θέλουμε ένα συνδιασμό βασικά ξεκούρασης αλλά και εμπειριών!
Σκεφτόμαστε για 8-10 μέρες τον Μάρτιο ή Απρίλιο.
Έχετε κάποια πρόταση;
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Καλησπέρα στους πολυταξιδεμένους!
Ψάχνω κάποιον προορισμό στην Ασία, που να μοιάζει με το Μπαλί. Θα μου πείτε και ποιος δε θέλει να ξαναβρεί τον παράδεισο; Πήγαμε πέρισυ με τον άντρα μου και μας άρεσε πολύ!
Ακολουθήσαμε τις συμβουλές σας και μείναμε στο Ουμπούντ, κάναμε εκδρομές στα βουνά, στις λίμνες, στους ναούς, κάναμε rafting και γενικά ήταν εξαιρετικά!
Στις παραθαλάσσιες περιοχές, που ήταν πολύ τουριστικά πήγαμε την τελευταία μέρα και δε μας άρεσε ιδιαίτερα, οπότε μείναμε πολύ ικανοποιημένοι από την επιλογή να μείνουμε στην ενδοχώρα.
Μας αρέσει το εξωτικό στοιχείο αλλά είμαστε της άποψης ότι προτιμάμε φύση και πολιτισμό από μία μέτρια παραλία. Στην τελική, πάμε και στο Κουφονήσι το καλοκαίρι!
Επίσης, δε θέλουμε να ξυπνάμε κάθε μέρα χαράματα για να κάνουμε εκδρομές. Θέλουμε ένα συνδιασμό βασικά ξεκούρασης αλλά και εμπειριών!
Σκεφτόμαστε για 8-10 μέρες τον Μάρτιο ή Απρίλιο.
Έχετε κάποια πρόταση;
Αν θες εξωτικη παραλια να μας ερθεις στο Γαϊδουρονησι ή αλλιως "Χρυση" για τους τουριστες και ασε το Κουφονησι κατα μερος!!

Χρυση αμμος και γαλαζια νερα. Θα μεινεις! :clap:
 
  • Like
Reactions: emm

emm

Member
Μηνύματα
36
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
όπου μας βγάλει!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Το'χω ψάξει λίγο αυτές τις μέρες αλλά είμαι και αναποφάσιστη!
Σκέφτομαι δύο εκδοχές
Α) Bangkok - Koh Phangan
B) Siem Reap - Ko Kut ή Kot Chang
Στη δεύτερη περίπτωση, ξέρει κάποιος να μου πει πώς πάω από το 1 στο άλλο;
Επίσης, συμφέρει καλύτερα να πετάξω Πνομ Πεν; Και από εκεί πώς πάω Siem Reap?
Κ από Siem Reap, πώς πάω στα νησιά?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Δε ξέρω πως πας στο Koh Kood (ή Kut) από Sieam Reap αλλά ξέρω να σου πω ότι είναι νησί-παράδεισος. Εγώ πήγα από Μπανγκόκ στο Τρατ με ΚΤΕΛ, διανυκτέρευση και μετά ταχύπλοο για το νησί.
 

alltheworld

Member
Μηνύματα
83
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ταϋλάνδης
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Εγώ θα πάω τον Απρίλιο Μπανγκόκ και Καμπόντια (Sieam Reap-Πνομ Πεμ ) αλλά εσένα με βάση αυτό που ζητάς σου προτείνω
Σρι Λάνκα ή Φιλλιπίνες.

Απο Μπανγκόκ θα πάω με λεωφορείο στο Σιεαμ. Γι αεροπορικά δε ξέρω να σου πω καθώς ζω στη Βρετανία και έχω άλλα δρομολόγια.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.747
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom