Κέρκυρα Κέρκυρα

nikos

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
κέρκυρα
Ονειρεμένο Ταξίδι
θιβέτ, νότια αμερική
Θα επισκεφτώ προσεχώς την Κέρκυρα (πόλη) και θα ήθελα πληροφορίες για μέρη όπου μπορεί κάποιος να φάει καλά και για προτεινόμενα μαγαζιά για νυχτερινή διασκέδαση.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Εχει ωραια μαγαζια για φαγητο στην περιοχη Γαριτσα στην παραλιακη μετα το φρουριο και την Σπιαναδα..δε θυμαμαι ονοματα αλλα εχει 1-2 φοβερα ταβερνεια.

Για νυχτερινη ζωη η περιοχη λεγεται 'Εμπορικο' κι εκει μαζευεται ολη η νεολαια τηs Κερκυραs.Ειναι ολα τα μαγαζια μαζεμενα.Παλι δεν ξερω να σου πω συγκεκριμενα γιατι δεν παω σε τετοια.Μια φορα με πηγαν σηκωτη σε ενα ορθαδικο ονοματι 'Κοκα' :shock:χαχα
 

mike

Member
Μηνύματα
79
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μόντρεαλ-Ν.Υόρκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Η κερκυρα ηταν το πρωτο νησι που πηγα με ενα φιλο μου οταν ημουν 18 χρονων και το εχω μεσα στη καρδια μου πιστευω οτι ειναι απο τα ομορφοτερα στην ελλαδα.:p
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ονειρεμένο Ταξίδι
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Τα ιδια περίπου κι από μένα. :D
Όμορφο νησί, το 95 πήγα, και ειπα οτι δεν θα ξαναπατήσω λόγω γαϊδουρινής και αντιεπαγγελματικής συμπεριφοράς των ντόπιων (προς τους Έλληνες τουρίστες).
Πάντως άκουσα οτι τα τελευταία χρόνια τα πράγματα βελτιώθηκαν ( μακάρι)
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμαζόνιος
Η Κέρκυρα είναι πανέμορφη, δεν έχω πάει όμως χειμώνα, μόνο καλοκαίρι και Πάσχα. Νομίζω αξίζει να πας Πάσχα, είναι το ωραιότερο στην Ελλάδα. Το μειονέκτημα της Κέρκυρας είναι το αυτοκίνητο μέσα στην πόλη, για να βρεις να παρκάρεις κόβεις φλέβες. Εμείς είχαμε πάει με μηχανές και ήταν super.
Είχαμε φάει τέλεια στη Δασιά αν δεν κάνω λάθος, το ωραιότερο αρνί στη σούβλα που έχω δοκιμάσει. Για αστακό στην Παλαιοκαστρίτσα. Για clubbing είμαι άσχετη, νομίζω όμως ότι όλοι μαζεύονται στο Ύψος.
Must: Αν βρεις καμμία πόρτα ανοιχτή, ανέβα σε καμιά πολυκατοικία από αυτές που υπάρχουν στο παλιό λιμάνι. Είναι προπολεμικές, χωρίς ανσανσέρ και είναι απορίας άξιο πως στέκονται ακόμα. Μιλάμε για καταπληκτικές κατασκευές.
 

mike

Member
Μηνύματα
79
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μόντρεαλ-Ν.Υόρκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Τα ιδια περίπου κι από μένα. :D
Όμορφο νησί, το 95 πήγα,
Και εγω καπου εκει ειχα παει η το 1994 η το 95 ,κατι ειχα ακουσει για εναν vagantos αλλα δεν ηξερα οτι ησουν εσυ.:bleh::D:bleh:
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
170
Likes
443
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Λοιπον παιδια βοηθεια, θα πανε οι φιλες μου φετος στην Κερκυρα.....
Μηπως εχετε να προτεινετε κανενα οικονομικο ξενοδοχειο ή αν ξερετε τιποτα για ενοικιαζομενα δωματια μεσα στην Χωρα ή λιγο παρα έξω ????
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Μπες σε κάποιο σάιτ αναζήτησης ξενοδοχείων και θα βρείς πολλές και φθηνές επιλογές. Ακόμη και για τον Αύγουστο, υπάρχουν ακόμη δωμάτια σε μικρά ξενοδοχεία κοντά στην πόλη σε λογικές (για Αύγουστο πάντα!) τιμές. Προσπάθησε δε να αποφύγεις το αυτοκίνητο πάση θυσία ειδικά μέσα στην πόλη.
 

giorgos44

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλημερα.επειδη προκειται να επισκεφτω συντομα τους καρουσαδες θα ηθελα καποιος που εχει παει η μενει μονιμα στο νησι να μου πει πληροφοριες για το καμπινγκ.για παραδειγμα ποσο μακρυα ειναι η θαλασσα απο το καμπινγκ.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ονειρεμένο Ταξίδι
Costiera Amalfitana
καλημερα.επειδη προκειται να επισκεφτω συντομα τους καρουσαδες θα ηθελα καποιος που εχει παει η μενει μονιμα στο νησι να μου πει πληροφοριες για το καμπινγκ.για παραδειγμα ποσο μακρυα ειναι η θαλασσα απο το καμπινγκ.

Το κάμπινγκ στους Καρουσάδες δεν είναι μακριά απο τη θάλασσα...Είναι λίγο πιο πάνω απ την παραλία της Αστρακερής,δηλαδή άνετα πάς με τα πόδια...Σαν παραλία μην φανταστείς ότι λέει κάτι ιδιαίτερο (σε σχέση με τις υπόλοιπες παραλίες της Κέρκυρας) αλλα γενικά αν είσαι τύπος του κάμπινγκ θα περάσεις σούπερ,έχουν μείνει αρκετοί φίλοι μου,έχει νεολαία και κάνουν πολλά πάρτυ...
Στην παραλία της Αστρακερής έχει μια πολύ ωραία ταβέρνα με φρέσκο ψάρι "Τα 3 αδέρφια" ή αλλιώς "Ο Πένσας", δοκίμασε εκεί το μπουρδέτο!!
Αν έχεις αμάξι κάνε μια βόλτα Κασσιώπη για μπάνιο στην "Μπαταρία", καθώς επίσης πάλι στο δήμο Κασσωπαίων παραλίες "Καλάμι" και "Κερασιά"...
 

dora m.

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Κέρκυρα
παιδιά θα επισκεφθώ την Κέρκυρα 1 Σεπτ., πρώτη φορά. Θα μείνω στην "Κερκυραϊκή θάλλασσα", τυχαία το βρήκα, μέσα στην πόλη πρέπει να είναι. Καμία πρόταση για φαγητό και γλυκό? Αδυναμίες βλέπετε...
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά πως το είπες το ξενοδοχείο? Γιατί δεν μου λέει κάτι, ειδικά για μες την πόλη.
Φαγητό, θα ευχαριστηθείς ιταλικό στην πόλη, La Cucina, Del Sole, La bruschetta. Επίσης, έθνικ στο Βενετσιάνικο Πηγάδι μέσα στην παλιά πόλη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom