Κίνα Κίνα- κινητό Ίντερνετ

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
καλησπέρα σε όλους
γνωρίζει κάποιος σχετικά με την επικοινωνία στην Σαγκάη αν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τις εφαρμογές Duo, viber και whatsApp για να μιλάμε με Ελλάδα. Αν γενικά υπάρχει free wifi σε διάφορα σημεία, μαγαζιά, ξενοδοχεία κλπ. και αν υπάρχει περιορισμός σε ιστοσελίδες. Αν εναλλακτικά χρειάζεται κάποιο vpn.
Επίσης αν υπάρχει κάποια φτηνή κάρτα που να μπορούμε να επικοινωνούμε με Ελλάδα ή να χρησιμοποιούμε δεδομένα για πλοήγηση στο διαδίκτυο ή χρήση gps.
 
Μηνύματα
619
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Στο πρόσφατο μου ταξίδι εγώ αγόρασα μία κάρτα SIM με 3Giga με 20€ από το αεροδρόμιο της Σανγκάης και είχα κατεβάσει 2 free vpn, για 7 ημέρες έκαστο, και έκανα την δουλειά μου. Δεν γίνεται χωρίς vpn και data.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
Στο πρόσφατο μου ταξίδι εγώ αγόρασα μία κάρτα SIM με 3Giga με 20€ από το αεροδρόμιο της Σανγκάης και είχα κατεβάσει 2 free vpn, για 7 ημέρες έκαστο, και έκανα την δουλειά μου. Δεν γίνεται χωρίς vpn και data.
Ευχαριστώ Δημήτρη. Τα vpn τα κατέβασες από Ελλάδα ή εκει? και αν γνωρίζεις ποιά έχουν free trial?
 
Μηνύματα
619
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Επίσης, έχω την εντύπωση ότι την κάρτα Sim την αγόρασα ακριβά και ίσως στο κέντρο της πόλης θα την έβρισκα πιο φτηνά, ας με διορθώσει κάποιος αν ξέρει σίγουρα. Μια συμβουλή, βγάλε λιγα λεφτά στο πρώτο ΑΤΜ που θα συναντησεις στο αεροδρόμιο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.557
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom