Μαρόκο Καζαμπλανκα τον χειμωνα?

funtukaki

Member
Μηνύματα
61
Likes
51
Καλησπερα τραβελστοριτες/ισσες! Εχουμε αρχισει και σκεφτομαστε απο τωρα που θα παμε ενα 4μερο τα Χριστουγεννα,και ειμασταν αρχικα αναμεσα σε Πραγα(δεν βρηκαμε πολυ καλες τιμες) και Αμστερνταμ (φανταζομαι θα εχει πολλυυυ κρυο τον Δεκεμβρη) κανουμε λοιπον μια σκεψη για.. Καζαμπλανκα. Διαβαζα τα αρθρα που εχετε γραψει για Μαροκο,δεν εμεινε και πολυ κανεις σας Καζαμπλανκα,αλλα αναρωτιομουν..αξιζει να παμε χειμωνα ενα 4μερο? (δεδομενου οτι καλοκαιρι εχει αφορητη ζεστη,ισως ειναι καλη ευκαιρια,αν και δεν θα ειναι στολισμενη σαν τις Ευρωπαικες πολεις):rolleyes:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.875
Likes
14.370
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Γιατί όχι Μαρακές;
 

funtukaki

Member
Μηνύματα
61
Likes
51
ειχαμε βρει φτηνη ανταποκριση απο Θεσ/κη γιαυτο το σκεφτομασταν για Καζαμπλανκα
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Θα συμφωνήσω με fenia. Καλυτερα μαρακές.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Η Casablanca είναι η πιο αδιάφορη πόλη που εχω επισκεφτεί σκέτο χάσιμο χρόνου και χρημάτων, διάλεξε κάτι άλλο. Οτι είναι φτηνό δεν είναι και καλο
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.875
Likes
14.370
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αφού βρίκατε φτηνή πτήση για Καζαμπλάνκα ( το θέλω κι εγώ αυτό το λινκ απο Σαλόνικα !!!) μπορείτε να νοικιάσετε ένα αμάξι και να πάτε στην πολύ κοντινή πρωτεύουσα Ραμπάτ και στη Φεζ. Αυτό είναι το πρόγραμμα που είχα κάνει κι εγώ για Μαρόκο αλλά εν τέλει έκλεισα για Αίγυπτο. Πάντως είναι ακόμα στα σκαριά.
Η Καζαμπλάνκα αξίζει μόνο για το λιμανι της. Κοιτάξτε για easy jet μέσω Μιλάνου για Μαρακές, εν ανάγκη. Θα σκοτώσετε το Μαρόκο αν πάτε μόνο Καζαμπλάνκα.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Στο skyscanner δίνει 5-11/10 230 με Alitalia και αν πας μέσω Μιλάνου με easyjet (και διαμονή ένα βράδυ Μιλάνο) το βρίσκεις και στα 150. Όχι ότι συμφέρει βέβαια το δεύτερο σενάριο
 

MPLECAFE

Member
Μηνύματα
148
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ
οχι ρε παιδια ειναι απλο γιατι και εγω βλεπω οτι βολευει απο θεσσαλονικη για μιλανο βγαζει φτηνεσ πτησεισ και μετα με μια ωρα και καθυστερηση βγαζει για πολλεσ αλλεσ πολεισ πχ βουκουρεστι,μαδριτη,ρωμη και ολα αυτα με 100 ευρω με επιστροφη οπωσ και γενικα απο μαλπενσα δινει πολλουσ προοσρισμουσ αρκει να προλαβεισ !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom