Καναδάς Καινούργιο διαβατήριο + Καναδάς (?)

christo$

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα σας,
βγάζω καινούργιο διαβατήριο αρχές του χρόνου και είχα σκοπό Φλεβάρη να ταξιδέψω στο Τορόντο του Καναδά. Μου είπαν απο ένα ταξιδιωτικό γραφείο πως δεν μπορώ να ταξιδέψω στον Καναδά αν το διαβατήριο μου δεν είναι ήδη σε ισχύ 6 μήνες τουλάχιστον. Γνωρίζεται αν όντως δεν μπορώ να ταξιδέψω με το καινούργιο διαβατήριο? Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
1.997
Likes
2.084
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Mηπως σου ειπαν οτι πρεπει να ισχυει 6 μηνες μετα την επιστροφη σου;
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ονειρεμένο Ταξίδι
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω τα λεγόμενά σου, μήπως ισχύει αυτό που λεει η Άννα παραπάνω? Δηλ. δεν βρίσκω πραγματικά το λόγο που δε μπορείς να ταξιδέψεις με ένα ολοκαίνουριο διαβατήριο, και για να είμαι ειλικρινής πρώτη φορά το ακούω! Πολλές χώρες, απαιτούν, για να ταξιδέψεις σε αυτές, το διαβατήριο σου να έχει 6 μηνη ισχύ, ΑΦΟΥ όμως αποχωρήσεις.
 

christo$

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Κι εμένα πολυ κουλό μου ακούστηκε όταν μου το είπε το ταξιδιωτικό γραφείο.. Μάλλον δεν ήξερε τη δουλειά της η κυρία!
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Έχει δίκιο ο panpan το διαβατήριο μια χαρά είναι το πρακτορείο έχει ... λήξει.
 

queen2

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας,
θα σας πω κι εγω σχετικα με αυτο το θεμα γιατι εχω προσωπικη εμπειρια.Βρισκομαι ηδη στο Καναδα και εφυγα απο Ελλαδα τον Νοεμβριο του 2012.Παρελαβα το διαβατηριο μου τελη Οκτωβρη και αρχες Νοεμβρη και πιο συγκεκριμένα 9/11 ταξιδεψα για Καναδα χωρις κανενα απολυτως προβλημα!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom