Και τωρα φιλοι μου εμεις που εχουμε κλεισει για τις διακοπες μας στο εξωτερικο τι κανουμε?

dpapatsimpas

Member
Μηνύματα
134
Likes
199
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιραν
Και τωρα φιλοι μου μετα τις τελευταιες εξελιξεις,εμεις που εχουμε κλεισει τις διακοπες μας στο εξωτερικο τι κανουμε?Ακουω προτασεις...
 

tiniakos

Member
Μηνύματα
39
Likes
10
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Την επόμενη εβδομάδα έχω ταξίδι διακοπών στη Βουδαπέστη αλλά είμαι ψυχραιμος. Λόγω ειδικών συνθηκών μπορώ να ακυρώσω τα εισιτήρια με την Ryanair?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Βγαζεις καθε μερα απο καθε καρτα που εχεις 60€ και μεχρι να φτασει η μερα της αναχωρησης μπορει να εχεις αδειασει και την μπανκα. Μετα τα κανεις μασουρι κι αν εισαι γκομενα τα βαζεις αναμεσα στα βυζια. Αν οχι δεν ξερω, βαλ'τα σε καμια καλτσα που θα φορας με το πεδιλο. Ετσι για να συνηθιζουμε και στα νεα εθνικα καλοκαιρινα μας υποδηματα.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Την επόμενη εβδομάδα έχω ταξίδι διακοπών στη Βουδαπέστη αλλά είμαι ψυχραιμος. Λόγω ειδικών συνθηκών μπορώ να ακυρώσω τα εισιτήρια με την Ryanair?
Για να σκέφτεσαι να τ' ακυρώσεις μάλλον δεν είσαι και τόσο ψύχραιμος. :bleh:
Δεν νομίζω πως μπορείς να τ' ακυρώσεις, αλλά γιατί να μην κάνεις το ταξιδάκι σου; Εξάλλου αυτοί δεν έχουν ευρώ. Όσοι πρόκειται να ταξιδέψουν σε χώρα της ευρωζώνης θα έπρεπε να είναι σκεπτικοί. :D
 

applepie

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Για να σκέφτεσαι να τ' ακυρώσεις μάλλον δεν είσαι και τόσο ψύχραιμος. :bleh:
Δεν νομίζω πως μπορείς να τ' ακυρώσεις, αλλά γιατί να μην κάνεις το ταξιδάκι σου; Εξάλλου αυτοί δεν έχουν ευρώ. Όσοι πρόκειται να ταξιδέψουν σε χώρα της ευρωζώνης θα έπρεπε να είναι σκεπτικοί. :D
To κόστος αλλαγής εισιτηρίου πηγαινε-έλα είναι 120 ευρώ(το κοίταξα). Εγώ βρε παιδιά που ταξίδευα την Παρασκευή για Ρώμη και έχω κλείσει μόνο τα εισιτήρια τι να κάνω;Το είχα τάξει στο γιο μου, ο οποίος κλαίει και ωδύρεται
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Και τωρα φιλοι μου μετα τις τελευταιες εξελιξεις,εμεις που εχουμε κλεισει τις διακοπες μας στο εξωτερικο τι κανουμε?Ακουω προτασεις...
Ακολουθούμε κανονικά το πρόγραμμά μας. Τι σόι Ευρωπαίοι είμαστε; :D
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
To κόστος αλλαγής εισιτηρίου πηγαινε-έλα είναι 120 ευρώ(το κοίταξα). Εγώ βρε παιδιά που ταξίδευα την Παρασκευή για Ρώμη και έχω κλείσει μόνο τα εισιτήρια τι να κάνω;Το είχα τάξει στο γιο μου, ο οποίος κλαίει και ωδύρεται
Πως κανεις ετσι; Δυο μερες στησιμο στην ουρα του ΑΤΜ.
 
Μηνύματα
301
Likes
1.820
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ωκεανία
Τα μμε ειπαν οτι το οριο αναληψεων για τους Ελληνες που βρισκονται διακοπες στο εξωτερικο ανα ημερα θα ειναι ανωτερο των 60 ευρω αλλα δεν αναφεραν ποσο. Επισης οι συναλλαγες μεσω καρτας δεν εχουν οριο περαν εκεινου που εχεις υποβαλει εσυ κ φυσικα του υπολοιπου σου εαν ειναι χρεωστικη. Με καθε επιφυλαξη, μολις εκλεισα τη τιβι αλλα αυτα αλλαζουν καθε λεπτο. Θα προτεινα εαν εχεις πανω απο μια καρτα διαμοιρασε τα χρηματα μεσω ebanking (αν εχεις ηδη) σε ολες τις καρτες για μεγαλυτερη ροη μετρητων οσο εισαι εδω αλλα και για τον προορισμο σου. Κατα τα αλλα σημειωσε καλου κακου τη διευθυνση της Ελληνικης πρεσβειας οπου πας... Οποιος βεβαια συνηθιζει να ξοδευει πανω απο 180 ευρω την ημερα οταν ταξιδευει ας απολαυσει το πως ειναι ενα ταξιδι σε μπατζετ - ετσι για εμας που δεν εχουμε αλλη επιλογη ;). Καλα να περασεις!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom