Και όμως είμαι ακόμη εδώ...

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Ε ναι λοιπόν παρόλο που υποτίθεται θα ήμουν αυτή τη στιγμή στο τρένο για Βενετία και όμως είμαι ακόμη εδώ...
Καποιοι θα γνωρίζουν ότι εγώ και ο pasios θα πηγαίναμε Βενετία μέσω Μιλάνο σήμερα...με easyjet...
Το θέμα είναι οτι η πτήση αναβλήθηκε για αύριο στις 7.15. Και γιατί????
Γιατί λόγω και καλά καιρικών συνθηκών δεν μπορούσε να προσγειωθεί το αεροπλάνο στο αεροδρόμιο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ γιατί είχε χάλια καιρό (13.00 το μεσημέρι).
Να σημειωθεί ότι όλες οι εταιρείες δεν είχαν πρόβλημα...εκτός από της easyjet για Λονδίνο και Μιλάνο.
Να μην σας τα πολυλογώ, μας λένε κατά τις 12.30 ότι θα έχουμε καθυστέρηση και ότι η πτήση θα πάει για τις 3. Και κατά τις 2.30 μας ανακοινώνουν να επικοινωνήσουμε με τιο γκισε.Και τι έγινε??
Το αεροπλάνο που θα ερχόταν προσγειώθηκε Αθήνα και δεν ήρθε γιατί ήταν μετά ΕΚΤΟΣ ΩΡΑΡΙΟΥ της εταιρείας!!Καλά ακούσατε!!!!
Να σημειώσω ότι το αεροπλάνο που ερχόταν από Λονδίνο,πήγε Σόφια αλλά τελικά ήρθε και η πτήση έφυγε μια χαρά κατα τις 4 παρά....Τους κουνούσαμε το μαντήλι......
Επικράτησε πανικός καθώς οι περισσότεροι είχαν transit....
Ρωτήσαμε για άλλες πτήσεις αλλά τζίφος...
Αύριο έχει με aegean και ολυμπιακή one way 250-350 το άτομο...και αυριο είναι πολύ πιθανό να μην πετάξουμε πάλι γιατί ο καιρός είναι χάλια.
Διαμονή δωρεάν προσφέρθηκε στο Holiday Inn. Πάει και το κόστος της πρώτης νύχτας στη Βενετία...Μ αρεσει που πήρα τον Ιταλό να συνεννοηθώ...Γρι αγγλικα...Εχω τον πόνο μου, τα νεύρα μου έχω και αυτό....Πάει και η σημερινή άδεια τζάμπα...Πάλι καλά που δεν είχα κλείσει και το τρένο.
Α ρε traveller κατι ήξερες και έλεγες για την easy.Μ αρεσει που την υπερασπιζόμουν κιόλας...Αλλά πρώτη φορά έτυχε αυτό.....
Μας είπαν να κάνουμε claim μέσω σαιτ μήπως μας δώσουν κάτι από τη χαμένη διαμονή στα ξενοδοχεία....Πάντως ταξιδιωτική ασφάλιση δεν είχαμε.
:mad::mad::mad::mad:
Τι θα γίνει αύριο...Ενας θεός ξέρει...:mad::mad::mad::mad:

ΥΓ. Εβαλα και εγώ γεμάτη χαρά το αυτοκολλητάκι στη βαλίτσα με το travelstories....και μου μεινε στο χέρι να το χαίρομαι στη Θεσσαλονίκη.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
πω πω Λιδα τι στενοχώρια,τι αναποδιά!!:(,δεν ξέρω τι να σου πώ,σε καταλαβαίνω....όσο για την easy μέχρι τώρα δεν έτυχε να ταξιδέψω,την σκεφτόμουν για την ...άνοιξη ίσως,αλλά μετά απ αυτό τι να πώ...το σκέφτομαι σοβαρά πλέον:roll:
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
...Tι να σου πω τωρα? κουράγιο:( η παρε τα αρματα:haha: και βαρα τους? υπομονη ειναι μαλλον ακρως εκνευριστικη :mad:ευχη για την ωρα!!!!!!!!!!
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Eυχαριστώ ρε κορίτσια..Είναι το ξενέρωμα, ασε τα λεφτά...Ας ελπίσουμε να πετάξουμε αύριο μόνο..
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
κρίμα βρε Λήδα και υπομονή και ψυχραιμία...
Θα βρεθεί μια άκρη!!! ;)

Το θέμα είναι οτι η πτήση αναβλήθηκε για αύριο στις 7.15. Και γιατί????
Γιατί λόγω και καλά καιρικών συνθηκών δεν μπορούσε να προσγειωθεί το αεροπλάνο στο αεροδρόμιο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ γιατί είχε χάλια καιρό (13.00 το μεσημέρι).
Να σημειωθεί ότι όλες οι εταιρείες δεν είχαν πρόβλημα...εκτός από της easyjet για Λονδίνο και Μιλάνο..
υπήρξε τέτοια ανακοίνωση από το αεροδρόμιο;
και αν ναι, τότε πως πέταξαν αεροσκάφη άλλων εταιριών?

οι οι κακές καιρικές συνθήκες αφορούσαν μόνο την easy jet, τότε ...αλλάξτε τους τα φώτα!

Οι κακές καιρικές συνθήκες αφορούσαν την λίγο παραπάνω βροχή που ρίχνει στην Θεσσαλονίκη; Αν είναι δυνατόν!!!:shock:

για το πως μπορείς να αποζημιωθείς από την easy jet, μελέτα αυτό το τοπικ το οποίο μπορεί να φανεί αρκετά χρήσιμο, αν και αφορούσε απεργία και όχι κακοκαιρία!
http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...3%F9-%E1%F0%E5%F1%E3%E9%E1%F2.html#post120241

@latina: μπορείς να βοηθήσεις λόγω παρόμοιας εμπειρίας με την easy jet? http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...3%F9-%E1%F0%E5%F1%E3%E9%E1%F2.html#post120241
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Μας είπαν ότι η easyjet έχει ένα θέμα με τις καιρικές συνθήκες όσον αφορά στην προσγείωση. ΟΛΕΣ οι άλλες δεν είχαν κανένα απολύτως πρόβλημα.
Και όταν πια δεν υπήρχε λογικά πρόβλημα είχαν βγει εκτος ωραρίου.Του Λονδινου όμως πέταξαν...Πρέπει να δω λίγο τη διαδικασία διεκδίκησης αν και το κόβω δύσκολο λόγω μη ταξιδιωτικής ασφάλισης.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
μην πτοείσαι οτι δεν ειχες κανει ταξιδιωτική ασφάλιση.
αυτή αφορά συνήθως οταν η εταιρία δεν φταίει...
οταν η εταιρία φταίει, τότε πρέπει να πληρώνει και να αποζημιώνει, σε γενικές γραμμές!

τι θα πει εχει θέμα με καιρικές συνθήκες...
δηλαδη οι κακές καιρικές συνθήκες αλλιως τις εννοούν οι άλλες αεροπορικές εταιρίες, και αλλιως η easy jet?
κακές καιρικές συνθήκες είναι το ίδιο για το εν λογω αεροδρόμιο τις ιδιες ώρες...
αν δεν μπορούν να προσγειωθουν τα αεροσκάφη της easy ενω μπορούν ολων των αλλων εταιριών, δεν υπάρχουν κακες καιρικές συνθήκες. απλά εχουν τεχνικό πρόβλήμα στην easy jet!
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
μην πτοείσαι οτι δεν ειχες κανει ταξιδιωτική ασφάλιση.
αυτή αφορά συνήθως οταν η εταιρία δεν φταίει...
οταν η εταιρία φταίει, τότε πρέπει να πληρώνει και να αποζημιώνει, σε γενικές γραμμές!

τι θα πει εχει θέμα με καιρικές συνθήκες...
δηλαδη οι κακές καιρικές συνθήκες αλλιως τις εννοούν οι άλλες αεροπορικές εταιρίες, και αλλιως η easy jet?
κακές καιρικές συνθήκες είναι το ίδιο για το εν λογω αεροδρόμιο τις ιδιες ώρες...
αν δεν μπορούν να προσγειωθουν τα αεροσκάφη της easy ενω μπορούν ολων των αλλων εταιριών, δεν υπάρχουν κακες καιρικές συνθήκες. απλά εχουν τεχνικό πρόβλήμα στην easy jet!
Ετσι είναι Θάνο και αυτό είναι νομίζω το πιο σοβαρό...
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
σόρρυ LIDA αλλά μας βάζεις ιδέες, δλδ εσύ δεν θα πετάξεις αύριο που θα αναπληρωθεί η πτήση όπως μας είπες?
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
σόρρυ LIDA αλλά μας βάζεις ιδέες, δλδ εσύ δεν θα πετάξεις αύριο που θα αναπληρωθεί η πτήση όπως μας είπες?

Εννοείται και θα πετάξω μόνο που φοβάμαι μην αναβληθεί πάλι λόγω καιρικών συνθηκών καθότι αύριο λένε οτι δεν θα έχει καλό καιρό και αν δεν μπορούσε να προσγειωθεί σήμερα που δεν ήταν και τόσο χάλια πολύ φοβάμαι ότι και αύριο θα έχει πρόβλημα...
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Ελπίζω όπως λες και εσύ να είναι μόνο θέμα καιρού. Πάντως δεν ξέρω πως έτυχε έτσι σε μένα, αλλά αντιμετώπισα αρκετά προβλήματα με ''κανονικές'' εταιρείες αλλά ποτέ με την ''εύκολη'', ειδικά από την Θεσσαλονίκη. Ελπίζω να μην αλλάξουν τα πράγματα. Σου εύχομαι καλό ταξίδι αύριο και χωρίς αναπάντεχα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.767
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom