Καλα εστιατορια στη ΝΥ?

sonia_1991

Member
Μηνύματα
44
Likes
0
καλημερα! ταξιδευω με παρεα τον επομενο μηνα στη Ν.Υορκη! εχουμε μαθει αρκετα για την πολη, αξιοθεατα, εκδρομες, πώς θα κινηθουμε κλπ και τώρα θελουμε να μαθουμε για το φαγητο! δεν θελουμε να τρωμε καθε μερα στo Red Lobster ή στα Μac Donald's ( γτ προς το παρον μονο fast food restaurants εχουμε βρει- εθνικ κουζινες επισης δε μας πολυαρεσουν). Ιδεες απο αυτους που εχουν ταξιδεψει Νεα Υορκη? θα μεινουμε Μανχαταν! Κυριως ιταλικη κουζινα θα μας ενδιεφερε! Αν μπορουσατε να θυμηθειτε κ μεση τιμη κατ ατομο σε ενα καλο αλλα οχι πανακριβο εστιατοριο θα μας διευκολυνατε αφανταστα. επισης θεωρειτε οτι 1200 δολαρια ειναι αρκετα για ενα 10ημερο στην πολη? εννοειται αφαιρουμενων των εκδρομων, διαμονης κ αεροπορικων και καποιων εκτακτων εξοδων οπως ψωνια. οποιαδηποτε αλλη πληροφορια θεωρειτε χρησιμη για την πολη ευπροσδεκτη!! thanks in advance!!!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
καλημερα! ταξιδευω με παρεα τον επομενο μηνα στη Ν.Υορκη! εχουμε μαθει αρκετα για την πολη, αξιοθεατα, εκδρομες, πώς θα κινηθουμε κλπ και τώρα θελουμε να μαθουμε για το φαγητο! δεν θελουμε να τρωμε καθε μερα στo Red Lobster ή στα Μac Donald's ( γτ προς το παρον μονο fast food restaurants εχουμε βρει- εθνικ κουζινες επισης δε μας πολυαρεσουν). Ιδεες απο αυτους που εχουν ταξιδεψει Νεα Υορκη? θα μεινουμε Μανχαταν! Κυριως ιταλικη κουζινα θα μας ενδιεφερε! Αν μπορουσατε να θυμηθειτε κ μεση τιμη κατ ατομο σε ενα καλο αλλα οχι πανακριβο εστιατοριο θα μας διευκολυνατε αφανταστα. επισης θεωρειτε οτι 1200 δολαρια ειναι αρκετα για ενα 10ημερο στην πολη? εννοειται αφαιρουμενων των εκδρομων, διαμονης κ αεροπορικων και καποιων εκτακτων εξοδων οπως ψωνια. οποιαδηποτε αλλη πληροφορια θεωρειτε χρησιμη για την πολη ευπροσδεκτη!! thanks in advance!!!
Ωραίο το Red Lobster και μην ξεχάσετε το 5 guys!!!!! (fast food κι αυτό).

Δε θυμάμαι άλλα τώρα, εκτός απο το Chicago UNO Grill, που ήταν φανταστικό, αλλά δεν ξέρω αν είναι αλυσίδα. Εμείς πηγαίναμε Αστόρια γι'αυτό το μαγαζί.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Για καλά εστιατόρια δεν μιλάμε ή έχω χάσει τίποτε?
Εμένα καλό μου φάνηκε και εστιατόριο, τι θες τώρα;
Έτσι κι αλλιώς καλό είναι να της το πώ, τι έγινε δηλαδή; Ωωωωω!

Μήπως θα έπρεπε να ανοίξω άλλο θέμα για το UNO και άλλο για το 5 guys;
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Εμένα καλό μου φάνηκε και εστιατόριο, τι θες τώρα;
Έτσι κι αλλιώς καλό είναι να της το πώ, τι έγινε δηλαδή; Ωωωωω!

Μήπως θα έπρεπε να ανοίξω άλλο θέμα για το UNO και άλλο για το 5 guys;
Aπλά πρέπει να καταλάβεις ότι άλλο είναι τα εστιατόρια και άλλο τα fast food... η κοπέλα ζήτησε εστιατόρια και όχι αηδή ταχυφαγεία...

Και για να είμαι οn topic...

The Spotted Pig - New York

Tιμές γύρω στα 30-35$ το κεφάλι...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κυριως ιταλικη κουζινα θα μας ενδιεφερε!
Και για να είμαι οn topic...
καλά εσείς οι από πάνω, δεν βλέπετε τι έγραψε? πείτε της τα καλά..εγώ να τα λέω...τα ξέρετε καλύτερα. Ιταλικά!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Έλα τώρα !!! Καλα ιταλικά τρως στην Ιταλία !! Στο Αμερικα τρως μπεργκερς !
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έλα τώρα !!! Καλα ιταλικά τρως στην Ιταλία !! Στο Αμερικα τρως μπεργκερς !
εγώ συμφωνώ, αλλά αυτό ζήτησε! εξάλλου η πίτσα εκεί είναι δικό της είδος...και η κουζίνα εχει τις επιρροές της..
 

Loca Corazon

Member
Μηνύματα
106
Likes
41
Αφού λοιπόν θέλεις ιταλικό μπορείς να δοκιμάσεις πολύ καλές γεύσεις εδώ:

Eataly New York | We Sell What We Cook & We Cook What We Sell

Είναι ένας υπέροχος πολυχώρος με ιταλικά προιόντα που μεταξύ άλλων έχει και πολύ καλά εστιατόρια. Νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να το επισκεφτείτε.

(γιατί δεν είναι όλοι λάτρεις των burgers :))
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.278
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom