Καλησπέρα σε όλους

dani30

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Τυχαία έπεσα επάνω στο φόρουμ, μιας κ προσπαθώ στους δύσκολους οικονομικά και όχι μόνο καιρους που ζούμε να καταφέρω να οργανώσω το πρώτο οικογενειακό μας ταξίδι στο εξωτερικό με την σύζυγό μου και τα δυο μας παιδιά.Καπου κοντά κάπου εύκολα και οικονομικά...Καλή συνέχεια σε όλους και κάθε πρόταση δεκτή!
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Τυχαία έπεσα επάνω στο φόρουμ, μιας κ προσπαθώ στους δύσκολους οικονομικά και όχι μόνο καιρους που ζούμε να καταφέρω να οργανώσω το πρώτο οικογενειακό μας ταξίδι στο εξωτερικό με την σύζυγό μου και τα δυο μας παιδιά.Καπου κοντά κάπου εύκολα και οικονομικά...Καλή συνέχεια σε όλους και κάθε πρόταση δεκτή!
Καλησπέρα φίλε!
Οι καιροί ζόρικοι, τρόποι υπάρχουν πάντα, όμως. :)
Όταν λες κοντά, εύκολα....από πού εκκίνηση; Για Ελλάδα ή εξωτερικό;
Προτιμήσεις διαμονής; Κάμπινγκ πάτε; Οδικως ή αεροπορικώς;
Έχουμε απ' όλα, βοήθα να σε βοηθήσουμε. ;)
 

dani30

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Καλησπέρα φίλε!
Οι καιροί ζόρικοι, τρόποι υπάρχουν πάντα, όμως. :)
Όταν λες κοντά, εύκολα....από πού εκκίνηση; Για Ελλάδα ή εξωτερικό;
Προτιμήσεις διαμονής; Κάμπινγκ πάτε; Οδικως ή αεροπορικώς;
Έχουμε απ' όλα, βοήθα να σε βοηθήσουμε. ;)
Εκκίνηση Αθην
Καλησπέρα φίλε!
Οι καιροί ζόρικοι, τρόποι υπάρχουν πάντα, όμως. :)
Όταν λες κοντά, εύκολα....από πού εκκίνηση; Για Ελλάδα ή εξωτερικό;
Προτιμήσεις διαμονής; Κάμπινγκ πάτε; Οδικως ή αεροπορικώς;
Έχουμε απ' όλα, βοήθα να σε βοηθήσουμε. ;)
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!Εκκίνηση από Αττική, κοντά όπως πχ Ιταλία για πολύ λίγες διανυκτερεύσεις.Εως 2-3.Ολα είναι συνάρτηση του κόστους... οπότε εάν έβρισκα φθηνά αεροπορικά και διαμονή θα το προτιμούσα.Αν και στο μυαλό μου το ιδανικό θα ήταν οδικώς με ενοικιαζόμενο αυτοκίνητο από Ελλάδα και επιστροφή αεροπορικώς.Αλλα για αρχή ας αρκεστούμε σε ενα διήμερο άντε τριήμερο...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εκκίνηση Αθην

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!Εκκίνηση από Αττική, κοντά όπως πχ Ιταλία για πολύ λίγες διανυκτερεύσεις.Εως 2-3.Ολα είναι συνάρτηση του κόστους... οπότε εάν έβρισκα φθηνά αεροπορικά και διαμονή θα το προτιμούσα.Αν και στο μυαλό μου το ιδανικό θα ήταν οδικώς με ενοικιαζόμενο αυτοκίνητο από Ελλάδα και επιστροφή αεροπορικώς.Αλλα για αρχή ας αρκεστούμε σε ενα διήμερο άντε τριήμερο...
Μπάτζετ; Ηλικία παιδιών; Ενδιαφέροντα; Πιο πολύ φύση ας πούμε ή πόλη/κάστρα κλπ; Για ποιο μήνα μιλάμε; Καλωςληρθες κιόλας.
 

touRocker

Member
Μηνύματα
70
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Planet Earth
Ταξίδι-Όνειρο
Dark Side Of The Moon
Καλώς ήρθες στην παρέα!
Η πρόταση μου είναι = Φλωρεντία
  • Πανέμορφη
  • Όλα με τα πόδια (δεν χρειάζεσαι ΜΜΜ)
  • Ότι πρέπει για 3 διανυκτερεύσεις
  • Τον Ιούνιο είδα πτήσεις με 12,99€ με Ryanair για Μπολόνια (από 9/6 και μετά, αλλά αυτά αλλάζουν, οπότε πρέπει να κοιτάς). Από εκεί έχει απευθείας από το αεροδρόμιο λεωφορείο για Φλωρεντία.
 

dani30

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Μπάτζετ; Ηλικία παιδιών; Ενδιαφέροντα; Πιο πολύ φύση ας πούμε ή πόλη/κάστρα κλπ; Για ποιο μήνα μιλάμε; Καλωςληρθες κιόλας.
Καλώς σας βρήκα!Το μπάτζετ γύρω στα 700 ευρώ, ηλικίες 12 και 8 και κυρίως ενδιαφέροντα πόλη και κάστρα όπως ανέφερες.Οσον αφορά τον μήνα δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση.
 

dani30

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Καλώς ήρθες στην παρέα!
Η πρόταση μου είναι = Φλωρεντία
  • Πανέμορφη
  • Όλα με τα πόδια (δεν χρειάζεσαι ΜΜΜ)
  • Ότι πρέπει για 3 διανυκτερεύσεις
  • Τον Ιούνιο είδα πτήσεις με 12,99€ με Ryanair για Μπολόνια (από 9/6 και μετά, αλλά αυτά αλλάζουν, οπότε πρέπει να κοιτάς). Από εκεί έχει απευθείας από το αεροδρόμιο λεωφορείο για Φλωρεντία.
Μου ακούγεται τέλειο! Θα μπω να δω ξενοδοχεία...Αν έχεις κάποιο υπόψη σου στείλε μου καποιο λινκ...Με τις τιμές των εισιτηρίων τι παίζει; Εννοώ αυτά που είναι ιδιαίτερα φθηνά έχουν πολλά ψιλά γράμματα; πρέπει να προσέξω κάτι;ή απλά κλείνω εισιτήρια και πετάω; ευχαριστώ πολύ
 

touRocker

Member
Μηνύματα
70
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Planet Earth
Ταξίδι-Όνειρο
Dark Side Of The Moon
Λοιπόν η Φλωρεντία είναι η πόλη του Πινόκιο ... και αυτό θα αρέσει πολύ στα παιδιά. Εάν τους διηγηθείτε και το παραμύθι και τους πείτε και για την γέφυρα Ponte Vacchio τότε θα είναι πιο παραμυθένια για αυτά η πόλη.
Στα 12,99€ στην Ryanair συμπεριλαμβάνει μία μικρή βαλίτσα χειρός ... Σακ βουαγιάζ. Για τρεις μέρες και καλοκαιρινούς μήνες δεν χρειάζεστε όλοι μεγαλύτερη βαλίτσα. Μπορείτε οι μεγάλοι να πάρετε από μία μικρή τροχήλατη που συνήθως χρεώνετε έχτρα 10€ ανά διαδρομή, ανά άτομο ... δηλαδή με 23€ ανά άτομο οι μεγάλοι έχετε και δύο μικρές τροχήλατες μαζί. Επίσης επειδή τα παιδιά είναι μικρά ίσως χρειαστεί να κλείσετε "ακριβώς" τις θέσεις σας για να κάθεστε δίπλα, που στοιχίζει έχτρα 4€ ανά άτομο.
Κοίτα λίγο και τα προσωπικά σου μηνύματα ... κάτι σου έχω στείλει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.777
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom