Καλησπέρα!

Rozaki@

Member
Μηνύματα
110
Likes
15
Καλησπέρα σας! Με λένε Δήμητρα και είμαι 20 χρόνών... Βρίσκομαι στα πρώτα μου ταξιδιωτικά βήματα και βρήκα το forum σας πολύ χρήσιμο για μένα. Στις 25 Αυγούστου φεύγω για Σαντορίνη μαζί με τον φίλο μου για 5 μερούλες... Ωστόσο ήδη έχουμε προγραμματισεί ταξίδι για τον επόμενο χρόνο στο εξωτερικο. Το 1ο μας ταξίδι στο εξωτερικό μάλιστα. Ο προορισμός μας είναι η Φλωρεντία... Υπολογίζουμε να καθήσουμε μια βδομάδα αλλά μπορεί και παραπάνω... Αυτό εξαρτάται θα δείξει... Το όνειρό μου ωστόσο είναι να πάω Bora-bora αλλά αυτό είναι ένα μακροπρόθεσμο όνειρο!!! :lol:
Χάρηκα πολύ που έγινα μέλος σε μια τέτοια κοινότητα... Όλα όσα διαβάσα μέχρι στιγμής (κ είναι πολλα) είναι πολύ χρήσιμα... Έμαθα πράγματα για τα οποία δεν είχα ιδέα... Καλώς σας βρήκα λοιπόν και όποια πληροφορόα έχετε για Σαντορίνη ή Τοσκάνη καλοδεχούμενη... :D
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
:welcome2: !!!

Εύχομαι να περάσεις τέλεις στην Σαντορίνη και να γυρίσεις να μας μεταφέρεις τις εμπειρίες σου!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και καλά ταξίδια! :cool:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:welcome: Δημητρα, υπαρχουν αρκετες και προσφατες πληροφοριες απο Σαντορινη , ριξε μια ματια στο φορουμ της Ελλαδας. Για Τοσκανη το ιδιο..
Με το καλο να πας οπου ονειρευεσαι γιατι οχι και Μπορα μπορα...ειμαστε αρκετοι που θελουμε να παμε :D
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γεια σου Δήμητρα και καλώς ήρθες. Η Φλωρεντία είναι μια πόλη-όνειρο, αν καταφέρεις να πας σε off-season ημερομηνίες - αν υπάρχει τέτοιο πράγμα πλέον για την Φλωρεντία. :)
 

Rozaki@

Member
Μηνύματα
110
Likes
15
Γεια σου Δήμητρα και καλώς ήρθες. Η Φλωρεντία είναι μια πόλη-όνειρο, αν καταφέρεις να πας σε off-season ημερομηνίες - αν υπάρχει τέτοιο πράγμα πλέον για την Φλωρεντία. :)
Σκέφτομαι αν μπορεσω να πάω ή άνοιξη ή κάπου στον επόμενο Οκτώβρη... Δν θέλω καλοκαίρι γτ διάβασα ότι η πόλη είναι έρημη και όλα σχεδόν κλειστά... Πιστεύεις ότι είναι καλή περίοδος;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν έχω βρεθεί Οκτώβρη στη Φλωρεντία, αλλά την άνοιξη νομίζω πως είναι καλά από άποψη κόσμου. Αρκεί φυσικά να αποφύγεις το πάσχα.
 

Rozaki@

Member
Μηνύματα
110
Likes
15
Δεν έχω βρεθεί Οκτώβρη στη Φλωρεντία, αλλά την άνοιξη νομίζω πως είναι καλά από άποψη κόσμου. Αρκεί φυσικά να αποφύγεις το πάσχα.
Δυστυχώς υπάρχει δουλειά στη μέση! Αυτό σημαίνει πως δεν μπορώ να προγραμματίσω το πότε θα πάω καθώς ο φίλος μου δν ξέρει από τώρα πότε θα πάρει άδεια και ΑΝ θα του τη δώσουν καλή εποχή. Ευελπιστώ να μπορέσει τουλάχιστον να αποφύγει το καλοκαίρι γιατί δεν είναι καθόλου καλή περίοδος... Μετά ας είναι και Πάσχα δεν με πειράζει. Από το να είναι όλα κλειστά!!!! Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες πάντως!!! :D:D:D
 

Μαρια

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
φλωρεντια!
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
Γεια σας!Ειμαι και εγω καινουρια στο φορουμ και προκειται να παω φλωρεντια τον οκτωμβρη με το αγορι μου!επειδη βεβαια τα χρηματα μας ειναι περιορισμενα ψαχνουμε κατι οικονομικο τοσο για την διαμονη οσο και για τα εισητηρια μας.οποιαδηποτε πληροφορια σας θα μου φαινοταν πολυ χρησιμη!
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Καλώς ήρθες και καλά ταξίδια!

Η Σαντορίνη και η Φλωρεντία είναι πολύ αγαπημένοι προορισμοί, σίγουρα θα βρείς πολλές πληροφορίες εδώ:welcome:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.745
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom