Καλησπερα απο ενα νεο (;) μελος!

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.967
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Γεια σας,γεια σας!Αποφάσισα να γράψω -επιτέλους!- κ εγώ στο φόρουμ!Ειμαι μέλος από το 2010(!)-αφορμή ήταν το ταξίδι που πραγματοποιησα το Μάρτιο του' 10 τον καλό μου στην Ιαπωνία-όπου με είχατε βοηθήσει πραγματικά παρα πολυ!Τα ταξίδια είναι το "χούι" μου!Όσο μας επιτρέπουν οι συνθήκες ταξιδευουμε(οι προορισμοί έχουν γίνει βέβαια πιο κοντινοί τα τελευταία χρόνια)αλλά το ταξίδι παραμένει πάντα ταξίδι,οπου κ αν βρεθείς!
Καλώς σας βρήκα κ επισήμως λοιπόν!
Ετοιμάζω βαλίτσες για Ρώμη,τον Ιανουάριο του '16!Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή,αν κ ήδη οι ιστορίες που έχω διαβάσει εδώ μέσα ήδη με ταξίδεψαν!
Αν κάποιος έχει επισκεφτεί το MAXIIΙ της Zaha Hadid,θα ήθελα να μου δώσει κάποιες επιπλέον πληροφορίες!
Το βασικό προγραμμα έχει ήδη βγει(μουσείο Βατικανού,Κολοσσαίο,βίλα Μποργκεζε κλπ)
Επίσης ευπρόσδεκτες οι συμβουλές για ανοιχτές αγορες(είμαστε πολυ φαν κ εγώ κ ο συντροφος μου!).Θα είμαστε Ρώμη Τρίτη με Σάββατο οποτε θα με ενδιέφερε να μάθω για αγορές ανοιχτές μεσοβδόμαδα!Τέλος επειδή στο Μιλάνο (όπου έχω ζήσει για ένα χρονικό διάστημα) ψωνίσαμε από outlet και έχουμε πράγματα εδώ κ 7 χρόνια,υπάρχει κάποιο outlet που θα μου προτείνατε κοντά στη Ρώμη?
Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων και καλως σας βρήκα!
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
:welcome2:καλώς όρισες στην παρέα....η Ρώμη είναι υπέροχη θα σε συμβούλευα να μην χάσεις χρόνο σε ψώνια....αλλά αυτά είναι γούστα!!!Πάντως θα περάσεις όμορφα.Βάλε στο πρόγραμμα σου και μία βόλτα στο trastevere...
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.967
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
:welcome2:καλώς όρισες στην παρέα....η Ρώμη είναι υπέροχη θα σε συμβούλευα να μην χάσεις χρόνο σε ψώνια....αλλά αυτά είναι γούστα!!!Πάντως θα περάσεις όμορφα.Βάλε στο πρόγραμμα σου και μία βόλτα στο trastevere...
Σ'ευχαριστω πολυ!Τα εχουμε κανονισει ολα ωστε να μας βγει το προγραμμα με τα αξιοθεατα και να εχουμε και χρονο για αγορες!(Εχουμε ξαναβρεθει στη Ρωμη για καποιες ωρες, κατα τη διαρκεια μιας μετεπιβιβασης και πηραμε μια μικρη γευση περι τινος πρόκειται).
Το trastevere το εχω υπ'οψιν μου μαλλον για απογευματινη-βραδυνη βολτιτσα ωστε να συνδυαστει με φαγητο-ποτο. Εχεις υπ'οψιν σου κατι συγκεκριμενο να προτεινεις στην περιοχη (τρατορια,πιτσαρια,μπαρ, κλπ);Ευχαριστω και παλι για τις πληροφορίες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.767
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom