Κολομβία Καλι-Μπογκοτα,Κολομβια

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..
γεια χαρα:D...θα παω κανα οχταημερο στο καλι στην κολομβια,μιας και προεκυψε μια ωραια ιστορια απο το παρελθον μιας φιλικης οικογενειας κολομβιανων,οι οποιοι ειχαν φιλοξενηθει εδω(εγω..για να πω την αληθεια δεν τους ξερω καν..:shock:),μαθαινοντας οτι παμε βενεζουελα προσφερθηκαν να μας φιλοξενησουν και μας προτειναν να περασουμε μερικες μερες εκει..(πιθανοτατα και λογω ανταποδωσης της φιλοξενιας που τυχαν πριν λιγα χρονια εδω..:rolleyes:)..ετσι τσεκαρισα πτηση απο καρακας προς μπογκοτα που κοστιζει γυρω στα 200 ευρω,και βρηκα μια καλη προσφορα που ληγει αυριο κιολας με την aires colombia μολις με 65 ευρω παν ελα απο μπογκοτα για καλι..:cool:στη μπογκοτα αξιζει κανα διημερο να κατσουμε ισα ισα να επισκεφτουμε την πολη η οχι..??σιγουρα στο καλι θα μας εχει απο κοντα η οικογενεια και θα γυρισουμε μαζι τους τη γυρω περιοχη..:clap:αν υπαρχει καμια καλη προταση ευχαριστως βεβαια..:)
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Χαιρετώ το όμορφο φόρουμ μας!

Κατα 99% τον Μάρτη θα με επισκεφτεί μια φίλη και λέμε μιας και είναι δίπλα, να γνωρίσουμε την Κολομβία. Εσείς που ξέρετε λοιπόν, 1.ποιές πόλεις μας προτείνετε; Θα έχουμε περίπου 18-20 μαξ. μέρες.

2.Η χαμένη πόλη σε ποιά πόλη βρίσκεται;
Γενικά τα εισιτήρια με τη vivaColombia είναι πολύ φτηνά για εσωτερικές πτήσεις(τύπου 17-25 ευρώ από Μποργκοτά για διάφορες πόλεις).

Θα πάμε με λεωφορείο από Κίτο-Ποπαγιάν και μετά από κει, έχουμε βρει μια πτήση με 38$ για Μπογκοτά.3. Αξίζει να την κλείσουμε ή και με το λεωφορείο είναι οκ;

Ένα νησί βλέπω εδώ, Σαν Αντρές ονομάζεται (ντρέπομαι αλλά αγνοούσα την υπαρξή του) το βρίσκουμε 25$ από Μπογκοτά, 4.αξίζει να το επισκεφτούμε;

Εκείνο το ποταμάκι με τα πολλά τα χρώματα(Caño Cristales),μια φορά κι έναν καιρό ένας Κολομβιανός μου είπε ότι η περιοχή είναι επικίνδυνη και καλύτερα να μην πάω. 5.Έχει πάει κανείς να μου πεί απόψεις;

Θα το ρωτήσω χωρίς περιστροφές, 6. για Βενεζουέλα πόσες είναι οι πιθανότητες να γυρίσουμε και με τα 9 μας δάχτυλα πίσω;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.801
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom