Καλοκαίρι στα σύβοτα Θεσπρωτίας

coolalexis

Member
Μηνύματα
92
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Όποιος έχει να προτείνει κάποιο ξενοδοχείο και μόνο ξενοδοχείο,οχι ενοικιαζόμενα ή studios για Σύβοτα παρακαλώ να το κάνει.Η τιμή του να μην ξεπερνάει τα 100Ευρώ και οπωσδηποτε να περιλαμβάνεται πρωινό...:D...Δεν έχω πρόλημα αν είναι σε κάποιο διπλανό χωριό αλλά όχι στην Πάργα...Βοηθήστε παιδιά:playball:
 

coolalexis

Member
Μηνύματα
92
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Εγώ περσι έμεινα εδώ στο albatros hotel Ξενοδοχείο Σύβοτα και εμεινα απόλυτα ικανοποιημένος.
Πεντακάθαρο, με άνετα δωμάτια (δώσε λίγο προσοχή γιατί έχουν διάφορα μεγέθη τα δωμάτια, εμάς μας έδωσαν μεγάλο), αξιοπρεπέστατο πρωινό και γύρω στα 300 μέτρα από την παραλία Ζάβια.
Ετσι και αλλιώς η περιοχή θέλει απαραίτητα αυτοκίνητο.
Οι ιδιοκτήτες του ευγενέστατοι και έτοιμοι να σε εξυπηρετήσουν.
Λειτουργεί ασύρματο ιντερνετ στον χώρο υποδοχής αν σε ενδιαφέρει. Kαθαριότητα και αλλάγή σεντονιών φυσικά καθημερινά, όχι όπως στα ενοικιαζόμενα.
Βέβαια δεν έχει καθόλου θέα, όπως επίσης δεν έχει ασανσερ (αλλά 2 οροφοι είναι ολοι και όλοι)
Περσι Δεκαπεντάγουστο είχα πληρώσει 90? με πρωινο.
Προσοχή τα Σύβοτα ε΄χουν γίνει πάρα πολύ δημοφιλή και αν πας ιδίως Αύγουστο θα πρέπει να κλέισεις έγκαιρα.
Δε θα ξεχάσω πόσα ζευγάρια είδα περσι βραδιατικά να μπαίνουν σε τοπικά γραφεία και να ζητάνε απελπισμένα ένα κρεβάτι για να κοιμηθούν.
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Μόνος μου ρωτάω μόνος μου απαντάω αλλά δεν πειράζει.Για όποιον ενδιαφέρεται να βρεθεί το καλοκαίρι στα Σύβοτα βρήκα με 65Ε studio...Για δείτε Δωμάτια Αγαθή - Σύβοτα Θεσπρωτίας - Διαμονή - Ενοικιαζόμενα Δωμάτια - Μεζονέτες - Studios Φαίνεται όμορφο
Καλά εσυ δεν είπες οχι studio;;Πάντως τα Συβοτα είναι πανέμορφα Θα περάσεις υπέροχα ...
 

alex78

New Member
Μηνύματα
4
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
PRAGUE
Ταξίδι-Όνειρο
TAILAND
Γεια χαρα κι απο μενα!!!
Ειμαι απο θεσσαλονικη κ σκεφτομαστε με την κοπελα μου να παμε ή στα συβοτα ή στην παργα (σε 15 μερες περιπου) και θα ηθελα να ρωτησω αν απο τα συβοτα υπαρχει καραβακι να σε πεταξει παξους ή αντιπαξους..γνωριζω πως υπαρχει απο παργα αλλα δεν εχω δει καπου να αναφερεται αν εχει κι απο συβοτα..Επισης θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιες παραλιες που δε θα επρεπε να χασω με τιποτα??Μας ενδιαφερει πιο πολυ η ηρεμια κι οχι τα ταμπαντουμπα...Ευχαριστω πολυ...:D:D
 

human

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Αμερική
Τα Σύβοτα είναι όμορφα, γραφικά και ήσυχα...τον Ιούλιο και τον Αύγουστο όμως έχουν πάρα πολύ κόσμο, λόγω της εύκολης πλέον πρόσβασης μέσω της Εγνατίας οδού!!!Εχουν όμορφες μικρές παραλίες με βότσαλο...καθαρές...αλλά τα νερά είναι παγωμένα!! Οι καλύτερες παραλίες είναι προσβάσιμες μόνο δια θαλάσσσης!!Αγαπημένες παραλίες ...Γαλλικός, Μπέλλα Βράκα, Μέγα Άμμος (πολύβουη ειδικά τον Αύγουστο), και Αγ.Παρασκευή και Καραβοστάσι, οι δύο τελευταίες ανήκουν στην Πέρδικα. Το θέμα των ξενοδοχείων και των δωματίων θέλει λίγο ψάξιμο....και καλό θα ήταν να κλείσετε πολύ νωρίτερα.
 

ggsf

Member
Μηνύματα
15
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΑΚΟΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Γεια χαρα κι απο μενα!!!
Ειμαι απο θεσσαλονικη κ σκεφτομαστε με την κοπελα μου να παμε ή στα συβοτα ή στην παργα (σε 15 μερες περιπου) και θα ηθελα να ρωτησω αν απο τα συβοτα υπαρχει καραβακι να σε πεταξει παξους ή αντιπαξους..γνωριζω πως υπαρχει απο παργα αλλα δεν εχω δει καπου να αναφερεται αν εχει κι απο συβοτα..Επισης θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιες παραλιες που δε θα επρεπε να χασω με τιποτα??Μας ενδιαφερει πιο πολυ η ηρεμια κι οχι τα ταμπαντουμπα...Ευχαριστω πολυ...:D:D
Aπο Συβοτα για Παξους υπαρχουν γραφεια που οργανωνουν ημερισιες εκδρομες.Αξιζει να πατε.Οι παραλιες που προτεινει ο φιλος HUMAN ειναι ολες καταπληκτικες.Μονο που δεν πρεπει να περιμενεις και πολυ ησυχια.Στην Μεγα Αμμο,στην Μικρη Αμμο και στην Αγια Παρασκευη λογω του οτι ειναι μικρες παραλιες γινεται ΚΟΛΑΣΗ ειδικα τα ΣΚ.Στο Καραβοστασι ειναι επισης ωραια αν και ειναι λιγο πιο εξω απο τα Συβοτα.Βεβαια για ολες τις παραλιες που αξιζουν θελεις αυτοκινητο οποτε κανε ενα περασμα απο ολες.Καλα να περασετε.:lol:
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Από όσο γνωρίζω, μπορείς να πας και από τα Σίβοτα και από την Πέρδικα.
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
εαν ερθεις στα συβοτα εχει μεχρι την πρεβεζα παραλιες για να κανεις τα μπανια σου και αναλογα τα γουστα σου! με αμμο με χαλικι με νταμπα νουμπα χωρις νταμπα τουμπα μεσα στην φυση διπλα σε χωρια διπλα σε καφε στην μεση του πουθενα. ελα προς τα δω και μετα θα ερχεσε καθε χρονο!
 

alex78

New Member
Μηνύματα
4
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
PRAGUE
Ταξίδι-Όνειρο
TAILAND
Να'στε καλα παιδια ολοι για τις χρησιμες πληροφοριες..καλο υπολοιπο καλοκαιριου
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.452
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom