Θάσος Καλοκαίρι στη Θάσο!

Μηνύματα
10
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μάλτα
Ταξίδι-Όνειρο
Εδιμβούργο
Χαίρεται αγαπημένοι/ες!
Σκέφτομαι φέτος να ανηφορίσουμε με το φίλο μου στη Θάσο, που έχω ακούσει και διαβάσει καλά λόγια! Με μια μικρή αναζήτηση, βλέπω πως υπάρχουν 2 τρόποι να πας στη Θάσο από διαφορετικά μέρη, ενδεικτικά βρήκα αυτά τα δρομολόγια . Γνωρίζει κάποιος/α αν είναι μακριά το λιμάνι της Κεραμωτής από αυτό της Καβάλας; Ή αν υπάρχει κάποια διαφορά στα καράβια;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε απάντηση. :)
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Χαίρεται αγαπημένοι/ες!
Σκέφτομαι φέτος να ανηφορίσουμε με το φίλο μου στη Θάσο, που έχω ακούσει και διαβάσει καλά λόγια! Με μια μικρή αναζήτηση, βλέπω πως υπάρχουν 2 τρόποι να πας στη Θάσο από διαφορετικά μέρη, ενδεικτικά βρήκα αυτά τα δρομολόγια . Γνωρίζει κάποιος/α αν είναι μακριά το λιμάνι της Κεραμωτής από αυτό της Καβάλας; Ή αν υπάρχει κάποια διαφορά στα καράβια;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε απάντηση. :)
Aν μπορεις φυγε απο Καβαλα.Για την Κεραμωτη θελει να παρεις και αλλο λεωφορειο.Ειναι κανα μισαωρο αν θυμαμαι καλα.
 
Μηνύματα
10
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μάλτα
Ταξίδι-Όνειρο
Εδιμβούργο
Θα πάμε κατά πάσα πιθανότητα με αμάξι προς τα πάνω, γιατί θα μας φιλοξενήσουν κάτι φίλοι μας λίγες μέρες στη συμπρωτεύουσα. Ωστόσο, βλέπω πως είναι κάμποσα χιλιόμετρα διαφορά από την καβάλα η κεραμωτή. Τα ίδια καράβια είναι, γνωρίζεις; :)
 

e-mitsus

Member
Μηνύματα
59
Likes
342
Επόμενο Ταξίδι
Μάλτα
Τα φέρρυ που ξεκινάνε από Καβάλα φτάνουν στον Πρίνο και τα φέρρυ από Κεραμωτή στον Λιμένα...
Από Κεραμωτή έχει πιο συχνά δρομολόγια,απέχει από την Καβάλα περίπου 40 χλμ και το φέρρυ κάνει μισή ώρα να περάσει απέναντι.
Από Καβάλα περίπου μιάμιση ώρα.
Οικονομικά βγαίνει το ίδιο(αν βάλεις και τις βενζίνες) οπότε αναλόγως σε ποιο μερος μέρος του νησιού θέλεις να πας...αποφασίζεις !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.315
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom