Καλοκαιρινές Διακοπές τον Σεπτέμβρη

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Μετα από τις τέλειες διακοπές που κάναμε τον Φλεβάρη στην Αγγλία (κάποια στιγμή θα έρθει και ιστορία) φτάσαμε στο σημείο που κοιτάμε για τις καλοκαιρινές διακοπές μας. Κάθε χρόνο πηγαίναμε Αύγουστο! Φέτος λόγο δουλειάς δεν μπορουμε να πάμε Αύγουστο η ποιο πριν και λέμε για Σεπτέμβριο. Βέβαια δεν έχουμε πάει ποτέ καλοκαιρινές διακοπές τον μήνα αυτό. Απ άλλους ακούω πως είναι ο καλύτερος μήνας για διακοπές λόγο κόσμου και πάει λέγοντας..Για άλλους όχι! Τελικά τι ισχύει και ποια είναι η γνώμη σας. Λέμε για Κέρκυρα! Ευχαριστούμε πολύ.
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Μετα από τις τέλειες διακοπές που κάναμε τον Φλεβάρη στην Αγγλία (κάποια στιγμή θα έρθει και ιστορία) φτάσαμε στο σημείο που κοιτάμε για τις καλοκαιρινές διακοπές μας. Κάθε χρόνο πηγαίναμε Αύγουστο! Φέτος λόγο δουλειάς δεν μπορουμε να πάμε Αύγουστο η ποιο πριν και λέμε για Σεπτέμβριο. Βέβαια δεν έχουμε πάει ποτέ καλοκαιρινές διακοπές τον μήνα αυτό. Απ άλλους ακούω πως είναι ο καλύτερος μήνας για διακοπές λόγο κόσμου και πάει λέγοντας..Για άλλους όχι! Τελικά τι ισχύει και ποια είναι η γνώμη σας. Λέμε για Κέρκυρα! Ευχαριστούμε πολύ.
Όμορφη η Κέρκυρα και τον Σεπτέμβρη, να προτιμήσετε το βόρειο μέρος του νησιού, είναι πολύ όμορφο.
 

christy_li

Member
Μηνύματα
30
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Σόφια
Καλησπέρα!! Προσωπικά πιστεύω ότι τέλη Αυγούστου μέχρι μέσα Σεπτέμβρη είναι πολύ καλή εποχή από τη στιγμή που γλιτώνεις όλη τη βαβούρα και τον χαμό, ειδικά σε νησιά που πραγματικά έχει υπερβολικό κόσμο όπως η Σαντορίνη ή η Μύκονος. Ο καιρός είναι σίγουρα καλός και πραγματικά για ένα νησί που Ιούλιο και Αύγουστο έχει τρομερό τουρισμό χίλιες φορές να πάει κάποιος τέτοια εποχή και να κάνει χαλαρά όλες τις δραστηριότητες του. Τουλάχιστον εγώ έτσι το βλέπω. Παρεμπιπτόντως ο αδερφός μου είχε πάει Κέρκυρα τέτοια περίοδο και μου είπε ότι ήταν πολύ όμορφα! Οπότε καλά να περάσεις!
 

kati_pro

Member
Μηνύματα
55
Likes
29
Τα τελευταία χρόνια οι διακοπές μου είναι σχεδόν πάντα Σεπτέμβριο. Τα πλεονεκτήματα είναι πολλά, σε σχέση κυρίως με τον πανικό του Αυγούστου, τις μεγάλες διαφορές στις τιμές των καταλυμάτων και όχι μόνο. Σκέψου πως πέρσι στη Ζάκυνθο,μέναμε σε ένα απίστευτο ξενοδοχείο δίπλα στη θάλασσα σε φοβερή τιμή! Τον Αύγουστο η τιμή του ήταν απαγορευτική για μας. Επίσης, αν και δε με ενοχλεί η πολυκοσμια, προτιμώ μια πιο ήρεμη κατάσταση από τον πανικό του Αυγούστου στις παραλίες, τα μαγαζιά κλπ. Η ηλικία σας βέβαια, αν τη δηλώνει το όνομα σου, ίσως να ταιριάζει περισσότερο στα πλήθη! Είναι και θέμα γούστου. Να φανταστείς πως οι Έλληνες τουρίστες ήταν ελάχιστοι! Το μόνο που εμένα προσωπικά με επηρέασε αρνητικά είναι ότι η μέρα διαρκεί αισθητά λιγότερο. Έχει μια μελαγχολία όλο αυτό...ίσως είναι δικό μου θέμα, τι να πω. Γι αυτό και μόνο, φέτος θα προσπαθήσω να πάω τέλη Ιούνη. Όσον αφορά την Κέρκυρα, όπως ειπώθηκε και πιο πάνω, είναι μια κούκλα!
 

zampeiros22

Member
Μηνύματα
80
Likes
1
Εμείς μπορούμε μόνο μέσα Σεπτέμβρη να πάρουμε άδεια και θα είναι οι πρώτες διακοπες μας με μωρό. Λευκαδα να αξίζει τέτοια εποχή ή θα είναι ερημικά??Αλλιώς Πάργα ή Συβοτα??
 

pigedel

Member
Μηνύματα
21
Likes
4
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα.Κάθε φορά που βρισκόμουν προς αναζήτηση των διακοπών μου πάντα έβρισκα το travelstories κ έτσι αποφάσισα να γίνω κ εγώ μέλος. Θα ήθελα κάποια πρόταση για διακοπές από 5-12 Σεπτεμβρίου καθώς μόλις χθες μου ανακοινώθηκε η άδεια μου και δεν έχω τίποτα κατά νου. Να αναφέρω ότι θα πάω με τον φίλο μου και υπάρχει στη διάθεση μας αυτοκίνητο. Μας αρέσουν οι όμορφες παραλίες αλλά και οι εξερευνήσεις..Ψάχνουμε για ένα μέρος να ηρεμήσουμε από την καθημερινότητα(όπως όλοι άλλωστε) αλλά και να μην είμαστε τελείως μόνοι. Οι σκέψεις μας είναι για νησί χωρίς βέβαια να είναι απόλυτο αυτό! Πέρυσι επισκεφτήκαμε τη Νάξο και μπορώ να πω ότι βρήκαμε ακριβώς αυτό που ζητούσαμε!
 

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα.Κάθε φορά που βρισκόμουν προς αναζήτηση των διακοπών μου πάντα έβρισκα το travelstories κ έτσι αποφάσισα να γίνω κ εγώ μέλος. Θα ήθελα κάποια πρόταση για διακοπές από 5-12 Σεπτεμβρίου καθώς μόλις χθες μου ανακοινώθηκε η άδεια μου και δεν έχω τίποτα κατά νου. Να αναφέρω ότι θα πάω με τον φίλο μου και υπάρχει στη διάθεση μας αυτοκίνητο. Μας αρέσουν οι όμορφες παραλίες αλλά και οι εξερευνήσεις..Ψάχνουμε για ένα μέρος να ηρεμήσουμε από την καθημερινότητα(όπως όλοι άλλωστε) αλλά και να μην είμαστε τελείως μόνοι. Οι σκέψεις μας είναι για νησί χωρίς βέβαια να είναι απόλυτο αυτό! Πέρυσι επισκεφτήκαμε τη Νάξο και μπορώ να πω ότι βρήκαμε ακριβώς αυτό που ζητούσαμε!
Δεν ξέρω αν ήδη την εχετε επισκεφθεί αλλά θα έλεγα μήλο κ για τις παραλίες κ τις εξερευνήσεις
 

pigedel

Member
Μηνύματα
21
Likes
4
Δεν ξέρω αν ήδη την εχετε επισκεφθεί αλλά θα έλεγα μήλο κ για τις παραλίες κ τις εξερευνή
Δεν ξέρω αν ήδη την εχετε επισκεφθεί αλλά θα έλεγα μήλο κ για τις παραλίες κ τις εξερευνήσεις
Ήταν ο πρώτος προορισμός που αναζήτησα αλλα είδα πως υπάρχει περιορισμένη διαθεσιμότητα σε δωμάτια..Λογικό το βρίσκω.. Και γιαυτό δεν κοίταξα κάτι περισσότερο..Μάλλον πρέπει να κάνω ακόμη μια προσπάθεια.
 

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Να πάρεις τηλέφωνο στα καταλύματα, μην αρκεστείς στο booking
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.734
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom