Καλως σας βρηκα!

Turin

Member
Μηνύματα
46
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια, Περου
Ειμαι καινουριο μελος στο forum το οποιο βρηκα κατα τυχη μεσα στην μανια μου να βρω πληροφοριες για τον επομενο προορισμο μου. Με λενε Διονυση, ειμαι 23 ετων και η καταγωγη μου ειναι απο την Ζακυνθο αλλα αυτο τον καιρο σπουδαζω στο Sheffield για το πτυχιο μου. Πολυταξιδεμενος δεν ειμαι, για να καταλαβετε πριν παρω την αποφαση να αφησω τα ελληνικα πανεπιστημια για το εξωτερικο δεν ειχα τολμησει να αφησω την Ελλαδιτσα μας...βεβαια μεσα στα 3,5 χρονια που περασαν απο τοτε καταλαβα τι εχανα τοσο καιρο και συναμα ξυπνησα την διψα του ταξιδιωτη που θελει να καλυψει τον χαμενο χρονο. Αρχικα η Αγγλια και το αγχος της απομακρυνσης απο του δικους μου, στην συνεχεια η Ισπανια (αρχικα με την κοπελα μου και πιο προσφατα με φιλους) και ξαφνικα η Κουβα. Επομενος σταθμος (μεχρι τον επομενο :p ) Ιαπωνια. Ελπιζω να πανε ολα καλα και τελικα να καταφερω να παω γιατι δεν θελω να μεινω με τον καημο.

Αυτα τα ολιγα για μενα..ελπιζω ολοι σας να επισκευθητε τους προορισμους της καρδιας σας και να περνατε τελεια!!

ps : συγχωρηστε με για τυχων ορθογραφικα λαθη αλλα ειναι αληθεια τελικα.. "οτι αφηνεις σε αφηνει".
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλως ηρθες φιλε.
Ευχομαι καλα ταξιδια και να πας συντομα Ιαπωνια.
 

giannis7

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε!!!
Ταξίδι-Όνειρο
τι να πρωτοδιαλεξω..
καλως ηρθες και καλα ταξιδια!!
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Καλώς μας βρήκες και καλώς σε βρήκαμε Διονύση...Ποτέ δεν είναι αργά, είσαι και μικρός και πας κιόλας ...μακριά :D
Καλά ταξίδια ;)
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
:welcome2: Διονύση ! Με το καλό να γυρίσεις όλη τη γη :D
Και βέβαια θα καταφέρεις να πας Ιαπωνία, αφού το θέλεις τόσο πολύ ;)
Πότε το σχεδιάζεις ?
 

Turin

Member
Μηνύματα
46
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια, Περου
Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες :D. Εγω θα ηθελα να παω οσο πιο γρηγορα γινετε αλλα κατι τετοιο ειναι δυσκολο ως ακατορθωτο αυτη τη στιγμη. Πρωτον γιατι ειμαι στο τελευταιο εξαμηνο της σχολης οποτε δεν υπαρχει χρονος για ταξιδια (μονο στη σφαιρα της φαντασιας :p ) και δευτερον λογο ελειψης χρηματων, μιας και προκειται για ενα ακριβο ταξιδι. Οποτε σκευτομαι να δουλεψω το καλοκαιρι part time και με τα λεφτα που θα μαζεψω να φυγω τον σεπτεμβρη που εχω διαβασει πως ειναι καλη περιοδος, το μονο προβλημα με αυτο το σχεδιο ειναι οτι δεν θα δω τα ανθη των sakura trees αλλα ισως να ειναι και ο λογος για να παω και δευτερη φορα :). Μετα απο αυτο το εξαμηνο θα εχω μια πιο σαφη εικονα παντως...
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες :D. Εγω θα ηθελα να παω οσο πιο γρηγορα γινετε αλλα κατι τετοιο ειναι δυσκολο ως ακατορθωτο αυτη τη στιγμη. Πρωτον γιατι ειμαι στο τελευταιο εξαμηνο της σχολης οποτε δεν υπαρχει χρονος για ταξιδια (μονο στη σφαιρα της φαντασιας :p ) και δευτερον λογο ελειψης χρηματων, μιας και προκειται για ενα ακριβο ταξιδι. Οποτε σκευτομαι να δουλεψω το καλοκαιρι part time και με τα λεφτα που θα μαζεψω να φυγω τον σεπτεμβρη που εχω διαβασει πως ειναι καλη περιοδος, το μονο προβλημα με αυτο το σχεδιο ειναι οτι δεν θα δω τα ανθη των sakura trees αλλα ισως να ειναι και ο λογος για να παω και δευτερη φορα :). Μετα απο αυτο το εξαμηνο θα εχω μια πιο σαφη εικονα παντως...
Πριν απ΄όλα καλή επιτυχία στα μαθήματά σου !:)
Πολύ όμορφη εποχή είναι και το φθινόπωρο, ήδη γράφεται ιστορία από τον kalspiros που πήγε πρόσφατα...θα ταξιδέψεις νοερά μαζί της...;)
(Οι Τουρκικές έχουν καλές τιμές για τότε...γύρω στα 700 ευρώ τον Οκτώβριο...;))
 

Turin

Member
Μηνύματα
46
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια, Περου
Χμμμμ...και νομιζα πως διαβασα ολες τις ιστοριες για την Ιαπωνια, θα την τιμησω κι αυτη :p. Οντως πολυ καλες οι τιμες απο Turkish Airlines, τις εχω εντοπισει και γω, θα ηθελα να δω λιγο και την Κωσταντινουπολη αν ειχα τον χρονο αναμεσα στις πτησεις. Ελπιζω μονο να μην εχουν αλλαξει οι τιμες μεχρι να βρω τα λεφτα...
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Χμμμμ...και νομιζα πως διαβασα ολες τις ιστοριες για την Ιαπωνια, θα την τιμησω κι αυτη :p. Οντως πολυ καλες οι τιμες απο Turkish Airlines, τις εχω εντοπισει και γω, θα ηθελα να δω λιγο και την Κωσταντινουπολη αν ειχα τον χρονο αναμεσα στις πτησεις. Ελπιζω μονο να μην εχουν αλλαξει οι τιμες μεχρι να βρω τα λεφτα...
Η ιστορία είναι σε εξέλιξη : http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...EC%EF%F5-east-pack-%E9%E1%F0%F9%ED%DF%E1.html
Εύχομαι να σου έρθουν όλα ευνοϊκά :)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες :D. Εγω θα ηθελα να παω οσο πιο γρηγορα γινετε αλλα κατι τετοιο ειναι δυσκολο ως ακατορθωτο αυτη τη στιγμη. Πρωτον γιατι ειμαι στο τελευταιο εξαμηνο της σχολης οποτε δεν υπαρχει χρονος για ταξιδια (μονο στη σφαιρα της φαντασιας :p ) και δευτερον λογο ελειψης χρηματων, μιας και προκειται για ενα ακριβο ταξιδι. Οποτε σκευτομαι να δουλεψω το καλοκαιρι part time και με τα λεφτα που θα μαζεψω να φυγω τον σεπτεμβρη που εχω διαβασει πως ειναι καλη περιοδος, το μονο προβλημα με αυτο το σχεδιο ειναι οτι δεν θα δω τα ανθη των sakura trees αλλα ισως να ειναι και ο λογος για να παω και δευτερη φορα :). Μετα απο αυτο το εξαμηνο θα εχω μια πιο σαφη εικονα παντως...
Η καλύτερη εποχή για Ιαπωνία είναι στο Β' δεκαπενθήμερο του Νοεμβρίου, με τα φύλα να έχουν πάρει τους πιο απίθανους φθινοπωρινούς χρωματισμούς. Καλό είναι και το Χάναμι με τα ανθισμένα Sakura trees (Κερασιές), αλλά τα φθινοπωρινά χρώματα είναι παντού, ότι είδους δέντρα και να έχει... (και είναι μάλιστα και 2 ναοί στο Kyoto που γίνονται ενδιαφέροντες μόνο κατά το autumn foilage season).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.760
Μέλη
38.881
Νεότερο μέλος
Pavlosvalia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom