Καλώς σας βρήκα!

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.010
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Γεια σας κι από μένα τη νεοφώτιστη.
Τα τελευταία δύο χρόνια μου μπήκε έντονα η ιδέα να γνωρίσω τη γη, ενώ μέχρι τώρα περιοριζόμουν σε ταξίδια που έβγαιναν τυχαία στο δρόμο μου (κυρίως επαγγελματικής φύσεως).
Φέτος, όπως και πέρυσι, έχω κατά νου προορισμό με πολιτισμό και χαρακτηριστικά πρωτόγνωρα για μένα, εξ' ου και "Κένυα ή Κίνα". Η Κένυα έχει μέσα μου προβάδισμα, όμως βλέπω να έχουν περιοριστεί τα οργανωμένα ταξίδια εκεί, οπότε αν δεν πραγματοποιηθεί το ταξίδι που έχω σχεδόν κλείσει, σκέφτομαι εφεδρικά το πανόραμα Κίνας.
Περιορίζομαι στα οργανωμένα ταξίδια γιατί άρχισα να ταξιδεύω μόνη ή με τα παιδιά μου. Φεύγουμε λοιπόν φέτος όλοι μαζί μια εβδομάδα Καβάλα Ξάνθη Θάσο κι ύστερα μόνη θα ακολουθήσω το όνειρο. Συμβουλές και ιδέες ευπρόσδεκτες!
Καλώς σας βρήκα.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
καλώς όρισες!μια χαρά σε βρίσκω!αρχίζεις την περιπλάνηση σου με ......ιδιαίτερους προορισμούς,δεν έχω πάει ούτε Κένυα ούτε Κίνα,εύχομαι να πραγματοποιήσεις το όνειρο σου!.
Οσο για την εβδομάδα που θα πάς Καβάλα,Ξάνθη,σίγουρα θα περάσετε καλά ,αγαπημένες μου, πολύ όμορφες πόλεις με διαφορετικά χαρακτηριστικά η καθεμια,η Θάσος δε έχει ωραιότατες παραλίες,πολύ πράσινο,καλό καλοκαίρι λοιπον!!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Καλώς ήρθες...
Ποτέ δεν είναι αργά για να γνωρίσεις τον κόσμο ενώ το μέσο και ο τρόπος είναι τα πιο ασήμαντα.
Συνέχισε να ταξιδεύεις έστω και μόνη σου. Και να ξέρεις ότι υπάρχουν χιλιάδες γυναίκες που κάνουν ακριβώς το ίδιο πράγμα.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.511
Likes
7.700
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
καλως ηλθες και καλες και πολλες αποδρασεις!!!!!!!!
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Καλως ηλθες...σουπερ η Κινα,Κενυα δεν εχω παει...
Οσο για την Καβαλα-Ξανθη-Θασο θα περασετε καλα.Στη Θασο-παιδικη μου αναμνηση και μονιμος τοπος διακοπων μεχρι τα 18 μου-θα βρειτε πολλα και ωραια πραματα να κανετε.Στην Παναγιά επισκεψη οπωςκαι δηποτε,αν μπορειτε να μεινετε κι εκει,ωραιο γραφικο χωριο...
καλα ταξιδια
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλώς ήρθες νεοφώτιστη!

Ωραίοι οι προορισμοί που έχεις επιλέξει...ξεκίνα το διάβασμα στο φόρουμ, θα πάρεις κι άλλες ιδέες...:)
 

nikosfan

Member
Μηνύματα
24
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία για μήνες
Γεια σας κι από μένα τη νεοφώτιστη.
Τα τελευταία δύο χρόνια μου μπήκε έντονα η ιδέα να γνωρίσω τη γη, ενώ μέχρι τώρα περιοριζόμουν σε ταξίδια που έβγαιναν τυχαία στο δρόμο μου (κυρίως επαγγελματικής φύσεως).
Φέτος, όπως και πέρυσι, έχω κατά νου προορισμό με πολιτισμό και χαρακτηριστικά πρωτόγνωρα για μένα, εξ' ου και "Κένυα ή Κίνα". Η Κένυα έχει μέσα μου προβάδισμα, όμως βλέπω να έχουν περιοριστεί τα οργανωμένα ταξίδια εκεί, οπότε αν δεν πραγματοποιηθεί το ταξίδι που έχω σχεδόν κλείσει, σκέφτομαι εφεδρικά το πανόραμα Κίνας.
Περιορίζομαι στα οργανωμένα ταξίδια γιατί άρχισα να ταξιδεύω μόνη ή με τα παιδιά μου. Φεύγουμε λοιπόν φέτος όλοι μαζί μια εβδομάδα Καβάλα Ξάνθη Θάσο κι ύστερα μόνη θα ακολουθήσω το όνειρο. Συμβουλές και ιδέες ευπρόσδεκτες!
Καλώς σας βρήκα.


Καλώς όρισες , με ωραίους σπεσιαλ Κ. Κ. προορισμούς και μοναχικότητα (όχι μοναξιά) . Θα βρεις πολλούς από εμάς στην ίδια συχνότητα. Σου ταιριάζει το γρουπ ανεξάρτητοι ταξιδιώτες; Καλοτάξιδη
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.010
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Σας ευχαριστώ πολύ όλους (όλες νομίζω) για το καλωσόρισμα και την προθυμία σας. Το φόρουμ το έχω κάνει ήδη φύλλο και φτερό, όσον αφορά τους προορισμούς που μου κάνουν κλικ. Εύχομαι να φανώ χρήσιμη κι απ' τη μεριά μου. Καλά ταξίδια σε όλους και να γυρνάτε γεμάτοι!
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.010
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Γεια σου nikosfan. Ευχαριστώ. Πριν λίγα χρόνια σνόμπαρα τα οργανωμένα ταξίδια. Τώρα όχι. Με βόλεψαν.
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
δυναμικό το ξεκινημά σου στα ταξίδια,μπράβο.και εγω σχετικά νέα είμαι στον χώρο των ταξιδιών.σου εύχομαι να περάσεις καλά στο ταξίδι που ετοιμάζεις!
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.010
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Anel ευχαριστώ! Να μας πεις για Βερολίνο, μήπως αλλάξω γνώμη κι εγώ που δεν με τράβηξε ποτέ. Μόνο το τείχος θα 'θελα να έχω δει! Καλά να περάσεις.
Υ.Γ. Δεν είμαι νεούδι στα ταξίδια (εντός και εκτός). Μα είμαι νεοφώτιστη στο site και κυρίως είμαι έκπληκτη με τον εαυτό μου που νιώθω να επιζητώ το ένα ταξίδι μετά το άλλο, που το προγραμματίζω, το ψάχνω και το ονειρεύομαι ενώ ως τώρα από ...αδιάφορη έως χαλαρή. Απλά μου τύχαιναν. Τελικά φαίνεται έχουν δίκιο πως τρώγοντας έρχεται η όρεξη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.267
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom