Σερβία Καμια πληροφορια για Νις?

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Θελουμε να κανουμε μια εκδρομουλα μεχρι τη Νις, αλλα οσο και αν εψαξα δεν βρισκω κατι στο φορουμ. Ή κατι δεν κανω καλα ή δεν εχουμε ακομα κανενα τετοιο θεμα. Οποιος εχει παει ή ζησει εκει, παρακαλω να βοηθησει, κυριως με αξιοθεατα, αλλα και καμια προταση για φαγητο. Ευχαριστω :xmas_wink:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Βάλε στην αναζήτηση τη λέξη Νίκαια και όχι Νις. Θα σου βγάλει κάποια θέματα, αλλά δεν ξέρω πόσο αναλυτικά και κατατοπιστικά μπορεί να είναι.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Εκτός αν εννοείς τη Νις στη Σερβία.
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισραήλ, Ειρηνικός
Η Νις είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα μικρή πόλη της Σερβίας, μιας και έχει πολλά αξιοθέατα από τη μεσαιωνική και τη βυζαντινή εποχή. Από τα κυριότερα αξιοθέατά της είναι o πύργος των νεκροκεφαλών (σερβ. Cele Kula - Τσέλε Κούλα) και το φρούριο της πόλης. Επίσης αποτελεί γενέτειρα του μεγάλου Κων/νου (αυτό για πληροφοριακούς και μόνο λόγους). Εγώ θα την πρότεινα, αν και δε την έχω εξερευνήσει ακόμα τόσο καλά όσο θα ήθελα, μιας και έχω περάσει μόνο μερικές ώρες εκεί. Για ένα τριημεράκι ας πούμε είναι μια χαρά.
 

FRoSTKill

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπερα ειμαι καινουργιο μελος φρεσκος φρεσκος... Λοιπον θα ηθελα καποιος -α να μου περι τιμων στο Νις τι τιμες παιζουν καφετεριες εστιατορια πιτσαριες κτλ ... θελω να ταξιδεψω συντομα εκει και καλου κακου θα ηθελα να μαθω καποια πραγματα περι του Νις αλλα φυσικα και τι τιμες παιζουν ! λεω να μεινω 4-5 βραδυα εκει! λοιπον περιμενω να με κατατοπισετε αν ειναι δυνατον... ευχαριστω πολυ
 

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κoύβα
Γύρισα πρόσφατα από Νις και είναι πάμφθηνο! Πληρώσαμε για ξενοδοχείο πολύ ωραίο και καθαρό 35 ευρώ το τετράκλινο! Φαγητό επίσης φθηνό, η πίτσα η μεγάλη περίπου 4-5 ευρώ, σαλάτες και τα λοιπά τα ίδια!
 

FRoSTKill

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Γύρισα πρόσφατα από Νις και είναι πάμφθηνο! Πληρώσαμε για ξενοδοχείο πολύ ωραίο και καθαρό 35 ευρώ το τετράκλινο! Φαγητό επίσης φθηνό, η πίτσα η μεγάλη περίπου 4-5 ευρώ, σαλάτες και τα λοιπά τα ίδια!
Ευχαριστω Μαριαννα για τις πληροφοριες σου ! Και κατι φιλοι μου εκει γυρω με ειπαν για τιμες ! οντως ειναι πολυ καλες τιμες... εγω γυρω στις 10 Σεπτεμβρη λεω να παω. Θυμασαι την ονομασια του ξενοδοχειου να το Checkaro στο google? :)
 

FRoSTKill

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
χεχεχε σ ευχαριστω Μαριαννα απο οσο βλεπω ειναι τρομερο... πολυ ωραιο και μου εβγαλε μια τιμη παρα πολυ καλη :) μαλλον σε αυτο θα κλεισω ! δεν εχω gps δυστυχως αλλα εχω φιλους εκει οποτε θα την βρω την ακρη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.594
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom