Τήνος Κατάλυμα στην Τήνο

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Παιδιά την επόμενη βδομάδα θα πάω για τρεις ημέρες (2 διανυκτερεύσεις) στην Τήνο.
Έχετε να μου προτείνετε κανένα κατάλυμα, όχι κάτι ιδιαίτερο, που να είναι είτε μέσα στην πόλη είτε σε καμία κοντινή παραλία, αλλά με καλή συγκοινωνία, καθώς δεν θα έχω μεταφορικό μέσο.
Οποιαδήποτε πρόταση πλην του Βig Blue, που έχει αναφέρει ο Traveller αλλού ευπρόσδεκτη.
Ευχαριστώ!
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
διπλα στην εκκλησια ειναι το "αρχοντικο", ενοικιαζομενα δωματια πολυ καθαρα και καλα. αν θελεις τηλεφωνο, στειλε μου πμ.
 

Despina A

Member
Μηνύματα
18
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία-Ν.Αμερική
Τήνος

Παιδιά την επόμενη βδομάδα θα πάω για τρεις ημέρες (2 διανυκτερεύσεις) στην Τήνο.
Έχετε να μου προτείνετε κανένα κατάλυμα, όχι κάτι ιδιαίτερο, που να είναι είτε μέσα στην πόλη είτε σε καμία κοντινή παραλία, αλλά με καλή συγκοινωνία, καθώς δεν θα έχω μεταφορικό μέσο.
Οποιαδήποτε πρόταση πλην του Βig Blue, που έχει αναφέρει ο Traveller αλλού ευπρόσδεκτη.
Ευχαριστώ!
Πριν λίγα χρόνια, είχαμε μείνει στο "Ακτη Αιγαίου ", στην περιοχή του Πόρτο, με πολύ ωραία παραλία ακριβώς μπροστά...
 

DRIVER

Member
Μηνύματα
108
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
ΥΠΟ ΣΚΕΨΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Παιδιά την επόμενη βδομάδα θα πάω για τρεις ημέρες (2 διανυκτερεύσεις) στην Τήνο.
Έχετε να μου προτείνετε κανένα κατάλυμα, όχι κάτι ιδιαίτερο, που να είναι είτε μέσα στην πόλη είτε σε καμία κοντινή παραλία, αλλά με καλή συγκοινωνία, καθώς δεν θα έχω μεταφορικό μέσο.
Οποιαδήποτε πρόταση πλην του Βig Blue, που έχει αναφέρει ο Traveller αλλού ευπρόσδεκτη.
Ευχαριστώ!
να νοικιασεις αυτοκινητο αν μπορεις γιατι τηνος χωρις να δεις τα χωρια της δεν λεει.
 

mobster21

Member
Μηνύματα
32
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba
δωστε καμια πληροφορια για Τηνο γενικα καλυτερα, γιατι ψαχνω να βρω ανθρωπο να εχει παει και δεν...

για παραλιες, κοσμο, φαγητο, νυχτα...

για μεσα με τελη Ιουλιου... εγω και η καλη μου...

ειμαστε μεταξυ Τηνου και Ναξου και προσπαθουμε να συλλεξουμε μερικες πληροφοριες πριν αποφασισουμε...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
εγω θα σου ελεγα να διαλεξεις την Τηνο και σαν τοπο διαμονης το πισω μερος του νησιου.
Αφου λοιπον θα εισαι με την καλη σου θα σου προτεινα το χωριο Πυργος.
Υπεροχο και γραφικο,γεννετηρα του μεγαλου γλυπτη Γιαννουλη Χαλεπα ,θα σε εκπληξει ευχαριστα.
Μπορει να μην ειναι παραθαλασσιο, αλλα αν ζητας ηρεμη διαμονη μακρια τις ορδες των τουριστων που θα κατακλυζουν εκεινη την εποχη το νησι, νομιζω οτι ειναι ενδιαφερουσα προταση.
Aπολυτο must καφεδακι και γλυκο του κουταλιου στην πλατεια του χωριου παρεα με τους ντοπιους.
Διακοπές στην Ξ?Ξ?Ξ½ΞΏ, ΞžΞ΅Ξ½ΞΏΞ΄ΞΏΟ‡Ξ΅Ξ―Ξ±, διαμονΞ?, Ρνοικια΢όμΡνα, ΡκδρομΞ? στην Ξ?Ξ?Ξ½ΞΏ
 

mobster21

Member
Μηνύματα
32
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba
ειναι λιγο μακρυα απο την Χωρα... το ειδα... σε ευχαριστω...
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.729
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Για μένα το καλύτερο στην Τήνο είναι τα χωριά της. Κάρδιανη, Υστέρνια, Πύργος στη δυτική πλευρά του νησιού. Να δεις οπωσδήποτε το νεκροταφείο στον Πύργο για τα μαρμαροσκαλίσματά του. Καλο φαγητό στον όρμο Υστερνίων στο Θαλασσάκι (αν θυμάμαι καλά το όνομα). Στο κέντρο του νησιού μια βόλτα στο κάστρο του Εξωμβούργου. Από τα υπόλοιπα χωριά αξίζει ο Βώλαξ για το εξωγήινο τοπίο του και όλα τα χωριά γύρω από τον Ταραμπάδο για τους περιστερώνες τους

Από νυχτερινή ζωή δεν παίζει και πολλά μέσα στην πόλη. Να ξέρεις ότι γενικά φυσάει αρκετά στην Τήνο και αυτό περιορίζει τις επιλογές σε παραλίες. Οι ντόπιοι ξέρουν κάθε φορά πού είναι καλά για μπάνιο ανάλογα με τον αέρα.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Παιδιά την επόμενη βδομάδα θα πάω για τρεις ημέρες (2 διανυκτερεύσεις) στην Τήνο.
Έχετε να μου προτείνετε κανένα κατάλυμα, όχι κάτι ιδιαίτερο, που να είναι είτε μέσα στην πόλη είτε σε καμία κοντινή παραλία, αλλά με καλή συγκοινωνία, καθώς δεν θα έχω μεταφορικό μέσο.
Οποιαδήποτε πρόταση πλην του Βig Blue, που έχει αναφέρει ο Traveller αλλού ευπρόσδεκτη.
Ευχαριστώ!

να νοικιάσεις αυτοκίνητο οπωσδήποτε !!!βγαίνοντας απο το λιμάνι φατσα είναι ο vidalis
τέτοια εποχη δεν θα δώσεις πάνω από 30 την μέρα για auto.
σε τρείς μέρες θα γυρίσεις το νησί από άκρη σε άκρη .
πάω καθε χρόνο και μένω εδώ :ΞΞ·ΟƒΞΉΟŽΟ„ΞΉΞΊΞΏ Σπίτι - Ξ*αραδοσιακά Δωμάτια ΞΞΞ½ΞΏΟ‚ ΞšΟ…ΞΊΞ»Ξ¬Ξ΄Ξ΅Ο‚ - HOME ζητάς τον Ανδρέα και κάνεις special deal .είναι 7 χιλιόμετρα απο την χώρα στην παραλία του porto

να πάς οπωσδήποτε στά χωριά : πύργος, Καρδιανή ,ιστέρνια, Βώλαξ

να φάς οπωσδήποτε στόν όρμο καρδιανής στόν Ντίνο ,στα ιστέρνια στο θαλασσάκι
γλυκά του κουταλιού στήν πλάτεία του Πύργου
λουκουμάδες στο παλιό λιμάνι στίς μεσκλιές
στην εκκλησία νωρίς το πρωί ...πρίν φτάσουν τα πρώτα πλοία με τίς θεούσες !!!!!!!!

tips: φτάνοντας στον Πάνορμο στο λιμάνι παίρνεις τον αριστερό χωματόδρομο παράλληλα με τήν παραλία και μετα από 1 χλμ βγαίνεις σε έναν όρμο απάγγειο ( όσο και αν φυσάει ) και αν είστε τυχεροί θα κάνετε μπάνιο μόνοι σας

θα δείς περιστερόνες από την εποχή τών ενετών ..πραγματικά μοναδικοί στο είδος τους
 

DRIVER

Member
Μηνύματα
108
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
ΥΠΟ ΣΚΕΨΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
για διαμονη καλη περιπτωση ειναι ο αγ.ιωαννης παραθαλασια και κοντα στην χωρα απο παραλιες οτι και να σου πω ειναι θελημα αιολου για να κολυμπησεις.απο φαγητο στα χωρια (κτικαδος,στενη,πανορμος)να τα προτιμησεις απο την πολη της τηνου.απο νυχτερινη ζωη εχει τα μπαρακια της ολα συγγεντρομενα στο λιμανι.εγω αν και εχω καταγωγη απο τηνο θα σου προτεινα ΝΑΞΟ ....συγνωμη μαμα:D:):(
 

katsapleouras

Member
Μηνύματα
90
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Σέρρας
Ταξίδι-Όνειρο
Με καλή παρέα:παντού
πήγα αρχές Ιουλίου και με 35 ευρώ κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης έμεινα εδώ:Kyklades Studios & Apartments στον Αγιο Ιωάννη. Το booking το έδινε 9,3 στις κριτικές και προσπαθούσα να βρω την φάβα.....Από τα καλύτερά δωμάτια που έχω μείνει ( δεδομένου της τιμής και σε σχέση με αυτά που ζητούσαν οι άλλοι).Πεντακάθαρα μεγάλα δωμάτια , φοβερή θεά από τα μπαλκόνια των δωματίων, η ιδιοκτήτρια συνεννοήσιμη (late check out) και πεντακάθαρη ρηχή με άμμο και οργανωμένη μερικώς παράλια στα 10 λεπτά ποδαράτα ή 5 με ιχ. Μονό αν ψάχνει κάποιος πισινά η πρωινά (επίσης είναι κάνα 10 λεπτό από την πόλη και χρειάζεται τουτουτ...) θα του έλεγα ότι δεν κάνει, αλλιώς παιδιά βουρ....Κατά τα λοιπά, τηνος Απίστευτη, must οικογενειακος προορισμός, θέλει μέσο να την γυρίσεις άλλα θα σε ανταμείψει μέχρι και το τελευταίο χιλιόμετρο-χωριό της ....και ως συνήθως :clap: ευχαριστώ το foroum για της πληροφορίες, ακριβέστατες. Ανακαλυψτε την ;)
 

stathis23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Παρακαλώ επειγον αν μπορει καποιος να μου στειλει στοιχεια για διαμονη με κατοικιδιο. Θα παρω το πρωι να ρωτησω στο κυκλαδες για διαθεσιμοτητα.

Βρισκομαι ηδη στο νησί αλλα ηταν κακο το δωματιο που εκλεισα δυστυχως. Οι φωτογραφιες εκτος τοπου
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.223
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom