Ηνωμένο Βασίλειο Μετανάστευση/ταξίδι με σκύλο/κατοικίδιο

marakiomorfaki

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καμια ιδεα τι γινεται τωρα με τα κατοικιδια στην αγγλια; Εχω απελπιστει καποιες εταιρίες cargo ζητανε και 1000€
Τι μπορω να κανω για να μεταφερω το σκυλακι μου;;
 

marakiomorfaki

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
το μεταφέρεις από εδώ εκεί?
bring-pet-to-great-britain
συνεννόηση με την αεροπορική. αν είναι μικρού μεγέθους ταξιδεύει μαζί σου στη καμπίνα.
Ταξίδι με κατοικίδια/ζώα | Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό
Εχω παρει στην aegean μου ειπαν οτι δεν αφηνει το ηνωμενο βασιλειο με τη αεροπορικη
Και να ψαξω cargo
 
D

Delmem38110

Guest
Σου παραθέτω πιο πάνω αλλα και εδώ ένα λινκ που κατεβάζεις το pdf Και τα λέει αναλυτικά.... διάβασε το.

https://www.google.com/url?sa=t&rct...el.pdf?la=el&usg=AOvVaw2Obsat0RAfpdrnFEPqr6n-

#Το κατοικίδιό σας δεν μπορεί να κάνει check-in μαζί σας (όλα τα κατοικίδια που μεταφέρονται μέσω του προγράμματος πρέπει να αποστέλλονται στο Ηνωμένο Βασίλειο μόνο ως φορτίο), θα τύχει ωστόσο επαγγελματικής μεταχείρισης από το προσωπικό μας. Θα πρέπει να κάνετε κράτηση για εμπορευματική μεταφορά (τουλάχιστον 5 εργάσιμες μέρες πριν την πτήση που επιθυμείτε) μέσω των κεντρικών γραφείων του τμήματος cargo της εταιρείας μας στο διεθνές αεροδρόμιο της Αθήνας:
Τηλ.: +30 210 3543 700/+30 210 3543 094-6 Φαξ: +30 210 3543 198
Email: [email protected]
Μόλις το προσωπικό του τμήματος cargo της εταιρείας μας παραλάβει το κατοικίδιο, θα ελέγξει εάν το κλουβί μεταφοράς του πληροί τις προβλεπόμενες απαιτήσεις [βλ. «Προδιαγραφές κλουβιών για τη μεταφορά ζώων ως φορτίο (cargo)] και θα παραλάβει τα έγγραφα του κατοικίδιου. Τα έγγραφα αυτά θα προωθηθούν μαζί με το κατοικίδιό σας στο Λονδίνο με την ίδια πτήση. (Σας συνιστούμε να τηρείτε αντίγραφα όλων των εγγράφων που παραδίδετε, όπως και άλλα σχετικά δικαιολογητικά.)#.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.675
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom