Βιετνάμ Καφές από το Βιετνάμ

Nat ni

Member
Μηνύματα
101
Likes
139
Το καλοκαίρι πήγαμε στο Βιετνάμ και απολαύσαμε τον καταπληκτικό καφέ του.Γυρίσαμε με αρκετές προμήθειες καφέ ,αλλά εδώ και λίγες μέρες μας τελείωσαν.Γνωρίζει κανεις αν μπορώ να βρω κάπου να αγοράσω ή κάποια διεύθυνση στο internet που πουλούν βιετναμέζικο καφέ ;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Στο Βιετναμ θα επιστρέψω μονο και μόνο για τον καφε του,το εχω ξαναπεί
Δε ξέρω αν πουλάνε καπου τέτοιο καφε ,και αν εχεις αγοράσει το ειδικό μπρίκι του ,όμως πιστεύω οτι δε θα καταφερεις να πετύχεις την ιδια γεύση αν το θες με το ίδιο συμπυκνωμένο γάλα που έβαζαν εκει
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Μου έχει μείνει καφές και συμπυκνωμένο γάλα από Βιετνάμ! Μήπως να τα βγάλω στη μαύρη αγορά; :clap::clap:
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
ωχ καταλαβα. να παω με αδεια βαλιτσα ε;:haha:
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Και εμένα μου τελειωσε και ψαχνω .
Ξεχασα να αγορασω το ειδικο τσιγκινο φιλτρο απο εκει και εβαζα χαρτινο φιλτρο πανω απο την κουπα και εβγαινε αρκετα καλός .
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Μου έχει μείνει καφές και συμπυκνωμένο γάλα από Βιετνάμ! Μήπως να τα βγάλω στη μαύρη αγορά; :clap::clap:
Λεγε πόσο για τον καφε !!
Το γαλα ειναι ευκολο και το δικο μας κάνει .
 

Nat ni

Member
Μηνύματα
101
Likes
139
Και εμένα μου τελειωσε και ψαχνω .
Ξεχασα να αγορασω το ειδικο τσιγκινο φιλτρο απο εκει και εβαζα χαρτινο φιλτρο πανω απο την κουπα και εβγαινε αρκετα καλός .
Ούτε εγώ χρησιμοποιούσα τσίγκινο φίλτρο .Στην καφετιέρα με χάρτινο φίλτρο τον έφτιαχνα και χωρίς γάλα.Παντως και έτσι δεν είχε καμία σχέση με αυτούς που κυκλοφορούν εδώ .
Όταν διάβαζα ,πριν πάω Βιετνάμ ,τις ιστορίες και τα διαφορά μηνύματα στο travelstories για το Βιετνάμ κάποιος ανέφερε κάπου ,που μπορούμε να βρούμε καφέ .Δεν θυμάμαι όμως που και πρέπει να τα πάρω όλα απο την αρχή ....
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Είναι σωστός ο σύνδεσμος;Κάτι ξενοδοχεία στο booking βγαίνουν.
δεν νομιζω οτι εβαλε λινκ ο ιδιος. ο συνδεσμος βγαινει αυτοματα απο το σαιτ για καποιες πολεις.

πχ βαρκελωνη πιστευω θα βγει με συνδεσμο
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
δεν νομιζω οτι εβαλε λινκ ο ιδιος. ο συνδεσμος βγαινει αυτοματα απο το σαιτ για καποιες πολεις.

πχ βαρκελωνη πιστευω θα βγει με συνδεσμο
Επομένως ανέφερε γενικά το Λονδίνο και πρέπει να βρούμε το κατάστημα.Νόμιζα ότι γινόταν κατευθείαν αναφορά στο κατάστημα.
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
528
Likes
2.563
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Καλησπέρα σας, με μια πρόχειρη αναζήτηση παίρνουμε αρκετές επιλογές καταστημάτων όπως πχ http://vietcoffee4u.com/ ... ή το αγγλικό Amazon... Ωραίος καφές ο βιετναμέζικος!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.572
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom