Γενικά Κεφαλονιά ή 'Πόρτο Χέλι-Ύδρα-Σπέτσες'???

evoula89

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Παιδιά θέλω την βοήθεια σας...Είχα δώσει πέρσι κάποια δελτία κοινωνικού τουρισμού σε ένα τουριστικό γραφείο και μου κράτησαν μία εκδρομή για φέτος! Έχω λοιπόν δύο επιλογές...Ή Κεφαλλονιά ή Πόρτο Χέλι με εκδρομές στην Ύδρα και στις Σπέτσες!!! Τι προτείνετε;;;
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Εξαρτάται την περιοδο που θα πας. Εντός καλοκαιριού προτείνω Κεφαλλονιά. Αν μη τι άλλο θα ευχαριστηθείς μπάνια. Το Πορτο Χέλι (με εκδρομές σε Σπέτσες - Ύδρα) θα την συνιστούσα περισσότερο ως ανοιξιάτικη/φθινοπωρινή εκδρομή. Η Ύδρα όσο γραφική κι αν είναι δεν ενδείκνυται για μπάνια και μέσα στο κατακαλόκαιρο η ζέστη είναι αφόρητη για βόλτες.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Για ποσες μερες μιλαμε;
Αν είναι από πέντε και πάνω ασυζητητί Κεφαλονιά
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Για διακοπες ασυζητητι Κεφαλονια. Μερη να δεις, παραλιες, ντοπιοι (τρελλοκομεια!). Πανεμορφο νησι.

Για κατω μονο για Πορτο Χελι θα το συζηταγα αν και στα γυρω μερη εχει καλυτερες παραλιες. Για Υδρα καλα ειναι μονο για μονοημερη. Γραφικο νησακι και τιποτα αλλο. Οι δε Σπετσες καλες ειναι αλλα δεν εχουν τοσο ωραιες παραλιες οσο απεναντι και επειδη ειναι μικρο μερος μαζευεει πολυ κοσμο και εοι τυιμες ειναι λιγο τσιμπημενες - λογω εφοπλιστων που παραθεριζουν εκει. Παλι ειναι μονο για μονοημερη.
 

evoula89

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Θα πάμε για έξι μέρες...φοβάμαι ότι επειδή η Κεφαλλονιά είναι μεγάλο νησί θα δυσκολευτούμε λίγο χωρίς αυτοκίνητο! Σωστά;;) Κανονίσαμε να πάμε τέλη Αυγούστου!!!
 

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Η Κεφαλλονια Θέλει αυτοκίνητο κατά την γνώμη μου διότι είναι μεγάλο νησί και αξίζει να το γυρίσεις!Θα δυσκολευτειτε μάλλον χωρίς μεταφορικό.
Εγώ θα πρότεινα ΠόρτοΧέλι, μιας και οι εκδρομές σε Ύδρα και Σπέτσες θα είναι προφανώς μονοήμερες και δεν χρειάζεσαι αυτοκίνητο πουθενά! Με τισ συγκοινωνίες δεν θα έχεις πρόβλημα και στην Ύδρα δεν κυκλοφορούν καν αυτοκίνητα!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Για μενα δε χωρα συγκριση Κεφαλονια ασυζητητι !!!
Αλλα αν δεν παρετε μεταφορικο παιδια ..οχι δεν παιζει το νησι ..θα δυσκολευτειτε.
 

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μπορείτε να νοικιάσετε βέβαια αυτοκίνητο αν κάποιος οδηγεί από εσάς και να χαρείτε τα γαλαζοπράσινα νερά της Κεφαλλονιάς!!
 

evoula89

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Οδηγούμε και οι δύο αλλά δεν ξέρω αν μας παίρνει να νοικιάσουμε αυτοκίνητο για όλες τις μέρες...Αν νοικιάσουμε για δύο τρεις μερούλες ας πούμε, δεν θα προλάβουμε να δούμε τα καλύτερα της Κεφαλλονιάς; Τι λέτε;
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Αν νοικιασετε τρεις μερες θα δειτε τα πολύ βασικα:
π.χ μια ημερα Μυρτος, Ασσος, Φισκαρδο
δευτερη μερα Αγία Ευφημία, Σπήλαιο Μελισσανης, Σαμη, Αντισαμος
τριτη μερα ειτε προς πλευρα παλικης Ξι κλπ είτε προς Σκαλα κλπ
Νομιζω ότι οι δυο πρωτες διαδρομες ειναι must. Για την αλλη έχεις επισης απειρες επιλογες, καθώς η Κεφαλονια εχει και πανεμορφα χωρια οπως τα Κουρκουμελατα
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μην έχεις αυταπάτες ότι για να πας Ύδρα από Πόρτο Χέλι θα χρειαστείς λιγότερα από μια ημερήσια ενοικίαση αυτοκινήτου στη Κεφαλλονιά. Θα μπορούσατε να πάτε με το δικό σας αυτοκίνητο στη Κεφαλλονιά. Η τιμή του φέρρυ δεν απαγορευτική από Πάτρα και δεν θα κουβαλάτε βαλίτσες. Κι επειμένω την ύδρα δεν εκτιμάς ντάλα κατακαλόκαιρο με ζέστη και πολυκοσμία. Εκτός αυτού θα περιοριστείτε από τα δρομολόγια των ιπτάμενων
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.699
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom