Αυστρία Κοιλαδα του Βαχαου και Ανω Αυστρια

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Γεια σε ολους!Εκλεισα εισιτηρια με Aegean για Βουδαπεστη τον Αυγουστο.Την πολη την εχω ηδη επισκεφθει-θα ηθελα ομως να μεινω 2-3 μερες.Δεδομενου οτι το ταξιδι θα ειναι 2 εβδομαδων,ηθελα να επικεντρωθω στη Βιεννη-δεν εχω παει ποτε-,στην κοιλαδα του Βαχαου,στο Λιντς κλπ.Απο το Λιντς σκεφτομαι μονοημερη στο Χαλστατ που δεν το ειδα οταν πηγα Σαλτσμπουργκ και μου εχει μεινει απωθημενο!Επισης σιγουρα θα επισκεφθω απο Βιεννη με ημερησια τη Μπρατισλαβα.Με βαση τα παραπανω,ποιο προγραμμα προτεινετε,λαμβανοντας υποψη οτι ειμαστε low budget και μετακινουμαστε αποκλειστικα με μεσα μαζικης μεταφορας.Ευχαριστω για το χρονο σας!
 

nikiforos111

Member
Μηνύματα
54
Likes
13
Αν το προγαμμα σου δεν βγαινει να πας την ημερησια στην Μπρατισλαβα,μην στενοχωρηθεις πολυ,δεν αξιζει και τοσο.Δεν εχει τιποτα το ιδιαιτερο,δεν ειναι σαν την πανεμορφη Βουδαπεστη.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Καμια αλλη ιδεα για προγραμμα?
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Δίπλα στο Linz υπάρχει το χωριό Mauthausen με το ομώνυμο στρατόπεδο συγκέντρωσης του 2ου Π.Π. Είσοδος 2 ευρώ. Μου άρεσε και το προτείνω...

http://el.wikipedia.org/wiki/Στρατόπεδο_συγκέντρωσης_Μαουτχάουζεν-Γκούζεν

http://en.mauthausen-memorial.at/db/admin/de/index_main.php?cbereich=4&cthema=331
Ευχαριστω για την ιδεα και τα links.Το Λιντς σαν πολη πως ειναι?Υπαρχει λεωφορειο για Χαλστατ εκτος απο τρενο?Τελος,εκδρομη απο Λιντς στο Τσεσκυ Κρουμλοφ ειναι εφικτη και με ποιον τροπο?
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Δυστυχώς δεν έχω ιδέα. Είχαμε νοικιάσει αυτοκίνητο και δεν μπήκαμε καν στο Λίντς. Κάναμε μόνο στάση στο Μαουτχάουζεν και συνεχίσαμε για Σάλτσμπουργκ.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Δυστυχώς δεν έχω ιδέα. Είχαμε νοικιάσει αυτοκίνητο και δεν μπήκαμε καν στο Λίντς. Κάναμε μόνο στάση στο Μαουτχάουζεν και συνεχίσαμε για Σάλτσμπουργκ.
Ευχαριστω για το χρονο σου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.796
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom