• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιούλιο - Οκτώβριο 2016! Κάντε κλικ εδώ!

Κολομβία Κολομβία

MariaOrfa35

Member
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη-Κούβα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή
Καλησπέρα από Μεντεγίν..Επειδή μου ήταν λίγο δύσκολο να βρω ανεξάρτητο τρόπο να παω στη Comuna 13 τωρα που τα καταφέραμε θα ήθελα να γράψω τον τρόπο για τους επόμενους ταξιδιώτες που θα επισκεφτούν αυτή την όμορφη πόλη...Λοιπόν από την πλατεία Botero περνούμε την Α γραμμή προς La Estrella ..κατεβαίνουμε στη στάση San antonio αλλάζουμε κ περνούμε γραμμή Β κ κατεβαίνουμε στάση San javier που είναι κ το τέρμα .Από εκεί η περνούμε τα λεωφορεία που σταματούν ακριβώς κάτω από τις κυλιόμενες η με τα πόδια όλο ευθεία από την έξοδο του μετρό που είναι περίπου 1.5 χιλιόμετρο ανηφόρα...Τώρα όποιος θέλει να πάει στο τελεφερίκ που κάνει βόλτα πάνω από τις φάβελες με το ίδιο εισιτήριο του μετρό το παίρνει από την στάση San Javier..Ελπίζω να φάνηκαν χρήσιμα όσα έγραψα..Επίσης βρήκαμε εξαιρετικό tour guide αγγλόφωνο για την ξενάγηση στα μέρη του Escobar ..Όποιος χρειαστεί πληροφορίες ας μου στείλει μήνυμα..Αυταααα!!!!

Hayate

Member
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ουσουαια
Ωραιο info!!!Στη συνεχεια οταν φτανεις comuna13 πρεπει να μπεις σε καποιο γκρουπ?
θελω να πω τιθεται θεμα ασφαλειας ?Επειδη αναφερεις για tour guide γιαυτο ρωταω.

MariaOrfa35

Member
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη-Κούβα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή
Όχι μπορείς να βολτάρεις ακίνδυνα να θαυμάσεις τα γκράφιτι κ να πιεις τις μπύρες σου ..Κίνδυνο δεν νιώσαμε προς το παρον πουθενα .Για το τουρ του Εσκομπαρ χρειάστηκα ξεναγό γιατί ήθελα να μάθω κ την ιστορια από ντόπιους.

LULLU

Member
Επόμενο Ταξίδι
ισλανδια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
αν προλαβεις αφιερωσε χρονο για μια βολτα στο μονολιθο Guatape....

fenia42

Member
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Δεν μπορώ τώρα να θυμηθώ πώς είχα πάει εγώ αλλά ήταν εύκολο. Είχε λίγο περπάτημα, κανένα χιλιόμετρο από το μετρό. Εκεί δε μπήκα και πολύ μέσα γιατί ήμουν μόνη και είχε περάσει κι η ώρα, αλλά οποιος βρεθεί στο Μεντεγιν οφείλει να την επισκεφτεί !

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.503
Μέλη
35.345
Νεότερο μέλος
nikospet

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom