Κομοτηνή - Βουδαπέστη για F1 μεσω Σοφιας Βελιγραδιου

gtok34

Member
Μηνύματα
24
Likes
12
Καλησπερα σε ολους. Θελουμε να ταξιδεψουμε 4 φίλοι, για την Βουδαπεστη 20-25 Ιουλίου 16 για τον αγώνα της F1 που γίνεται εκει το τριήμερο. Το ταξίδι θα γινει οδικώς και θα κανουμε και μια σταση μιας διανυκτέρευσης στο Βελιγράδι αφου εχουμε ακούσει τοσο καλά λογια....
Η πορεία μας θα είναι απο συνοριακό σταθμό Κομοτηνής Kirkovo - Haskovo - Sofia - Βελιγράδι και την επομενη μερα ταξίδι για Ουγγαρία Βουδαπέστη.
Θα ηθελα να ρωτήσω επειδή το αυτοκίνητο ειναι γραμμένο στον γιο μου (ως ΑΜΕΑ το εχω μεταβιβάσει στο ονομά του ωστε δεν πληρώνω τελη κυκλοφορίας) και ειναι και ανήλικος πως θα κανω την υπευθυνη δήλωση στο ΚΕΠ που εχω ακουσει απο αλλους οτι το κανουν ωστε να μην εχω καποιο θεμα σε καποιο τελωνείο...γιατι η αδεια του αυτοκινήτου γραφει το ονομα του παιδιου ενω εγω θα εχω την δική μου ταυτοτητα.
2. Βινιέτα που βγαζουμε εκτος απο Βουλγαρία οπου εχω παει αρκετές φορες???Χρειάζετε Σερβία ή Ουγγαρία??? Διόδια ξερουμε που και ποσα τι γινετε??? Πρεπει να κανουμε νομισμα πχ Σερβικα η Ουγγρικα για τα διοδια ή περνουν και καρτες???? Και που υπάρχουν ανταλακτηρια αν χρειαζετε?? Πιστευω για σταθμους φαγητού και πετρελαίου να ειμαι οκ με την καρτα μου.
3. Συνήθως εχω ακουσει για μεγάλη κίνηση στην εισοδο απο Σερβία για Ουγγαρία αληθευει??? Παντως μου ειπανε οτι με ταυτοτητα περναω παντου και δεν χρειαζεται διοδια....
4. Για Βελιγραδι αν μενατε μια μερα που θα μας προτείνατε να παμε.????
5. Καποια πραγματα που αξίζει να δουμε στην Βουδαπέστη????εκτος του αγώνα???
ευχαριστώ
 

gtok34

Member
Μηνύματα
24
Likes
12
Αν και δεν μου απάντησε κανεις στις ερωτήσεις μου ως βοήθεια .... Πήγαμε γυρίσαμε όλα καλά.... Και θα γράψω σχετικά με την εμπειρία μας για να βοηθήσω όσους θέλουν να κάνουν το ΙΔΙΟ..... Κυρίως θα αναφέρω πράγματα γύρω από την f1 γιατί δεν βρήκα παρόμοιο θέμα.....
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
'Εχω την εντύπωση πως οι περισσότεροι (όπως και εγώ) διαβάζουν τις 1-2 σελίδες των νέων μηνυμάτων, οπότε καλό είναι, όταν δεν έχεις απάντηση σε μια δυο μέρες, να επαναφέρεις το ερώτημά σου με ένα νέο μήνυμα. Στις απορίες σου θα μπορούσαν να βοηθήσουν εκατοντάδες μέλη εδώ μέσα αλλά προφανώς το μήνυμα χάθηκε χωρίς να το προσέξει κανένας. Καλώς ήλθες!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.083
Likes
23.657
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Αν και δεν μου απάντησε κανεις στις ερωτήσεις μου ως βοήθεια .... Πήγαμε γυρίσαμε όλα καλά.... Και θα γράψω σχετικά με την εμπειρία μας για να βοηθήσω όσους θέλουν να κάνουν το ΙΔΙΟ..... Κυρίως θα αναφέρω πράγματα γύρω από την f1 γιατί δεν βρήκα παρόμοιο θέμα.....
Περιμένουμε την ιστορία σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.504
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom