Κοπή Πίτας 2013 Θεσσαλονίκη και "Βόρεια προάστια" :)))))

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος



επί της ευκαιρίας των επίκαιρων γεγονότων (ας συγχωρέσουν οι Βόρειοι για μικρή δόση του χιούμορ :) )


Λοιπόοοοοοοοοον,

έκανε πέρυσι ο Μπορεάλις την "Πίτα" τόσο τέλεια και κανένας δεν τολμάει να κάνει κάτι λιγότερο φέτος.

Ντροπή σας!

Οπότε, μετά από μικρό συμβούλιο που έγινε εκτός του φόρου (και αφού δεν έχω και πολύ χρόνο, αλλά λέω να το ... εντελώς) έπεσε κλήρος σε μένα να το οργανώσω.

Θα είμαι σύντομη-
δεν θα μοιράσω ένα σωρό δώρα σαν τον φίλο μου, αλλά θα σας περιμένω με πολλή χαρά και διάθεση! Την πίτα μόνη μου θα ζυμώσω! :)shock:)
όχι επειδή είμαι καλή σε αυτό, αλλά έτσι που θυμηθήκαμε, που να την βρείς στην αγορά.

Κυριακή, 17.02.2013. στις 12 το μεσημέρι, χωριό Πετροκέρασα, δήμου Λαγκαδά.
Δήμος Λαγκαδά | Πετροκέρασα
ΛΑΓΚΑΔΑΣ: Δημοτικά διαμερίσματα

Το χωριό είναι συμπαθέστατο, έχει και να πιούμε και να φάμε (κάτι κατσίκια σούβλας και παρόμοια), είναι κοντά στην Θεσσαλονίκη, ενώ σε παραμυθιάζει λές και έφυγες μικρή εκδρομούλα. Έχει ένα καζάνι όπου φτιάχνουν τσίπουρα το οποίο θα μας ανοίξουν να το δούμε λίγο *μου υποσχέθηκε o πρόεδρος :cool: του χωριού, θα δούμε πόσο είναι να τον εμπιστευόμαστε), κάτι μέλια πουλάνε και υπόλοιπα παραδοσιακά...ωραίες καταστάσεις ;).
Περισσότερα για το χωριουδάκι αυτό θα σας γράψω, βασικά θα βάλω φωτογραφίες :D λίγο αργότερα καθώς πέρασα εκεί την προηγούμενη Κυριακή και το γεύτηκα λίγο.

Ως εκεί φτάνει κανείς ή απ' το Λαγκαδά μέσω του Ζαγκλιβέρι, ή από Ανατολικά- Θέρμη.Ν.Ραιδεστός-Βασιλικά-Λιβάδι-Πετροκέρασα. Η δεύτερη, από ένα σημείο και μετά αποτελεί ωραία διαδρομή.

Όποιοι σκοπεύουν να έρθουν και έχουν μέσο μεταφοράς, ας ανακοινώσουν κενές θέσεις που θα έχουν στο ΙΧ τους, έτσι ώστε να βολευτούμε όλοι όσοι είμαστε με τα πόδια :)

Παρακαλώ τους διαχειριστές να φτιάξουν εκείνη την λίστα (πως την λέμε...) που δηλώνουμε ποιος έρχεται, ποιος όχι, και ποιος το παίζει δύσκολος μέχρι την τελευταία στιγμή :bleh::haha::bleh:
 
Last edited by a moderator:

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
με πολλή χαρά και διάθεση! Την πίτα μόνη μου θα ζυμώσω! :)shock:)
όχι επειδή είμαι καλή σε αυτό, αλλά έτσι που θυμηθήκαμε, που να την βρείς στην αγορά.



Να παρεις τη συνταγη της πεθερας σου! (αλλα να βαλεις λιιιιγη παραπανω ζαχαριτσα) ετερο σχολιο ουδεν :D
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.729
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Μπράβο Ιβάνα, πολύ καλή πρωτοβουλία! Θα ενημερώσω το συντομότερο δυνατό!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.416
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Με βολεύει η ημερομηνία, θα ενημερώσω και το ετερον ήμισι και θα ρθουμε μετά τέκνων λογικά.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εμείς θα είμαστε εκεί! Αν θελει κανεις να τον πάμε...
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
σας το εκανα και γεγονος να οργανωθειτε καλυτερα οπως ζητησε και η διοργανωτρια! να περασετε σουπερ! :D
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Τι γίνεται βρε παιδιά; Εγώ και Ιβάννα θα είμαστε;
Για να βλέπω συμμετοχές...
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
εγώ παιδιά μάλλον δυσκολεύομαι για Κυριακή και εκτός Θεσσαλονίκης.... Παρόλα αυτά θα το προσπαθήσω...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.243
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom