Κόστα Ρίκα Κοστα Ρικα - Πληροφορίες κ Ερωτήσεις

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ευχαριστω πολυ και τους δυο σας.....
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.356
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Δεν περασε πολυς καιρος που το ειπα και εγινε..
Ανοιξε το πρωτο Hilton Papagayo Resort Costa Rica..με τα 4 spa του , τις πισινες,την ιδιωτικη του παραλια,τα 202 δωματια και 71 bungalows. Οι διαμενοντες θα εχουν ολα τα κομφορ τους , τηλεορασεις , ιντερνετ μεχρι και προσωπικο γυμναστη και πεντικιουρ σερβις. Το ξενοδοχειο ειναι all inclusive και οι διαμενοντες δε θα χρειαστει να βγουν εξω για τιποτα. Οι πιο περιπετειωδεις μπορουν να συμμετεχουν σε καποιες απο τις εκδρομες ziplining , rafting , επισκεψη στο Monteverde national forest. Αυτα πριν απο το χτενισμα και το πεντικιουρ αφου μετα προφανως δε βγαινεις στη ζουγκλα :haha:.
Εχει και meeting rooms - αν κανετε συναντηση travelstories εκει θα παω πρωτη και θα σας περιμενω :lol:
Ενα κομματι της πανεμορφης χερσονησου ανηκει πλεον στο ξενοδοχειο..
 

Attachments

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Έχω αρρωστήσει......από Λονδίνο με Continental βρίσκω εισιτήρια για Σαν Χοσέ με ~$600...βάλε και βίζα και μετάβαση Λονδίνο +200 γιούρο και έχουμε μία σούπερ-ντούπερ τιμή...

Είναι κανείς για Κόστα Ρίκα πασχαλιάτικα?
 

stamosgr

Member
Μηνύματα
24
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Βραζιλία
Έχω αρρωστήσει......από Λονδίνο με Continental βρίσκω εισιτήρια για Σαν Χοσέ με ~$600...βάλε και βίζα και μετάβαση Λονδίνο +200 γιούρο και έχουμε μία σούπερ-ντούπερ τιμή...

Είναι κανείς για Κόστα Ρίκα πασχαλιάτικα?
Καλησπέρα σε όλους!
Γνωρίζει κανείς αν χρειάζεται διεθνές άδεια οδήγησης για την Κοστα Ρικα; Προγραμματίζω ταξίδι τις επόμενες εβδομάδες και είναι μια πληροφορία που δεν γνωρίζει ούτε το ίδιο το προξενείο στην Αθήνα.

Ευχαριστώ
 

mariojoy

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ
Καλησπέρα σε όλους!
Γνωρίζει κανείς αν χρειάζεται διεθνές άδεια οδήγησης για την Κοστα Ρικα; Προγραμματίζω ταξίδι τις επόμενες εβδομάδες και είναι μια πληροφορία που δεν γνωρίζει ούτε το ίδιο το προξενείο στην Αθήνα.

Ευχαριστώ

Καλησπέρα!

Αν σε εχω προλάβει, δεν χρειαζεσαι διεθνες αδεια. Καλό ταξιδι!
 

stamosgr

Member
Μηνύματα
24
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Βραζιλία
με αρκετή καθυστέρηση, και παρόλο που δεν με προλάβατε σας ευχαριστώ!!
Επιβεβαιώνω λοιπόν, αφού πρώτα γύρισα οδικώς όλη μα όλη την χώρα, πως:

ΔΕΝ χρειάζεται διεθνή άδεια οδήγησης όπως επίσης δεν χρειάζεται βίζα.

Και παρόλο που πέρασα αρκετούς ελέγχους στον δρόμο με το που έβλεπαν την ελληνική άδεια, μου χαμογελούσαν και μου έλεγαν καλή συνέχεια :)

Κάποια στιγμή πρέπει να γράψω πιο αναλυτικά γι αυτό το ταξίδι.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Καλωσηρθες και περιμενουμε ανυπομονα να γραψεις ιστορια και εντυπωσεις!!:clap:
 

stamosgr

Member
Μηνύματα
24
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Βραζιλία
Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα... έναν χρόνο εδώ και μόλις τώρα άρχισα να γράφω! Υπόσχομαι λοιπόν συνέχεια για την Κόστα Ρίκα όπως επίσης και για πολλά άλλα ταξίδια.

Για τον χρήστη Pascal: Προσπαθώ να σου απαντήσω στο μήνυμά σου αλλά δεν φεύγει το προσωπικό μήνυμα. Αν θέλεις, στείλε μου το mail σου και θα σου στείλω τις πληροφορίες που ζήτησες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom