Κράτηση airfasttickets.gr

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Γεια σας,
έκλεισα κάτι εισιτήρια με την airfasttickets.gr και ενώ μου έγραψε ότι η κράτηση ολοκληρώθηκε και έβγαζε τα ονόματα με την ενδειξη "εκκρεμεί" στο αριθμό ηλεκτρονικού εισιτηρίου, εγώ έκλεισα εκείνη την σελίδα και δεν μου έχει έρθει κανένα mail σχετικό... τα εισιτήρια τα έχω κλείσει από το μεσημέρι.
Στο τηλεφωνικό κέντρο, πετάνε χαρταετό. Δεν απαντάει κανείς...
Έχει τύχει σε κανένα;;
 

xar.emmanouil

Member
Μηνύματα
9
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ουκρανια, λβιβ
Ταξίδι-Όνειρο
κουβα
Γεια σας,
έκλεισα κάτι εισιτήρια με την airfasttickets.gr και ενώ μου έγραψε ότι η κράτηση ολοκληρώθηκε και έβγαζε τα ονόματα με την ενδειξη "εκκρεμεί" στο αριθμό ηλεκτρονικού εισιτηρίου, εγώ έκλεισα εκείνη την σελίδα και δεν μου έχει έρθει κανένα mail σχετικό... τα εισιτήρια τα έχω κλείσει από το μεσημέρι.
Στο τηλεφωνικό κέντρο,, πετάνε χαρταετό. Δεν απαντάει κανείς...
Έχει τύχει σε κανένα;;
περιμενε μεχρι αυριο,θα σου στειλουν αν δεχονται την κρατηση η οχι...
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
και εγώ την τελευταία εβδομάδα το τηλεφωνικό τους κέντρο μου έχει σπάσει τα νεύρα... αν δεν θες να περιμένεις στείλε τους ένα μήνυμα στην σελίδα τους στο facebook. Εκεί απαντάνε γρήγορα.
 

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
τελικά μου στειλαν στις 5 κ 20 το πρωι!!
 

crveno-beli

Member
Μηνύματα
71
Likes
156
Με prepaid δεν δέχονται συναλλαγές;;
Γιατί έκανα μια κράτηση και μου έστειλαν ότι ακυρώθηκε η κράτηση γιατί δεν πραγματοποιήθηκε η πληρωμή αλλά εγώ λεφτά είχα στη κάρτα!!
 

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
μάλλον κάτι τέτοιο συμβαίνει. κι εγώ προσπάθησα 3 φορές να κάνω κράτηση με την κάρτα της μισθοδοσίας μου και 1 με την prepaid και δεν μπόρεσα να ολοκληρώσω καμία. Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι πριν περίπου 20 ημέρες έκλεισα κανονικά με την prepaid.
Κάτι μου λέει ότι όλα ήταν δόλωμα και σιγά σιγά τα βγάζουν. Στην αρχή είχαν τραπεζική κατάθεση, την αφαιρέσαν, είχαν πληρωμή με προπληρωμένη, απ' ότι φάινεται το αφαιρέσαν. Κρίμα.
Κάτι τέτοιο είχε κάνει και η viva.
 

crveno-beli

Member
Μηνύματα
71
Likes
156
Ναι μίλησα μαζί τους από το facebook γιατί από το τηλέφωνο περίμενα πόση ώρα και δεν, και μου είπαν ότι μόνο με έγκυρη πιστωτική μπορείς να κλείσεις.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Εχει κάνει κάποιος ακύρωση για κράτηση αεροπορικών εισητηρίων μέσω airfasttickets; Ήταν να πάμε στην Κέρκυρα σε λίγες μέρες αλλά τελικά δε γίνεται και θα πάμε αργότερα το καλοκαίρι. Για golight ναύλο της aegean έχω την εντύπωση ότι μας συμφέρει καλύτερα να τα ακυρώσω και να βγάλω νέα εισητήρια. Από την airfasttickets επιστρέφουν φόρους αεροδρομίων αν έχεις αγοράσει εισητήριο χρησιμοποιώντας κουπόνι; Θα τους πάρω και τηλέφωνο κάποια στιγμή να ρωτήσω, απλά άλλες 2-3 φορές που έχω πάρει για άλλο λόγο περίμενα κανένα 20λεπτο+
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.009
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Εχει κάνει κάποιος ακύρωση για κράτηση αεροπορικών εισητηρίων μέσω airfasttickets; Ήταν να πάμε στην Κέρκυρα σε λίγες μέρες αλλά τελικά δε γίνεται και θα πάμε αργότερα το καλοκαίρι. Για golight ναύλο της aegean έχω την εντύπωση ότι μας συμφέρει καλύτερα να τα ακυρώσω και να βγάλω νέα εισητήρια. Από την airfasttickets επιστρέφουν φόρους αεροδρομίων αν έχεις αγοράσει εισητήριο χρησιμοποιώντας κουπόνι; Θα τους πάρω και τηλέφωνο κάποια στιγμή να ρωτήσω, απλά άλλες 2-3 φορές που έχω πάρει για άλλο λόγο περίμενα κανένα 20λεπτο+
Οι φόροι επιστρέφονται αλλα κρατάνε 20€ ανα κράτηση cancellation fee. Στην περιπτωση σου, οι φοροι δε θα είναι πανω απο 20€ - 25€ λογικά, οποτε δε νομίζω οτι θα παρεις κατι... Παρε ενα τηλεφωνάκι παντως!
 

crveno-beli

Member
Μηνύματα
71
Likes
156
Στείλε τους μήνυμα στο facebook απαντούν αμέσως, με το τηλ. και εγώ περίμενα πόση ώρα και δεν το σήκωναν...
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Οι φόροι επιστρέφονται αλλα κρατάνε 20€ ανα κράτηση cancellation fee. Στην περιπτωση σου, οι φοροι δε θα είναι πανω απο 20€ - 25€ λογικά, οποτε δε νομίζω οτι θα παρεις κατι... Παρε ενα τηλεφωνάκι παντως!
Τα 20 ευρώ cancellation fee είναι ανά κράτηση ή ανά εισητήριο;
Στείλε τους μήνυμα στο facebook απαντούν αμέσως, με το τηλ. και εγώ περίμενα πόση ώρα και δεν το σήκωναν...
Αυτό θα κάνω! thanx!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.985
Έχετε τηλεφωνήσει πρώτα στην aegean και σας παρέπεμψαν στην airfast; Γιατί έτσι θα γλιτώνατε την επειπλέον χρέωση των 20 ευρώ από την εξυπηρέτηση πελατών της airfast, επιπλέον ΄σηκώνουν αμέσως το τηλέφωνο.
To rebooking ας πούμε μπορεί να γίνει από aegean με κόστος 20 ευρώ ανά εισιτήριο χωρίς μεσολαβητή.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.183
Μηνύματα
883.260
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom