Κως Κως-καποιο ησυχο μερος?

mikaimi

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα!!
Ο φίλος μου είναι φαντάρος στην Κω και θα πάω να τον δω σε 2 εβδομάδες για 4 μέρες. Θέλουμε να μείνουμε σε κάποιο ήσυχο και όμορφο μέρος, χωρίς πολύ κόσμο, παραθαλάσσιο και κατά προτίμηση χωρίς τεράστια παραλία. Α! Και σχετικά κοντά στη χώρα της Κω, αν και αυτό συζητιέται.
Έχετε κάτι να προτείνετε? Δεν έχουμε ξαναπάει στο νησί και έχω χαθεί πολύ στο ψάξιμο! Όσα μέρη έχω βρει στο ίντερνετ μοιάζουν αρκετά πιο μεγάλα και τουριστικά από αυτό που ψάχνουμε..
Επίσης, αν γνωρίζει κάποιος για χωριά που έχουν πανηγύρια της Παναγίας ή εκεί κοντά, θα με βοηθούσε πολύ!
Ευχαριστώ πολύ!!
Είμαι σε σύγχιση!
:)
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Στην Κω, η περιοχή της Κεφάλου είναι σχετικά πιο ήσυχη σε σχέση με τις υπόλοιπες. Το αρνητικό είναι ότι απέχει κάπως από την πόλη της Κω. Όσο για τα πανηγύρια της Παναγιάς, θα πάρεις το καραβάκι από Καρδάμαινα προς Νίσυρο και εκεί θα το ευχαριστηθείς. Όλοι από την Κω εκεί πάνε.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ονειρεμένο Ταξίδι
yeah, whatever...
Αν και δεν είμαι ειδικός, ρίξε μια ματιά πίσω από το όρος Δίκαιο νότια από την πόλη της Κω. Κίνησε με κατεύθυνση Ψαλίδι και Φωκά. Πιστεύω ότι θα βρεις κάπου εκεί αυτό που ψάχνεις
 

mikaimi

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ!
Μήπως ξέρετε να μου πείτε τι παίζει στο Τιγκάκι?
Μου ειπαν πως είναι σχετικά ήρεμο και μικρό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.598
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom