Λουξεμβούργο ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ ΑΘΗΝΑ

Μηνύματα
12
Likes
1
Πρόκειται να ταξιδέψουμε για το Λουξεμβούργο αεροπορικώς και να επιστρέψουμε οδικός, με νοικιασμένο αυτοκίνητο, (δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι αυτό? ) απο Αγκόνα-Πάτρα.
Θα ήθελα να μάθω ποιος είναι ο συντομότερος δρόμος,πόσα χιλιόμετρα μέχρι την Αγκόνα και πόσες ώρες οδήγησης περίπου ?
Ευχαριστώ πολύ.
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω σε τίποτα από αυτά που ρωτάς. Σε παρακαλώ όμως όταν επιστρέψεις γράψε μας την εμπειρία σου γιατί θέλω πολύ να πάω Λουξεμβούργο...
 
Last edited by a moderator:

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Εύκολα θα μάθεις ό,τι θες για αποστάσεις. ώρες και έξοδα από την ιστοσελίδα ViaMichelin Maps: City maps, World maps, Maps of Europe, Road maps and road atlases
....σου έκανα και ανάλογη αναζήτηση....

όπως θα δείς είναι 177 ευρώ (τώρα όχι κα αυστιρά...+- εξερτάται και τι καυσιμο και πόσο καίει κλπ....αλλα μέσος όρος) 1135 χμ...

Όσον αφορά ενοίκιαση να έχεις στο νου σου ότι η τιμή αυξάνεται σημαντικά όταν δεν παραδίνεις το ΙΧ από εκεί που το παίρνεις.... Δεν ξέρω αν σκοπεύετε να τα βγάλετε μέσα σε μια μέρα (πολύ κουραστικό το βρίσκω)...εσύ θα το δείς και για κόστος αυτοκινήτου...

Το άλλο που δεν κατάλαβα....θα πάς μέχρι Πάτρα με ΙΧ; και αν ναι, γιατι να το κάνεις; (αν ..λέω) τζάμπα θα πληρώσεις ένα σωρό λεφτα για ΙΧ στο πλοίο..

ΔΛΔ- εγώ το βρίσκω να μην είναι και καλή ιδέα.

177+ πες 200 το ΙΧ (μπορει και όχι)+ εισιτήρια πλοίο (δεν έχω ιδέα) +ξενοδοχείο σε περιπτωση να μην το κάνετε μια μέρα το ταξίδι..... πολλά λεφτα ....πάρε αεροπλάνο και έλα.... ;) καλά ναπεράσες και εγώ λέω να το συνδιάσω με Παρίσι (αν κάτσει ) συντομα
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω σε τίποτα από αυτά που ρωτάς. Σε παρακαλώ όμως όταν επιστρέψεις γράψε μας την εμπειρία σου γιατί θέλω πολύ να πάω Λουξεμβούργο...
Επειδή κανένας άλλος δεν έχει γράψει τίποτα για το Λουξεμβούργο, θες να σου γράψει τώρα κάποιος που απλώς θα περάσει από κει, ε?
 
Last edited by a moderator:

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πρόκειται να ταξιδέψουμε για το Λουξεμβούργο αεροπορικώς και να επιστρέψουμε οδικός, με νοικιασμένο αυτοκίνητο, (δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι αυτό? ) απο Αγκόνα-Πάτρα.
Θα ήθελα να μάθω ποιος είναι ο συντομότερος δρόμος,πόσα χιλιόμετρα μέχρι την Αγκόνα και πόσες ώρες οδήγησης περίπου ?
Ευχαριστώ πολύ.
Κανονικά, τα αυτοκίνητα γίνονται one-way rentals αλλά μόνο με παράδοση στην ίδια χώρα με αυτή της ενοικίασης. Ακόμα κι αν βρεις εταιρία που να δέχεται επιστροφή σε άλλη χώρα (πράγμα πολύ δύσκολο), μέχρι Αγκόνα θα μπορείς να το πας το ενοικιασμένο. Ελλάδα όχι (εκτός αν πετύχεις ταυτόχρονα κάποια εταιρία ενοικίασης που να κάνει εξαίρεση ΚΑΙ σ' αυτό).
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Επειδή κανένας άλλος δεν έχει γράψει τίποτα για το Λουξεμβούργο, θες να σου γράψει τώρα κάποιος που απλώς θα περάσει από κει, ε?
Μην παρεξήγησε ρε taver... Είναι πολύ ωραία η ιστορία σου και πολύ χρήσιμη αλλά δυστυχώς η μόνη...
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
12
Likes
1
Λουξεμβούργο - Αθήνα

Δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω σε τίποτα από αυτά που ρωτάς. Σε παρακαλώ όμως όταν επιστρέψεις γράψε μας την εμπειρία σου γιατί θέλω πολύ να πάω Λουξεμβούργο...

Αν και το ταξίδι μου είναι επαγγελματικό και γρήγορο , θα προσπαθήσω να έχω κάποιες πληροφορίες που ίσως να φανούν χρήσιμες σε σένα και σε άλλους φίλους εδώ.
Την καλημέρα μου.:)
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
12
Likes
1
Λουξεμβούργο -Αθήνα

Εύκολα θα μάθεις ό,τι θες για αποστάσεις. ώρες και έξοδα από την ιστοσελίδα ViaMichelin Maps: City maps, World maps, Maps of Europe, Road maps and road atlases
....σου έκανα και ανάλογη αναζήτηση....

όπως θα δείς είναι 177 ευρώ (τώρα όχι κα αυστιρά...+- εξερτάται και τι καυσιμο και πόσο καίει κλπ....αλλα μέσος όρος) 1135 χμ...

Όσον αφορά ενοίκιαση να έχεις στο νου σου ότι η τιμή αυξάνεται σημαντικά όταν δεν παραδίνεις το ΙΧ από εκεί που το παίρνεις.... Δεν ξέρω αν σκοπεύετε να τα βγάλετε μέσα σε μια μέρα (πολύ κουραστικό το βρίσκω)...εσύ θα το δείς και για κόστος αυτοκινήτου...

Το άλλο που δεν κατάλαβα....θα πάς μέχρι Πάτρα με ΙΧ; και αν ναι, γιατι να το κάνεις; (αν ..λέω) τζάμπα θα πληρώσεις ένα σωρό λεφτα για ΙΧ στο πλοίο..

ΔΛΔ- εγώ το βρίσκω να μην είναι και καλή ιδέα.

177+ πες 200 το ΙΧ (μπορει και όχι)+ εισιτήρια πλοίο (δεν έχω ιδέα) +ξενοδοχείο σε περιπτωση να μην το κάνετε μια μέρα το ταξίδι..... πολλά λεφτα ....πάρε αεροπλάνο και έλα.... ;) καλά ναπεράσες και εγώ λέω να το συνδιάσω με Παρίσι (αν κάτσει ) συντομα

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες που μου έδωσες ,τελικά θα κάνω το ταξίδι με το αμάξι μου ,γιατί την ενοικίαση one way την βλέπω δύσκολη....
Καλό σου καλοκαίρι.
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Τίποτα, να είσαι καλά....


*** πάρε και εμένα :D
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Eγω,θεου θελοντος,θα ειμαι 21 Ιουλιου Λουξεμβουργο αλλα θα αργησω να γραψω την ιστορια...
 
Μηνύματα
12
Likes
1
Αθήνα- Πάτρα-Αγκόνα - Λουξεμβούργο και τούμπαλιν.

Υποθέτω ότι θα πας Αεροπορικώς ...γιατί εγώ για προσωπικούς λόγους αναγκάζουμε να πάω με το αυτοκίνητο, και είναι πολύ ποιό ακριβά δυστυχώς!
Στην επιστροφή μου γύρω στο τέλος του Ιουλίου θα καταθέσω την εμπειρία μου .:roll:
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Υποθέτω ότι θα πας Αεροπορικώς ...γιατί εγώ για προσωπικούς λόγους αναγκάζουμε να πάω με το αυτοκίνητο, και είναι πολύ ποιό ακριβά δυστυχώς!
Στην επιστροφή μου γύρω στο τέλος του Ιουλίου θα καταθέσω την εμπειρία μου .:roll:
Hμερησια θα κανω,αλλα φανταζομαι θα δω αρκετα πραγματα τουλαχιστον απο την πολη αλλα και την υπαιθρο,μεσα απο το τρενο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.788
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom