Λέρος Λέρος

tzitziki

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
αυστραλια
αρχισαμε αν ονειρευομαστε καλοκ.διακοπες,και εξεταζουμε την εκδοχη τςη λερου??εχετε παει??αξιζει γισα ποσες μερες??εχουμε κι ενα παιδακι,υπαρχει κεντρο υγειας//εχει τακτικα δρομολογια??
καθε πληροφορια εκτιμητεα!!
 

tzitziki

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
αυστραλια
αα ωραια,εσυ εχεις μεινει???εχεις καποια καλη προταση διαμονης??
 

Silmarwen

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Not yet determined...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία
εχει περασει καιρος και ισως να εχεις αλλαξει προορισμο αλλα εχω να σου πω οτι εχω παει αρκετες φορες στη λερο και πραγματικα αξιζει να την επισκεφθεις..
ειναι παρεξηγημενο νησι λογω του ψυχιατρειου κτλ αλλα ειναι παρα πολυ ομορφη..
πεντακαθαρες παραλιες και μικρα λιμανακια που μπορεις να "ανακαλυψεις" για να κανεις το μπανακι σου με την ησυχια σου (αν δεν σου αρεσει η πολυκοσμια)..
αρκετα καλη νυχτερινη ζωη και ΠΟΛΥ αλλά ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ φαγητό και ψαράκι..
γενικα τη συστηνω ανεπιφυλακτα..
 

rezi

Member
Μηνύματα
78
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Cuba?Brazil?South afrika?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Διαστημικη Βολτα
να πας θα χαρεις θαλλασες ψαρια και προτεινω και εκδρομη αρκειοι λειψοι!!
 
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΕΔΙΜΒΟΥΡΓΟ
να πας οπωσδηποτε.πολυ καλες παραλιες ,φιλοξενοι ανθρωποι ,καλο φαγητο ,εχει υποδομη και για παιδια. αν μπορεις να πας λειψους ,αρκιους και σιγουρα αγαθονησι.
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άνδεις ξανά
να πας οπωσδηποτε.πολυ καλες παραλιες ,φιλοξενοι ανθρωποι ,καλο φαγητο ,εχει υποδομη και για παιδια. αν μπορεις να πας λειψους ,αρκιους και σιγουρα αγαθονησι.
born in cameroun, θα εκτιμούσα πληροφορίες για τα τελευταία που είπες. Σκέφτομαι να πάω τον Ιούλιο
 

tyxerula

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Πήγα πέρυσι! Καταπληκτικές παραλίες! Το πιό ασφαλές φυσικό λιμάνι της Μεσογείου και ήρεμη θάλασσα! Ρηχές παραλίες ιδανικές για οικογένεια! Λακκί Άλινδα Βρομώλιθος Κριθώνι Γιαλισκάρι! Καταπληκτικά! Μπορείς να μετακινηθείς πολύ καλά με τα τοπικά ταξι εάν δεν έχεις μεταφορικό μέσον!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Πριν πολλά χρόνια που είχα πάει στη Λέρο είχα μείνει Leros Greece - Castle Vigla Studios & Apartments on Leros Island - Greek Version και μου είχε αρέσει πολύ. Ήταν ψηλά και χαμηλά με λίγο περπάτημα κατέβαινες σε μερικπύς όμορφους κολπίσκους. Σε πιο πολυσύχναστο σημείο και πολύ όμορφο μου είχε φανεί είναι το αρχοντικό Αγγέλου (αλλά δεν είχα μείνει)
http://www.hotel-angelou-leros.com/GR/
Η παραλία του ήταν πιο έυκολη και πιο πολές ταβέρνες κλπ. Αν θυμάμαι καλά είχε και άμμο. (Από τις λίγες του νησιού).
 

travel_mind

Member
Μηνύματα
52
Likes
32
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότιος Αφρική
Το Πάσχα είναι καλή εποχή για να επισκεφτώ τη Λέρο ή να το αφήσω καλύτερα για καλοκαίρι?Να σας πω την αλήθεια έχω στο μυαλό μου και την Κάρπαθο αλλά δεν ξέρω τελικά που είναι πιο ωραία το πάσχα?Θα ήθελα τη γνώμη σας.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.:xmas_confused:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Το Πάσχα είναι καλή εποχή για να επισκεφτώ τη Λέρο ή να το αφήσω καλύτερα για καλοκαίρι?Να σας πω την αλήθεια έχω στο μυαλό μου και την Κάρπαθο αλλά δεν ξέρω τελικά που είναι πιο ωραία το πάσχα?Θα ήθελα τη γνώμη σας.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.:xmas_confused:
Εφόσον ψάχνεις για Πάσχα στην περιοχή των Δωδεκανήσων, αυτό γιορτάζεται ιδιαίτερα στην Πάτμο. Αν και έχω πάει πάρα πολλές φορές στο νησί, Πάσχα δεν έχω καταφέρει να πάω για να σου πω λεπτομέρειες.

Η Λέρος είναι πολύ ωραία και ήσυχη, αλλά ίσως καλοκαίρι να είναι καλύτερη.

Για Κάρπαθο, ο άνθρωπός σου είναι ο _antonis_
 

travel_mind

Member
Μηνύματα
52
Likes
32
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότιος Αφρική
Έχω διαβάσει όλες τις πληροφορίες που έχει δώσει ο _antonis_ και τα άλλα παιδιά για Κάρπαθο και οφείλω να ομολογήσω ότι επηρεάστηκα από τα γραφόμενα και γι αυτό είμαι μεταξύ Κάρπαθου και Λέρου.Απ ότι είδα anny ασχολείσε και με τον βυθό και ειναι και αυτό βασικό κριτήριο για την επιλογή μου αφού πάμε εκεί και για ψάρεμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.747
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom