Λειψοί Λέρος Λέρο, Λειψούς, Αρκιούς και Μαράθι

Katerinaboby

Member
Μηνύματα
88
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Νότια Αμερική,
Καλησπέρα, σε όλους! Φέτος σκοπεύω 15 ημέρες (τέλη Ιουλίου με αρχές Αυγούστου), να πάω Λέρο, Λειψούς, Αρκιούς και Μαράθι. Με διαμονή 5, 5, 3 και 2 ημέρες αντίστοιχα στο καθένα. Δεν θα έχουμε αυτοκίνητο ούτε θα νοικιάσουμε. Όποια πληροφορία για οποιοδήποτε από αυτά τα νησιά, θα ήταν πολύτιμη. Για διαμονή, παραλίες, φαγητό, οτιδήποτε! Περιμένω τους ειδήμονες να με κατατοπίσουν.
Ευχαριστώ παιδιά!
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Δεν νομίζω να έχει καταλύματα στο μαραθι. Επίσης στιούς αρκιους τα πράγματα είναι πάρα πολύ ηρεμα. Οπότε θα πρότεινα 6 Λέρο 6 λειψους 2 αρκιους αφού ντε και καλά θέλεις να πας. Για μαραθι θα πας αυθημερόν από αρκιους.ότι θέλεις πληροφορίες εκτός Λέρου στείλε μου μηνυμα
 

Katerinaboby

Member
Μηνύματα
88
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Νότια Αμερική,
Δεν νομίζω να έχει καταλύματα στο μαραθι. Επίσης στιούς αρκιους τα πράγματα είναι πάρα πολύ ηρεμα. Οπότε θα πρότεινα 6 Λέρο 6 λειψους 2 αρκιους αφού ντε και καλά θέλεις να πας. Για μαραθι θα πας αυθημερόν από αρκιους.ότι θέλεις πληροφορίες εκτός Λέρου στείλε μου μηνυμα
Διάβασα ότι έχει 2 ταβέρνες, που διαθέτουν και δωμάτια.......
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.085
Οι Λειψοί είναι απίστευτο μέρος για μένα.Και από θάλασσες και από άποψη ομορφιάς και ηρεμίας του νησιού και από γραφικότητα και από φαγητό και απ'όλα.:clap::clap:Θα δεις περισσότερα στα link που έβαλε η @katkats από πάνω.
Θέλω πολύ να πάω Αρκιούς και δεν το έχω καταφέρει ακόμα δυστυχώς,οπότε αν τελικά πας,οποιαδήποτε φωτο και εμπειρία αποκτήσεις ,θα ήθελα να την μοιραζόσουν μαζί μας....:)
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.420
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλησπέρα, σε όλους! Φέτος σκοπεύω 15 ημέρες (τέλη Ιουλίου με αρχές Αυγούστου), να πάω Λέρο, Λειψούς, Αρκιούς και Μαράθι. Με διαμονή 5, 5, 3 και 2 ημέρες αντίστοιχα στο καθένα. Δεν θα έχουμε αυτοκίνητο ούτε θα νοικιάσουμε. Όποια πληροφορία για οποιοδήποτε από αυτά τα νησιά, θα ήταν πολύτιμη. Για διαμονή, παραλίες, φαγητό, οτιδήποτε! Περιμένω τους ειδήμονες να με κατατοπίσουν.
Ευχαριστώ παιδιά!
Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένη για τη Λέρο. Με πλοίο ή αεροπλάνο θα πάτε; Θέλετε παραλίες με κόσμο ή χωρίς;
Αν δεν νοικιάσετε αυτοκίνητο ή μηχανάκι τότε συνιστώ να μείνετε Αγιά Μαρίνα.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Πολύ καλές οι επιλογές σου, το περασμένο καλοκαίρι έκανα αντίστοιχο τουρ όχι τόσες μέρες φυσικά.
Από άποψη ενδιαφερόντων η Λέρος έχει να δώσει τα περισσότερα. Θα πρότεινα διαμονή σε Πλάτανο ή Αγ. Μαρίνα.
Επίσης στο Μαράθι υπάρχουν ενοικιαζόμενα δωμάτια, αλλά είναι λιγοστά. Μου φαίνονται πολλές 4 μέρες σε Μαράθι και Αρκιούς, αλλά επιλογές είναι αυτές. Προσωπικά θα περνούσα και από Αγαθονήσι. Κοίταξε το αν θέλεις.

Τώρα για επιμέρους πληροφόρηση, μπορείς να διαβάσεις τα αντίστοιχα τοπικ για το κάθε νησί, καθώς και τις ιστορίες των μελών που έχουν παραθέσει. Για οποιαδήποτε απορία εδώ είμαστε.
 

Katerinaboby

Member
Μηνύματα
88
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Νότια Αμερική,
Οι Λειψοί είναι απίστευτο μέρος για μένα.Και από θάλασσες και από άποψη ομορφιάς και ηρεμίας του νησιού και από γραφικότητα και από φαγητό και απ'όλα.:clap::clap:Θα δεις περισσότερα στα link που έβαλε η @katkats από πάνω.
Θέλω πολύ να πάω Αρκιούς και δεν το έχω καταφέρει ακόμα δυστυχώς,οπότε αν τελικά πας,οποιαδήποτε φωτο και εμπειρία αποκτήσεις ,θα ήθελα να την μοιραζόσουν μαζί μας....:)
Σ' ευχαριστώ! Θα σε ενημερώσω, μόλις πάω , με το καλό...!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom