Άγιος Ευστράτιος Λήμνος Λήμνος - Αη Στράτης

Natassoula!

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα βρεπαιδιά και καλώς σας βρήκα...

Φέτος αποφασίσαμ με τον καλό μου να πάμε Λήμνο & Αη Στράτη, μιας και το επιθυμούσε χρόνια!
Θα θέλαμε πληροφορίες κυρίως για φαγητό... :) Άμα πεινάω πρέπει να τρώω,δε γίνεται αλλιώς! :p

Το βασικότερο όμως είναι το ταξίδι... Κλείσαμε από Λαύριο με το aqua blue σε αριθμημένες θέσεις καθώς δυστυχώς δεν βρήκαμε κρεβάτι. Ξέρει κανείς αν στη reception υπάρχει λίστα αναμονής; Το ταξίδι θα είναι βραδυνό και δεν ξέρω πως θα την βγάλω τη βραδιά! Στο σαλόνι παίζουν καναπέδες ή πρέπει να εισαι άπειρες ώρες πριν; Έγραψα κα ιτο καράβι, μήπως έχιε ταξιδέψει κανείς με αυτό και ξέρει καμιά καβάτζα και αν παλέυεται το δρομολόγιο!

Ευχαριστώ και καλό μας καλοκαίρι!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.964
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα βρεπαιδιά και καλώς σας βρήκα...
Καλώς ήρθες και καλή αρχή.
Κάνατε τη κατάλληλη επιλογή γαστρονομικά (και όχι μόνο) καθώς το νησί της Λήμνου είναι εξαιρετικό σε όσα προσφέρει. Το ίδιο και δεδομένου του μεγέθους του το νησί του Αγ. Ευστρατίου. ;)

Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις από τη πολύ πρόσφατη ιστορία του @STKF που τα αναφέρει όλα λεπτομερώς για το φετινό καλοκαίρι:

Λίγα λόγια για την Λήμνο. Ιούλιος 2022

Ακόμα περισσότερες πληροφορίες για το νησί της Λήμνου θα βρεις εδώ:

Νησιά Αιγαίου

Για τον Άη Στράτη για έχω γράψει αναλυτικά στη δική μου ιστορία:

Μια βόλτα στα νησιά μαζί σου, μια βόλτα στην άγονη γραμμή

Καλό κουράγιο με το πολύωρο ταξίδι, ξέρω ότι δεν είναι και το πιο ευχάριστο, ωστόσο ευτυχώς που ναι μεγάλο το πλοίο!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπέρα βρεπαιδιά και καλώς σας βρήκα...

Φέτος αποφασίσαμ με τον καλό μου να πάμε Λήμνο & Αη Στράτη, μιας και το επιθυμούσε χρόνια!
Θα θέλαμε πληροφορίες κυρίως για φαγητό... :) Άμα πεινάω πρέπει να τρώω,δε γίνεται αλλιώς! :p

Το βασικότερο όμως είναι το ταξίδι... Κλείσαμε από Λαύριο με το aqua blue σε αριθμημένες θέσεις καθώς δυστυχώς δεν βρήκαμε κρεβάτι. Ξέρει κανείς αν στη reception υπάρχει λίστα αναμονής; Το ταξίδι θα είναι βραδυνό και δεν ξέρω πως θα την βγάλω τη βραδιά! Στο σαλόνι παίζουν καναπέδες ή πρέπει να εισαι άπειρες ώρες πριν; Έγραψα κα ιτο καράβι, μήπως έχιε ταξιδέψει κανείς με αυτό και ξέρει καμιά καβάτζα και αν παλέυεται το δρομολόγιο!

Ευχαριστώ και καλό μας καλοκαίρι!
Καλησπέρα! Ναι στη reception, αν το ζητήσεις, μπαίνεις σε λίστα, αναμονής για κρεβάτι. Παίζουν καναπέδες αλλά προφανώς πρέπει να προλάβεις κι έχει να κάνει και με το πόσο γεμάτο είναι το πλοίο. Καβάτζες ιδιαίτερες δεν έχει, όχι. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι το σαλόνι στο τελευταίο κατάστρωμα με την discoteque :p.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.715
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom