Λατινομανια!!!!

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Βρεχει στα δαση βροχης? Μιλανε οι παπαγαλοι toucan? Η μερεγκε εχει σχεση με τη ρεγγε? Η punta rock τελικα ειναι rock? Αν δεν ρωτησατε ποτε κατι απο αυτα , τοτε υποψιαζομαι οτι....λατρευετε τη Λατινικη αμερικη! Σωστα? Καλα εισαστε σοβαροι? Γιατι σας συμβαινει αυτο? Ποτε το παθατε? Πειτε μου ενα τουλαχιστον λογο για τον οποιο σας αρεσει αυτη η περιοχη! Κατι θα σκεφτω κι εγω :D
 

mariashaki

Member
Μηνύματα
54
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
οπου με βγαλει ο δρομος..
Ταξίδι-Όνειρο
λατινικη αμερικη
Βρεχει στα δαση βροχης? Μιλανε οι παπαγαλοι toucan? Η μερεγκε εχει σχεση με τη ρεγγε? Η punta rock τελικα ειναι rock? Αν δεν ρωτησατε ποτε κατι απο αυτα , τοτε υποψιαζομαι οτι....λατρευετε τη Λατινικη αμερικη! Σωστα? Καλα εισαστε σοβαροι? Γιατι σας συμβαινει αυτο? Ποτε το παθατε? Πειτε μου ενα τουλαχιστον λογο για τον οποιο σας αρεσει αυτη η περιοχη! Κατι θα σκεφτω κι εγω :D
για τους υπεροχους και εξω καρδια λατινους,για τους μοναδικους χορους τους,για το φανταστικο φαγητο,για το τροπο που γιορταζουν τη ζωη καθε μερα!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μου αρεσει η ιδεα να κανω την πρωτη βουτια της ημερας σε καποια λευκη παραλια της καραιβικης , να διασχισω στη συνεχεια πυκνη ζουγκλα , ποταμια και ηφαιστεια και να καταληξω για βραδινο σε καποια ακτη του ειρηνικου ενω ο ηλιος βασιλευει. Δυο διαφορετικες ακτες , δυο διαφορετικοι παραδεισοι και ολα αυτα σε μια μονο μερα.

Μου αρεσει που μπορω να ζησω απο την απολυτη περιπετεια εξερευνωντας , κανοντας σνορκελ και πεζοπορια μεχρι τελικης πτωσης και απο την αλλη να ζησω το απολυτο ρηλαξ στην περιοχη που γεννηθηκε αυτη η λεξη (εδω και η λεξη hammock– κατι ξερουν οι ανθρωποι!).

Κι αν αυτα τα παραπανω μπορει να τα βρεις και σε καποιο αλλο μερος του κοσμου , πουθενα δε συναντας την απιστευτη ατμοσφαιρα , τη διαθεση για παρτυ , τη μουσικη που παιζει διαπασων απο τα ανοιχτα παραθυρα και τα τρελλαμενα chickenbus , το λατιν ταμπεραμεντο ετσι οπως εχει εξελιχτει σε αυτη την περιοχη μετα το ανακατεμα των φυλων.
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
εγώ την λατρεύω για τη μοναδική φύση της
και για τους ήχους της.
 

efi

Member
Μηνύματα
66
Likes
4
εγω που ερωτευτικα την ζωη στο μπουενος αιρες ταιριαζω στο γρουπ ... ?
 

mariashaki

Member
Μηνύματα
54
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
οπου με βγαλει ο δρομος..
Ταξίδι-Όνειρο
λατινικη αμερικη
εγω που θελω να φυγω απο εδω...γιατι δεν εμενες μπουενος αιρες?Σιγουρα καλυτερα απο εδω!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ολοι οσοι αγαπανε την περιοχη ταιριαζουν στο γκρουπ :D καλως ηρθες efi
 

Lucia86

Member
Μηνύματα
128
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Σικαγο(?)και Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια,για 3 μηνες!!!
Γεια σας κι απο μενα!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλως ηρθες Lucia :D εσυ κι αν ταιριαζεις στο γκρουπ!
 

Lucia86

Member
Μηνύματα
128
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Σικαγο(?)και Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια,για 3 μηνες!!!
Καλες... συζητησεις αποδρασεις για τη Λατινικη Αμερικη!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Λατινομανια λοιπον , γιατι εδω ζουν τα περισσοτερα ειδη ζωων-φυτων ανα τετραγωνικο χλμ απο οπουδηποτε αλλου στον κοσμο.
Γιατι ακομα και οι πολεις της με τις εντονες αποικιακες πινελιες μου αρεσουν αφου παλλονται απο ρυθμο και ζωντανια
Για το Μεξικο που εκανε γνωστη τη λατρευτη μου σοκολατα στον υπολοιπο κοσμο:D
Γιατι μπορω να εχω την ησυχη και οικονομικη καραιβικη χωρις τα παρελκομενα...πολυκοσμια , κρουαζιεροπλοια , γκολφ και σπα ριζορτς , τουριστικα mall , ακριβεια.
Γιατι το coco loco εχει αλλη γευση οταν σου το προσφερουν λεγοντας “aqui lo tiene seniorita”
Για την απιθανη κρεολεζικη κουζινα.
Για τα τραγουδια που ακομα και αυτα με τους λυπητερους , πονεμενους στιχους τραγουδιουνται σε ευθυμο σκοπο.
Και φυσικα για τις φοβερες fiestas!! Που αλλου στον κοσμο γιορταζουν τη «Μερα των νεκρων»?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.161
Μηνύματα
882.476
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom