Γενικά Λειψοί Λειψοί- λέω να πάω μόνη μου

todo

Member
Μηνύματα
11
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ-Μαδαγασκάρη
καλησπέρα στην παρέα... σκέφτομαι τέλη αυγούστου να πάω για κανένα 5ήμερο στους Λειψούς μόνη μου μακριά από όλους και όλα.... όσα διάβασα μου άρεσαν...είναι καλή ιδέα; Φτάνουν τόσες ημέρες; Σκοπός είναι η ηρεμία και η ξεκούραση...
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Σου φτάνουν και σου περισσευουν. Για μόνη καλή επιλογη. Μικρό νησί με μικρές αποστάσεις φιλόξενος κόσμος τρομερά νερά νόστιμο φαγητό σχετικά Καλές τιμές
 

todo

Member
Μηνύματα
11
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ-Μαδαγασκάρη
Σου φτάνουν και σου περισσευουν. Για μόνη καλή επιλογη. Μικρό νησί με μικρές αποστάσεις φιλόξενος κόσμος τρομερά νερά νόστιμο φαγητό σχετικά Καλές τιμές
Σ´ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... ιδανικα ακούγονται και μάλλον αυτό που θέλω ακριβως... παραλία, γνωριμία με τους ντόπιους, τοπική κουζίνα...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Να πας χωρίς δεύτερη σκέψη. Πολύ καλή περίπτωση.
Το νησί ενδείκνυται για κάτι τέτοιο, και πέντε μέρες είναι αρκετές να το εξερευνήσεις.
Είμαι σίγουρος πως από τη πρώτη στιγμή κιόλας θα σε συνεπάρει, και θα αρχίσεις τις γνωριμίες, μιας και δεν έχω δει πιο φιλόξενο νησί απ' αυτό, όσα κι αν έχω γυρίσει.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.085
Άψογο μου φαίνεται για αυτά που ζητάς. Ηρεμία, ξεκούραση και κρυστάλλινα,διάφανα νερά αφθονούν στους Λειψούς!
 

todo

Member
Μηνύματα
11
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ-Μαδαγασκάρη
Να πας χωρίς δεύτερη σκέψη. Πολύ καλή περίπτωση.
Το νησί ενδείκνυται για κάτι τέτοιο, και πέντε μέρες είναι αρκετές να το εξερευνήσεις.
Είμαι σίγουρος πως από τη πρώτη στιγμή κιόλας θα σε συνεπάρει, και θα αρχίσεις τις γνωριμίες, μιας και δεν έχω δει πιο φιλόξενο νησί απ' αυτό, όσα κι αν έχω γυρίσει.
Πες μου κι άλλα να μη βγαλω εισιτήριο επιστροφής....
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Πες μου κι άλλα να μη βγαλω εισιτήριο επιστροφής....
Μα δε τα λέω μόνο εγώ, όλος ο κόσμος τα λέει. Μάλιστα εγώ θα επιστρέψω και φέτος για 2 μερούλες, τόσο πολύ μου άρεσε το νησί και η φιλοξενία.
Επίσης μου έκανε εντύπωση ότι έχει πολύ νέο κόσμο, από τα 700 μόνιμα άτομα, περίπου τα μισά είναι κάτω των 35, πολλοί από τους οποίους επέστρεψαν στο νησί λόγω κρίσης, η και το επέλεξαν για μόνιμη κατοικία.
Όπως και να χει το ενδιαφέρον είναι μεγάλο.
Θα σου πρότεινα να διαβάσεις όλα τα σχετικά τόπικ, στα οποία θα βρεις και τη δική μου προσέγγιση και ιστορία, αν και οι περιγραφές των παιδιών είναι πολύ καλύτερες!

https://www.travelstories.gr/commun...-κανείς-Αρκιούς-Λειψούς-και-πέριξ.6798/page-3
 

todo

Member
Μηνύματα
11
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ-Μαδαγασκάρη
Μα δε τα λέω μόνο εγώ, όλος ο κόσμος τα λέει. Μάλιστα εγώ θα επιστρέψω και φέτος για 2 μερούλες, τόσο πολύ μου άρεσε το νησί και η φιλοξενία.
Επίσης μου έκανε εντύπωση ότι έχει πολύ νέο κόσμο, από τα 700 μόνιμα άτομα, περίπου τα μισά είναι κάτω των 35, πολλοί από τους οποίους επέστρεψαν στο νησί λόγω κρίσης, η και το επέλεξαν για μόνιμη κατοικία.
Όπως και να χει το ενδιαφέρον είναι μεγάλο.
Θα σου πρότεινα να διαβάσεις όλα τα σχετικά τόπικ, στα οποία θα βρεις και τη δική μου προσέγγιση και ιστορία, αν και οι περιγραφές των παιδιών είναι πολύ καλύτερες!

https://www.travelstories.gr/community/threads/Έχει-πάει-κανείς-Αρκιούς-Λειψούς-και-πέριξ.6798/page-3
Ότι βρήκα στο φορουμ τα διάβασα και τα δικά σου... έτσι ξεσηκώθηκα... για οθωνούς, μαθράκι έλεγα αλλά με παρέσυρε το ρέμα και ψήθηκα άσχημα για λειψούς.... και αν μου αρέσει και το κρασί τους που γράφει παντού και πετύχω και τις γιορτές κρασιού μετά θα κάνω και το χειμώνα παρέα στους ντόπιους...
 

Έλεν

Member
Μηνύματα
21
Likes
62
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς γυρισμό
Παιδιά έχω μαγευτεί τελείως και ενώ αναζήτησα γνωμες για Μάνη τωρα ψαχνομαι για Λειψους! Εντάξει μου έχετε πάρει τα μυαλά χεχε
 

todo

Member
Μηνύματα
11
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ-Μαδαγασκάρη
Ασε ανυπομονώ.... για 4 μερες ελεγα τελικα μια εβδομαδα εκλεισα...27/8-2/9...
 

Έλεν

Member
Μηνύματα
21
Likes
62
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς γυρισμό
Τί ωραία περιμένουμε εντυπώσεις οπωσδήποτε!Εύχομαι να βρεις αυτό που ψάχνεις
 

todo

Member
Μηνύματα
11
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ-Μαδαγασκάρη
Τί ωραία περιμένουμε εντυπώσεις οπωσδήποτε!Εύχομαι να βρεις αυτό που ψάχνεις
Εννοείται.... φωτορεπορταζ! Κι αν βρεθει κανένας από το φορουμ τις ίδιες ημερομηνίες ας στείλει μνμ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom