Λευκάδα Παξοί Λευκάδα ή Παξοί

Kwnsar

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Καλησπερα!Θελω να κανονισω με την κοπελα μου για τις καλοκαιρινες μας διακοπες κι εχουμε αποφασισει να παμε στο Ιονιο φετος.Ειμαστε αναμεσα στη Λευκαδα και τους Παξους!Θα εχουμε αμαξι οποτε η μετακινησεις δε θα ειναι θεμα.Ποιο νησι μας προτεινετε;
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Καλησπερα!Θελω να κανονισω με την κοπελα μου για τις καλοκαιρινες μας διακοπες κι εχουμε αποφασισει να παμε στο Ιονιο φετος.Ειμαστε αναμεσα στη Λευκαδα και τους Παξους!Θα εχουμε αμαξι οποτε η μετακινησεις δε θα ειναι θεμα.Ποιο νησι μας προτεινετε;
Ανάλογα πόσο κεφαλαιούχοι είστε. :) Δε νομίζω πως υπάρχει σύγκριση στο κόστος διακοπών μεταξύ Παξών και Λευκάδας. Προσωπικά, με βάση τα δικά μου δεδομένα, τη Λευκάδα δε θα την άλλαζα με τίποτα. Στους Παξούς μπορείς να πας κι ένα διημεράκι μόνο από Σύβοτα-Πάργα, δεν είναι δα και τεράστιο νησί. :D
 

Kwnsar

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Ανάλογα πόσο κεφαλαιούχοι είστε. :) Δε νομίζω πως υπάρχει σύγκριση στο κόστος διακοπών μεταξύ Παξών και Λευκάδας. Προσωπικά, με βάση τα δικά μου δεδομένα, τη Λευκάδα δε θα την άλλαζα με τίποτα. Στους Παξούς μπορείς να πας κι ένα διημεράκι μόνο από Σύβοτα-Πάργα, δεν είναι δα και τεράστιο νησί. :D
Δηλαδη αν ειναι να παω στη Λευκαδα για τι κεφαλαιο μιλαμε;Για διαμονη,φαγητο,διασκεδαση;Δεδομενου οτι θα παω και μεσα στον Αυγουστο!
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Δηλαδη αν ειναι να παω στη Λευκαδα για τι κεφαλαιο μιλαμε;Για διαμονη,φαγητο,διασκεδαση;Δεδομενου οτι θα παω και μεσα στον Αυγουστο!
Αααα...Και μέσα στον Αύγουστο, και το σκέφτεσαι και για Παξούς;; Προσωπικά δεν έχω πάει ποτέ διακοπές τον Αύγουστο, οπότε δεν μπορώ να δώσω ακριβείς πληροφορίες. Αλλά στη Λευκάδα γενικά μπορείς να βρεις πιο φθηνή διαμονή, φαγητό, ποτά σε σχέση με τους Παξούς, ανάλογα και τα γούστα σας και τις προτεραιότητές βέβαια. Πόσες φορές θέλετε να τρώτε σε εστιατόρια ας πούμε, πόσα ποτά έξω και πού, τι είδους διακοπές θέλετε γενικά. Μπορείς να πας ακόμη και στη Μύκονο και τη βγάλεις οικονομικά, και στη Λέρο να φας μια περιουσία. Εσείς ξέρετε καλύτερα τι μπορείτε να ξοδέψετε και τι θέλετε να κάνετε.
 

Kwnsar

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Αααα...Και μέσα στον Αύγουστο, και το σκέφτεσαι και για Παξούς;; Προσωπικά δεν έχω πάει ποτέ διακοπές τον Αύγουστο, οπότε δεν μπορώ να δώσω ακριβείς πληροφορίες. Αλλά στη Λευκάδα γενικά μπορείς να βρεις πιο φθηνή διαμονή, φαγητό, ποτά σε σχέση με τους Παξούς, ανάλογα και τα γούστα σας και τις προτεραιότητές βέβαια. Πόσες φορές θέλετε να τρώτε σε εστιατόρια ας πούμε, πόσα ποτά έξω και πού, τι είδους διακοπές θέλετε γενικά. Μπορείς να πας ακόμη και στη Μύκονο και τη βγάλεις οικονομικά, και στη Λέρο να φας μια περιουσία. Εσείς ξέρετε καλύτερα τι μπορείτε να ξοδέψετε και τι θέλετε να κάνετε.
Ναι κατι εχω καταλαβει με μια προχειρη ματια που εριξα!Για Λευκαδα παντως που κοιταω περισσοτερο δυσκολευομαι παρα πολυ να βρω μερος να μεινουμε!Μηπως υπαρχει καποια προταση;Καποιο μερος να προτιμησουμε;Προφανως σε λογικες τιμες!
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Ειλικρινά, αν μιλάμε για διακοπές στο πρώτο δεκαπενθήμερο του Αυγούστου ειδικά, ρωτάς το λάθος άτομο. Λευκάδα έχω πάει δύο φορές, τη μία αρχές Ιουλίου και την άλλη μέσα Σεπτέμβρη. Και περάσαμε υπέροχα, γιατί απλά δεν είχε κόσμο. Αλλιώς είναι όλα πιο ακριβά, λογικό είναι. Μην περιμένεις να βρεις λιγότερο από 50 ευρώ διαμονή τη βραδιά μέσα στον Αύγουστο. Εμείς και τις δύο φορές μείναμε στην ανατολική πλευρά, που έχει πιο πολλές επιλογές, και πηγαίναμε στις καλές παραλίες καθημερινά με το αυτοκίνητο.
 

Kwnsar

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Ειλικρινά, αν μιλάμε για διακοπές στο πρώτο δεκαπενθήμερο του Αυγούστου ειδικά, ρωτάς το λάθος άτομο. Λευκάδα έχω πάει δύο φορές, τη μία αρχές Ιουλίου και την άλλη μέσα Σεπτέμβρη. Και περάσαμε υπέροχα, γιατί απλά δεν είχε κόσμο. Αλλιώς είναι όλα πιο ακριβά, λογικό είναι. Μην περιμένεις να βρεις λιγότερο από 50 ευρώ διαμονή τη βραδιά μέσα στον Αύγουστο. Εμείς και τις δύο φορές μείναμε στην ανατολική πλευρά, που έχει πιο πολλές επιλογές, και πηγαίναμε στις καλές παραλίες καθημερινά με το αυτοκίνητο.
Αααα καταλαβα!απο περιοχη εχετε καποια συγκεκριμενη να μου προτεινετε για διαμονη;
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Από Νικιάνα μέχρι Νυδρί, είστε και κοντά στην πόλη, έχουν καλή ζωή αυτά τα μέρη, και πηγαίνετε με το αμάξι ημερήσιες στην άλλη πλευρά για μπάνια. Μία φορά μείναμε στη Βασιλική, κι εκεί βόλεψε. Ψάξτε online τις επιλογές σε όλο το νησί παιδιά, διαβάστε κριτικές κτλ, και αποφασίστε με τα γούστα σας. Ο καθένας το βλέπει διαφορετικά, ανάλογα τι ζητάει.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
554
Likes
431
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Έπεσα στην περίπτωση. Έχω πάει δύο φορές Λευκάδα από 15 μέρες κάθε φορά και θεωρώ ότι έχει τις ωραιότερες παραλίες που έχω δει στην Ελλάδα. Έτσι για αλλαγή έλεγα φέτος να πηγαίναμε Παξούς,μιας και είναι το μόνο Ιόνιο νησί που δεν έχουμε επισκεφθεί και από φωτογραφίες που είδα μου άρεσε σαν τοπίο πολύ. Είναι όμως εφάμιλλες οι παραλίες τους με αυτές της Λευκάδας ή δεν έχουν καμία σχέση?
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Να σε προειδοποιήσω μόνο ότι η Λευκάδα τον Αύγουστο βουλιάζει από κόσμο με ό,τι αυτό συνεπάγεται.
Παξούς δεν έχω πάει αλλά φαντάζομαι ότι και λόγω μεγέθους δεν θα έχει δωμάτια και αν έχει θα είναι πανάκριβα. Εγώ όσες φορές δοκίμασα να πάω δεν βρήκα κάτι που να με καλύπτει ως προς την τιμή και τελικά πήγα αλλού.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
554
Likes
431
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Aν η απάντηση ήταν για μένα, έχω μείνει συνολικά 1 μήνα στη Λευκάδα. Αν έχουν και οι Παξοί τόσο υπέροχες παραλίες αναρωτιέμαι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.791
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom