Λοιπον εσεις σε ποιαν ακρη του χαρτη εχετε βρεθει??

Narcissa

Member
Μηνύματα
54
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Who knows?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εχω βασικα σε ακρη χμμ....αν πιανεται το Krabi της Ταιλανδης!!!Αλλα ειμαι και 17 ακομα...:rolleyes:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Και γω το μακρυτερο μεχρι τωρα Ταιλανδη:D και ειμαι 17+.
Εχω ελπιδες γιατρε μου για να φτασω σε πιο μακρυνη ακρη?:rolleyes:
 

Narcissa

Member
Μηνύματα
54
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Who knows?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μα η γή είναι σφαιρική.... δεν έχει άκρες!!!
Και ακρες εχει και μεσες!!!Αρκει να μπορεις να τις δεις!!!(Παντα ανοιχτα Παντα αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου -Διονυσιος Σολωμος!!)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Και ακρες εχει και μεσες!!!Αρκει να μπορεις να τις δεις!!!(Παντα ανοιχτα Παντα αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου -Διονυσιος Σολωμος!!)
narcisa με κούφανες ...άν είσαι 17 και γνωρίζεις στίχους του μεγάλου Σολωμού...μπράβο σου,το μέλον δικό σου!!!!:cool:
 

Narcissa

Member
Μηνύματα
54
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Who knows?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Renata,ευχαριστω πολυ!!!!Μονο απο εσενα και αλλους κανα 2 εχω ακουσει καλα λογια εδω μεσα....Και για να συμπληρωσω "μεγαλα και υψηλα τριγυρω μου εκτισαν τειχη" Κ.Π.Καβαφης
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Renata,ευχαριστω πολυ!!!!Μονο απο εσενα και αλλους κανα 2 εχω ακουσει καλα λογια εδω μεσα....Και για να συμπληρωσω "μεγαλα και υψηλα τριγυρω μου εκτισαν τειχη" Κ.Π.Καβαφης
τώρα με αποτέλειωσες!!!!!!!!!

Τειχη

Χωρις περισκεψιν, χωρις λυπην, χωρις αιδω
μεγαλα κ'υψηλα τριγυρω μου εκτισαν τειχη.
Και καθομαι και απελπιζομαι τωρα εδω,
Αλλο δεν σκεπτομαι: τον νουν μου τρωγει αυτη η τυχη,

διοτι πραγματα πολλα εξω να καμω ειχον.
Α οταν εκτιζαν τα τειχη πως να μην προσεξω.

στο αφιερώνω μικρή narcisa.
 

Narcissa

Member
Μηνύματα
54
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Who knows?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Nα'σαι καλα μεγαλη renata!!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Για 17 ετων εχεις ταξιδεψει αρκετα , μπραβο..εγω στα 17 ειχα παει μονο μεχρι την Κερκυρα ισα με 20 φορες :shock:

Τα δικα μου λοιπον...Προς δυσμας Μεξικο , προς ανατολας Φιλιππινες :cool: Εχω παει σε ελαχιστα μερη αναμεσα στα δυο βεβαια :haha: αλλα 17+ κι εγω..εχω μελλον!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.934
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ότι θα μου απαντάγανε πάντως με Καβάφη στο ότι η Γη είναι σφαιρική δεν το περίμενα (πόσο μάλλον ότι θα υποννούσαν μέσα από τις αναφορές ότι είμαι και ελαφρώς στενόμυαλος :) )
Τι θα πεί μακρυνό μέρος και άκρες του χάρτη? Η Νότια California (που είναι το πιο μακρυνό μέρος που έχω επισκευτεί εγώ που μένω στην Αθήνα), για το Yorgo που μένει στην Αβάνα και για το mpiftex που μένει στο Portland είναι δίπλα τους - που λέει ο λόγος. Η Ασία είναι μακρυνή για κάποιους, αλλά για το φίλο μου που μένει στο Τόκυο είναι 2 βήματα (Αλλά γι αυτόν ήταν άθλος το ταξίδι στην Αίγυπτο το χειμώνα).
 

Narcissa

Member
Μηνύματα
54
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Who knows?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ότι θα μου απαντάγανε πάντως με Καβάφη στο ότι η Γη είναι σφαιρική δεν το περίμενα (πόσο μάλλον ότι θα υποννούσαν μέσα από τις αναφορές ότι είμαι και ελαφρώς στενόμυαλος :) )

:bleh:Oυυυυυππππςςςς!!!Κιαλλο λαθακι!!!Δ. Σολωμος ηταν και οχι Καβαφης!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.614
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom