Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο - Εστιατόρια, cafe, bar κ.α.

Georgeka

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Χαιρετώ το φόρουμ.
Θα ήθελα την άποψή σας για το εστιατόριο Oblix στο Shard.

https://www.oblixrestaurant.com

Θα ήθελα την γνώμη κάποιων που πήγαν ή που άκουσαν από άλλους που πήγαν για την ποιότητα και ποσότητα των πιάτων αλλά και για την θέα αν όντως είναι όπως φαίνεται στις φωτογραφίες. Για να προλάβω κάποιους γνωρίζω ότι είναι πολύ ακριβό αλλά θα ήθελα να περάσω ένα βράδυ για δείπνο με θέα σε ένα τέτοιο εστιατόριο. Θα είμαστε 2 άτομα μόνο, ζευγάρι.

Επίσης το γεγονός ότι κάνεις κράτηση το πολύ για δύο ώρες τι σημαίνει αυτό.. πχ πας 7.30 και 9.30 σε "διωχνουν"; Είναι αλήθεια αυτό;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.082
Likes
1.950
Καλησπερα σας ξανα!θα με βοηθουσε ιδιαιτερα(διοτι ψαχνοντας μονη μου δυσκολευομαι να επιλεξω ακομα πιο πολυ)να μου προτεινατε 1-2 μαγαζια για english breakfast και fish n chips,κατα προτιμηση κεντρο Λονδινο(ή εστω οτι ειναι προσβασιμο σε ζωνη 1-2)
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπερα σας ξανα!θα με βοηθουσε ιδιαιτερα(διοτι ψαχνοντας μονη μου δυσκολευομαι να επιλεξω ακομα πιο πολυ)να μου προτεινατε 1-2 μαγαζια για english breakfast και fish n chips,κατα προτιμηση κεντρο Λονδινο(ή εστω οτι ειναι προσβασιμο σε ζωνη 1-2)
Mr Fogg's Τavern στο Covent Garden όμως γιατί δεν έχει το ίδιο μενού σε όλα τα καταστήματα για fish n chips. Υπέροχο μαγαζί.
Breakfast Club σε διάφορα σημεία στο κέντρο. Κάνε κράτηση ή υπομονή γιατί η ουρά συνήθως είναι μεγάλη.
My place soho και πάλι για πρωινό
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.856
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Κι εκεί που περπατούσαμε στην Poland Street,περιοχή Soho, ψάχνοντας κάτι να φάμε, πέφτουμε σε ένα λιβανεζικο, ονόματι comptoir libanais από από το οποίο φύγαμε με τις καλύτερες εντυπώσεις...
Εκ των υστέρων μάθαμε ότι είναι αλυσίδα με υποκατάστηματα κι αλλού στο Ηνωμένο Βασίλειο
 

Attachments

Chrischris17

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
όχι τι θέμα να έχεις;Αυτό το γράφουν,πιστεύω, σε περίπτωση που γίνει κάτι, κάποιο ατύχημα ή τρομερό μποτιλιάρισμα να μην ζητήσεις ευθύνες από εκείνους.
Και κάτι ακόμη σε παρακαλώ επειδή θα είμαι με την αραβωνιαστικια μου εκεί και θέλω να ναι το τέλειο τριήμερο,όλα είναι σχεδιασμένα τέλεια για πρόταση γάμου,μήπως μπορείς να μου προτείνεις ένα ωραίο εστιατόριο κοντά στο Κένσινγκτον η εκεί τριγύρω όχι καποιο πανάκριβο κάτι νορμάλ και ωραίο . ευχαριστώ
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Και κάτι ακόμη σε παρακαλώ επειδή θα είμαι με την αραβωνιαστικια μου εκεί και θέλω να ναι το τέλειο τριήμερο,όλα είναι σχεδιασμένα τέλεια για πρόταση γάμου,μήπως μπορείς να μου προτείνεις ένα ωραίο εστιατόριο κοντά στο Κένσινγκτον η εκεί τριγύρω όχι καποιο πανάκριβο κάτι νορμάλ και ωραίο . ευχαριστώ
Ιδέα δεν έχω για κάποιο που ενδείκνυται για πρόταση γάμου.
Ίσως σε κάποιο εστιατόριο στο shard που να έχει και θέα.
 

xalara

Member
Μηνύματα
217
Likes
665
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
Και κάτι ακόμη σε παρακαλώ επειδή θα είμαι με την αραβωνιαστικια μου εκεί και θέλω να ναι το τέλειο τριήμερο,όλα είναι σχεδιασμένα τέλεια για πρόταση γάμου,μήπως μπορείς να μου προτείνεις ένα ωραίο εστιατόριο κοντά στο Κένσινγκτον η εκεί τριγύρω όχι καποιο πανάκριβο κάτι νορμάλ και ωραίο . ευχαριστώ
Τσέκαρε επίσης το searcys at the gherkin ή afternoon tea στο Ritz για κατι ποιο ιδιαίτερο. Δεν είναι Kensington βέβαια και τιμες γυρω στα 50 το ατομο.
 

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
23
Παιδια υπαρχουν καποια cafe ή/και restaurants τα οποια ειναι must να επισκεφτουμε οπου εχουν κατι ιδιαιτερο .ή πολυ ωραΙα θεα στη γεφυρα ή τον Ταμεση.
πχ το Coppa club .
υ.σ. ναναι μεχρι "τσιμπημενα" οικονομικα οχι 100 ευρω το ατομο.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
'
Παιδια υπαρχουν καποια cafe ή/και restaurants τα οποια ειναι must να επισκεφτουμε οπου εχουν κατι ιδιαιτερο .ή πολυ ωραΙα θεα στη γεφυρα ή τον Ταμεση.
πχ το Coppa club .
υ.σ. ναναι μεχρι "τσιμπημενα" οικονομικα οχι 100 ευρω το ατομο.
Η ιστορική πάμπ The Dickens Inn που είναι σε πολύ ωραίο σημείο...στη μαρίνα katherine's dock ,επίσης
καφέ και εστιατόριο ψηλά στην Tate Modern!στην ξακουστή πινακοθήκη στη νότια όχθη.cafe Tate Modern
επίσης σας προτείνω (όχι συγκεκριμένο μαγαζί)βόλτα στην καινούργια ..νεο..διαμορφωμένη περιοχή που σφύζει από ζωή και έχεις επιλογές σε φαγητό και ποτό
κέντρο,πίσω ακριβώς απο τους σιδηροδρ.σταθμούς Κings cross,st Pancras,
είναι περιοχή με κανάλια γυρω απο την granary square
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλησπέρα!!! Έχετε να προτείνετε μαγαζιά για φαγητό στο Λονδίνο?? Μην είναι πανάκριβα... Επίσης αν ξέρετε κάποιο καλό εστιατόριο για ανήμερα Χριστουγέννων..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.103
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom