Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο - Θέατρο

GOLDIE

Member
Μηνύματα
26
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο - Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
όλος ο κόσμος
Θέλω τη βοήθειά σας! 1 με 5 Απριλίου θα είμαι Λονδίνο και θέλω να δω οπωσδήποτε το Grease και το Mousetrap. Τι να κάνω να κλείσω τα εισιτήρια από το ιντερνετ (ξέρετε κάποιο καλό site?) ή να περιμένω να τα πάρω από εκεί? (και αν δεν βρω?) Επίσης τι εισιτήρια να κλείσω τα ακριβά που είναι μπροστά ή τα φθηνά πιο πίσω?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Μην πας στο Grease είναι μάπα... ψάξου για Chicago και Βilly Eliot κλάσεις καλύτερα...

Εσένα η λογική σου τι σου λέει? Να κλείσεις τα φτηνά που είναι πίσω ή τα ακριβά που είναι μπροστά?

Κλείσε μέσω internet βέβαια... lastminute.com: hotels, holidays, flights, travel and entertainment at the last minute. αν είσαι τυχερός μπορεί να βρεις και προσφορές...
 

GOLDIE

Member
Μηνύματα
26
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο - Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
όλος ο κόσμος
Είμαι τεράστια φαν του grease γι' αυτό και θέλω να το δω. Τώρα για τις θέσεις και βέβαια δεν θέλω να πληρώσω πολλά, αλλά από την άλλη στις θέσεις στο upper circle βλέπεις καλά ή δεν αξίζει τον κόπο καθόλου. Μάλλον θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου και θα κλείσω και για Σικάγο. Άσε έχω μπερδευτεί γιατί δεν έχω ιδέα πως είναι αυτά τα θέατρα μεσα.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Είμαι τεράστια φαν του grease γι' αυτό και θέλω να το δω. Τώρα για τις θέσεις και βέβαια δεν θέλω να πληρώσω πολλά, αλλά από την άλλη στις θέσεις στο upper circle βλέπεις καλά ή δεν αξίζει τον κόπο καθόλου. Μάλλον θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου και θα κλείσω και για Σικάγο. Άσε έχω μπερδευτεί γιατί δεν έχω ιδέα πως είναι αυτά τα θέατρα μεσα.
Στο grease έχω πάει(πριν χρόνια),δεν είχαμε κλείσει από ιντερνετ,τίποτε ιδιαίτερο,είχαμε ακούσε κι εμείς για τις περιβόητες παραστάσεις:roll:,εκτός αν υπάρχουν όντως και πιό "πλούσια"θεάματα,πάντως το συγκεκριμένο...εντάξει μία συνηθισμένη παράσταση,ο traveller τόπε μάπα:haha:,έτσι το είχε χαρακτηρίσει και η παρέα μου,εμένα δε με χάλασε...,έκανε και ψοφόκρυο εκείνη τη μέρα,οπότε περάσαμε ένα δίωρο σ ένα κλειστό χώρο,ούτε σα θέατρο τίποτε ιδιαίτερο,...απλά βγαίνοντας είπα ...:roll:άραγε όλες οι παραστάσεις που τόσο διαφημίζονται έτσι είναι:roll:;
 

Kokonaki

Member
Μηνύματα
56
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Πριν 3 χρονια που πηγα Λονδινο τελευταια φορα, ειχα δει το Phantom of the opera. Το θεατρο ηταν το Her Majesty's theatre, το οποιο ειναι σε πολυ κλασσικο στυλ και μεγαλοπρεπες, αλλα μικρο. Οι θεσεις ηταν πολυ στενες και αβολες και αρκετα πισω. Επισης ενω ειναι σαν αμφιθεατρο, τα κεφαλια ολων των μπροστινων σου σε εμποδιζουν να δεις καλα. Διαλεξαμε τις συγκεκριμενες θεσεις φυσικα σαν πιο οικονομικες, αλλα χασαμε παααρα πολυ απο τη μαγεια της παραστασης.

Η παρασταση τωρα ηταν αυτο που ειπα.. μαγεια. Απιστευτη ατμοσφαιρα, απιστευτα σκηνικα και εφε, απιστευτες ερμηνειες, ονειρικη παρασταση.

Τα εισητηρια τα ειχα κλεισει απο το εξης σαιτ
1st 4 London Theatre Tickets - West End Theatre Bookings London
Ολα πηγαν πολυ καλα και τα παρελαβα απο το ταμειο του θεατρου μια ωρα πριν την παρασταση, χωρις κανενα προβλημα.
 

Kokonaki

Member
Μηνύματα
56
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Να προσθεσω οτι αν μπορουσα να ανταπεξελθω, σιγουρα θα εκλεινα τα πιο ακριβα εισητηρια σε μπροστινες θεσεις, αλλα απο τη στιγμη που δεν ημουν σε θεση να πληρωσω τοσα, πιστευω οτι αξιζε το κοπο και στις προς τα πισω θεσεις κι ας μην απολαυσα οσο θα ηθελα την παρασταση.
 

amantab

Member
Μηνύματα
133
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Όπου γης και πατρίς...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρος
. Μάλλον θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου και θα κλείσω και για Σικάγο. Άσε έχω μπερδευτεί γιατί δεν έχω ιδέα πως είναι αυτά τα θέατρα μεσα.
Εγώ πήγα Σικάγο πριν μία εβδομάδα. Αν εχεις δει τη ταινία και σου άρεσε θα σου αρέσει και η παράσταση. Πήραμε εισητήρια αυθημερόν απο την Leicester square, οπου υπάρχουν άπειρα πρακτορία και πουλάνε εισητήρια έως και μισή τιμή για τις παραστάσεις της ιδίας μέρας..αρκεί βέβαια να έχουν μείνει (αν και υπήρχαν εισητήρια για σχεδόν όλες). Το εισητήριο είχε 45 λίρες και ήμασταν σε αρκετά καλή θέση. Ο χώρος του θεάτρου όμως ήταν έτσι, που πιστεύω ότι και οι πιο πισω θεσεις βλέπαν αρκετά καλά.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.412
Likes
7.739
Η Leicester είναι μια καλή λύση για φθηνότερα εισητήρια...το έχουμε ξαναπεί και σε άλλα τόπικς.... αλλά με δεδομένο ότι η περίοδος που θα βρίσκεται η GOLDIE στο Λονδίνο είναι μέσα στο Πάσχα (τρελή απόβαση ελλήνων), ίσως να δυσκολευτεί να βρεί εισητήριο από τα κιόσκια τελευταία στιγμή! :roll:
 

GOLDIE

Member
Μηνύματα
26
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο - Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
όλος ο κόσμος
Σας ευχαριστώ! Έκλεισα από το ιντερνετ για Σικάγο με 57 λίρες τα δυο άτομα στο upper circle τρίτη σειρά. Στην τιμή περιλαμβάνεται και δείπνο για 2 πριν την παράσταση σε εστιατόριο. Νομίζω καλή τιμή. Θέλω να κλείσω και για Mousetrap. Το Grease το σκέφτομαι δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
 
Μηνύματα
607
Likes
114
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ιαπωνια
Το Σικάγο το είδα από θέση στον εξώστη. Το θέατρο είναι σχετικά μικρό και αμφιθεατρικό χωρίς να περιορίζεται η θέα από τους μπροστά καθίμενους. Η παράσταση ήταν εξαιρετική. Καλά έκανες και έκλεισες από τώρα για το Πάσχα γιατί στην Λέστερ Σκουέαρ δεν είναι βέβαιο ότι θα βρεις εισητήρια για την ημέρα που θέλεις. Αν και νομίζω ότι δεν είναι τόσοι πολλοί οι έλληνες τουρίστες που πάσχα στο Λονδίνο θα προτιμήσουν να δουν παράσταση. Μακάρι να κάνω λάθος. Επειδή ανεβαίνω 12-15 Φεβρουαρίου έχει να προτείνει κανείς κάποια παράσταση που να τον ενθουσίασε?
 

preacher

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Το Σικάγο το είδα από θέση στον εξώστη. Το θέατρο είναι σχετικά μικρό και αμφιθεατρικό χωρίς να περιορίζεται η θέα από τους μπροστά καθίμενους. Η παράσταση ήταν εξαιρετική. Καλά έκανες και έκλεισες από τώρα για το Πάσχα γιατί στην Λέστερ Σκουέαρ δεν είναι βέβαιο ότι θα βρεις εισητήρια για την ημέρα που θέλεις. Αν και νομίζω ότι δεν είναι τόσοι πολλοί οι έλληνες τουρίστες που πάσχα στο Λονδίνο θα προτιμήσουν να δουν παράσταση. Μακάρι να κάνω λάθος. Επειδή ανεβαίνω 12-15 Φεβρουαρίου έχει να προτείνει κανείς κάποια παράσταση που να τον ενθουσίασε?
Κλασσικο ειναι το Phantom of the Opera και παρα πολυ καλο (κατα την αποψη μου παντα) το Les Miserables!!Ειδικα το δευτερο θα το ξαναβλεπα κανα δυο φορες ακομα ανετα!Βεβαια αυτα ειναι γουστα!
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Άσχετο με ότι ρωτάει το μέλος του forum εδώ αλλά κάπου είχα διαβάσει πως η Αθήνα έχει περισσότερες θεατρικές σκηνές από ότι το Λονδίνο. Φυσικά υποθέτω πως κυρίαρχο λόγο παίζει τι θέατρα έχουμε (από άποψη υποδομών) και τι παραστάσεις ανεβαίνουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.492
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom