Γερμανία Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο ή Βερολίνο;

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Καλημερα σε ολους! Να σας βαλω σε διλημμα ; Να παμε Λονδίνο τελη Ιουνιου ή Βερολίνο; Δεν εχουμε ξαναπαει ουτε στο ενα ουτε στο αλλο! (Μη μου πειτε Αμστερνταμ, δεν θελω προς το παρον...) Μαλλον κλεινω προς Λονδίνο... Σωστα κανω; Ο καιρος τι λεει τον Ιουνιο; 6 μερες ειναι καλα για αρχη ετσι; Τα ξενοδοχεια ειναι ακριβα πολυ τον Ιουνιο;
 
Last edited:

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Επειδή έχω πάει 6ήμερο προς τα τέλη Ιουνίου Βερολίνο θα σου πω για το Βερολίνο.Ήταν φανταστικό ,με καλό καιρό (μόνο τη μια μέρα έβρεξε) αλλά μια ζακέτα χρειάζεται!Μπορείς να πας Posdam που επίσης είναι πανέμορφο.Εμείς εκείνο το διάστημα πετύχαμε και παρακολουθήσαμε την gay parade.Για μένα καλύτερα να πάτε Βερολίνο όπου βοηθάει και ο καιρός ενώ το χειμώνα έχει μέση θερμοκρασία -8 βαθμούς και δυσκολεύουν τα πράγματα.Λονδίνο πας και χειμώνα.Ιούνιο αξίζει Βερολίνο.Ξενοδοχείο 65 ευρώ 4άστερο είχαμε βρει.
 

Zooula_S

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over USA
Και γώ Βερολίνο θα σου πρότεινα.. Όχι οτι δεν είναι πανέμορφο το Λονδινάκι, αλλα όπως είπε και ο Drakfireman, Λονδίνο πας και χειμώνα. Προσωπική μου άποψη, το Βερολίνο είναι απίστευτο το καλοκαίρι! :clap: Ασε που για να βρεις φθηνά ξενοδοχεία στο Λονδίνο, θα πρέπει να ψάξεις αρκετά.. Στο Βερολίνο υπάρχουν τοσα πολλά ξενοδοχεία -και κεντρικότατα μπορώ να πώ - που κάτι θα ταιριάζει στα γούστα και στο budget σου!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
απ οτι βλεπω θα βγει αρκετα πιο οικονομικο το Βερολινο. Και σε εισιτηρια και σε ξενοδοχειο! εχει απ οτι ειδα πολυ οικονομικα και κεντρικα ξενοδοχεια!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Αν ψάχνεις τον πιο οικονομικό προορισμό όντως το Βερολίνο θα βγει φθηνότερα. Το Βερολίνο μου άρεσε αλλά για μένα το Λονδίνο δε συγκρίνεται!
Αν πέσεις σε προσφορές βγάζει η aegean εισητήρια που τον ιούνιο ξεκινούν από 140 ευρώ (είχε πρόσφατα τέτοια προσφορά και ελπίζω να ξαναβγάλει)..
 

crveno-beli

Member
Μηνύματα
71
Likes
156
Θα συμφωνήσω και εγώ με τους τελευταίους ότι Λονδίνο κατά τη γνώμη μου είναι πολύ καλύτερο αν και Λονδίνο είχα πάει τέλη Σεπτέμβρη αρχές Οκτώβρη (5 μέρες και όλες είχε ήλιο και 25 βαθμούς μάλλον είμασταν τυχεροί :D) και Βερολίνο μέσα Νοέμβρη...
Βερολίνο είχαμε μείνει εδώ http://www.booking.com/hotel/de/plu...534249e793b4e76836689643e11;dcid=1#map_opened πολύ καλό και στην τετράδα που είχαμε πάει εμείς μας έβγαινε περίπου 13€ τη βραδιά το άτομο...
 

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλημερα σε ολους! Να σας βαλω σε διλημμα ; Να παμε Λονδίνο τελη Ιουνιου ή Βερολίνο; Δεν εχουμε ξαναπαει ουτε στο ενα ουτε στο αλλο! (Μη μου πειτε Αμστερνταμ, δεν θελω προς το παρον...) Μαλλον κλεινω προς Λονδίνο... Σωστα κανω; Ο καιρος τι λεει τον Ιουνιο; 6 μερες ειναι καλα για αρχη ετσι; Τα ξενοδοχεια ειναι ακριβα πολυ τον Ιουνιο;
Και τα δύο είναι φανταστικά μέρη!!Το Λονδίνο το λατρεύω αλλά είναι αισθητά πιο ακριβό από το Βερολίνο!!
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
825
Νομίζω πως την απάντηση σε αυτό μόνο εσύ μπορείς να τη δώσεις. Δες τι έχει η κάθε πόλη από μουσεία, μνημεία, αξιοθέατα κτλ, αποφάσισε τι σου αρέσει περισσότερο και πήγαινε εκεί.
Μπορείς να βρεις οδηγούς dk eyewitness top 10 και για τις δύο πόλεις (αν δεν θες να τους αγοράσεις μπορείς να τους βρεις και σε διάφορα σάιτ να τους κατεβάσεις, πιθανόν να είναι παλαιότερες εκδόσεις αλλά οκ), να τους μελετήσεις και να αποφασίσεις εσύ ποια πόλη προτιμάς.
 

marina vs

Member
Μηνύματα
105
Likes
111
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού!!!
Kαι εγω με τη σειρα μου θα σου προτεινα Βερολινο.
Καταρχας τα εισητηρια για Λονδινο εχουν αυξηθει κατακορυφα τον τελευταιο καιρο.Και γενικοτερα το Λονδινο δεν ειναι ο πιο φτηνος προορισμος απο καθε πλευρας.Προσωπικα το Λονδινο δεν μου αρεσε και βρισκω το Βερολινο πολυ πιο ομορφο απο καθε αποψη.
Ειδικα το καλοκαιρι ειναι καταπρασινο και εχει να σου προσφερει πολλα και την αμεριμνη βολτα σου στο καταπρασινο παρκο με το ποδηλατακι και απο νυχτερινη ζωη καλα τα παει..και εχει και τα μουσεια του και τα αξιοθεατα του.Και το πιο σημαντικο φτηνα αεροπορικα και φτηνη διαμονη.
Αν επιλεξεις τελικα το Βερολινο μπορω να σου δωσω και το link απο το διαμερισμα που ειχαμε μεινει αν σε ενδιαφερει κατι τετοιο...μας βγηκε πολυ οικονιμικα...66 ε το ατομο για 6 βραδια.
Απο κει κ περα εξαρταται τι σου αρεσει κ τι προτιμας :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom