Ελβετία Λουκέρνη.Αξιοθεατα & προγραμμα επισκεψης της σε μια ημερησια περιηγηση.

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
363
Likes
1.196
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Λουκέρνη.Αξιοθεατα & προγραμμα επισκεψης της σε μια ημερησια περιηγηση.

Θελοντας να βοηθησω οσους φιλους θα επισκεφθουν την ΛΟΥΚΕΡΝΗ,αλλα δεν εχουν χρονο ή τις αναλογες γνωσεις για να το οργανωσουν,αντι καταγραφης εντυπωσεων και παρουσιασης φωτο μου,θα παραθεσω την δικη μου προετοιμασια και οργανωση,προς αξιοποιηση της και από μερους τους.

Είναι μια αναλυτικη καταγραφη των πλεον επισκεψιμων αξιοθεατων,με φωτο, αλλα και με αποτυπωση τους σε χαρτη (google map),ώστε να καθισταται ευκολη η επισκεψη σε σειρα, προορισμων, που βρισκονται στις ιδιες –περιπου- περιοχες , χωρις ο υπολογισμος του χρονου να περιλαμβανει επισκεψεις σε μουσεια ή εκθεσεις.

Η παρουσιαση αποτελειται από ενα αρχειο pdf και ο σχεδιασμος περιηγησεων ξεκινα από τον σιδηροδρομικο σταθμο
Railway Station- Chappel Bridge-Water Tower- Jesuit Church- Franciscan Church- Water Spike- Spreuer Bridge- Musegg Wall- Zytturm- Lion Monument- Hof Church- Town Hall- Old city Squares- Lucerne Culture and Convention Centre,είναι τα περιγραφομενα αξιοθεατα

Φωτο από Λουκερνη και με επεξηγησεις αξιοθεατων μπορειτε να δειτε στο αλμπουμ μου https://www.facebook.com/chr.gkoutz...68213813377.1073741863.100000606228878&type=3

Δεν γραφω τιποτε επιπλεον,καθως λεπτομερειες και φωτο μου μπορειτε να δειτε στα links, αλλα αν σας βοηθησα,καντε Like για να γινω πλουσιος (καλο;;;)!
Καλο ταξιδι και καλα να περασετε!
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom