Δανία Μάλτα Μάλτα ή Κοπεγχάγη??

Eva_m

Member
Μηνύματα
43
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Σχεδιάζω με το φίλο μου ένα ταξίδι για τη δεύτερη βδομάδα του Πάσχα τον Απρίλιο. Θα ήθελα μια βοήθεια γιατί δεν μπορούμε να αποφασίσουμε τον προορισμό.. Μάλτα ή Κοπεγχάγη?? Υπολογίζω για 4-5 μέρες..
Thaaanks
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δώσε περισσότερες πληροφορίες για να βοηθήσουν όσοι ξέρουν και θέλουν: τι σας ενδιαφέρει να κάνετε σε αυτό το ταξίδι, μπάτζετ κτλ. Αυτοί οι δυο προορισμοί είναι αντιδιαμετρικά αντίθετοι. Πώς καταλήξατε σε αυτούς;
 

Eva_m

Member
Μηνύματα
43
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Πέρα από τις μέρες δεν μας απασχολεί κάτι άλλο.. Είναι καθαρά ταξίδι αναψυχής.. Normal τιμές και για τις 4-5 μέρες που θα είμαστε εκεί να έχουμε να κάνουμε πράγματα -ίσως και κάποια κοντινή εκδρομή κάπου τριγύρω-..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.014
Likes
40.977
Οι τιμές στην Κοπεγχάγη είναι πολύ υψηλές σε διαμονή και διατροφή σε σχέση με τη Μάλτα. Αν το οικονομικό είναι ζήτημα, να το λάβετε υπ' όψιν σας. Αλλά έχετε πολλές επιλογές για εκδρομές γύρω και με όχι τόσο ακριβά εισιτήρια.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
για μια ολοκληρη εβομαδα δεν είναι με τιποτα η μαλτα!πηγε μια φιλη μου κ μου ειπε ότι της αρεσε πολύ αλλα για τις 4 μερες που πηγε δεν είναι για παραπανω..
η κοπενχαγη είναι στην καρδια μου από παντα αλλα πανακριβη..
σαν πολη δεν θες με τιποτα πανω από 3 μερες, δεν εχει καμια παλια πολη μιας κ ειναι καινουρια πολη :p εχει όμως πανέμορφα χωρια στα οποια δεν αξιωθηκα να παω ακομη βεβαια κ θελω πολύ του χρονου να παω..
καλα να περασετε ότι κι αν αποφασισετε αλλα αν ειχα μια εβδομαδα στη διαθεση μου θα πηγαινα σκωτια ή ιρλανδια!ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ μονο αυτό σας λεω ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ!Κ μαλιστα με το αγορι σου??????????????????????????????????!ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ μεσα στο ρομαντσο!
 

Eva_m

Member
Μηνύματα
43
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Με αποκαρδιώνετε για Κοπεγχάγη λόγω τιμών.. Ο μόνος μου ενδοιασμός για την Μάλτα είναι οτι βρήκαμε αεροπορικά με 160Ε αλλά αφορούν πήγαινε Τρίτη μεσάνυχτα και επιστροφή Παρασκευή μεσάνυχτα. Αξίζει μόνο για τόσο διάστημα ή είναι λίγο; Οποιαδήποτε εναλλακτική κοστίζει πάνω από 300ε και όσο να 'ναι με είχε δελεάσει το 160αρι..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.014
Likes
40.977
Τώρα επειδή την εβδομάδα που θες παίζουν και εισιτήρια με ανταπόκριση για Κοπεγχάγη πολύ κοντά στα 160 ευρώ, μπορείς να βρεις συμπαθητική διαμονή με περίπου 110 το δίκλινο. τη βραδιά Αν αποφασίσετε και να νηστέψετε, γίνεται κι η Κοπεγάγη...
 

Eva_m

Member
Μηνύματα
43
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Επειδή κλίνουμε προς Μάλτα, το επόμενο θέμα που με απασχολεί είναι η περιοχή.. Σκέφτομαι για Άγιο Ιουλιανό και συγκεκριμένα αυτό http://www.booking.com/hotel/mt/int...id=14a0548ca41fad9eb36edc166d22c452eda33287X1 μήπως όμως είναι μακριά; Έχετε να προτείνετε άλλη περιοχή ή η μετακίνηση είναι εύκολη? Θέλουμε να μπορούμε να κατεβαίνουμε βόλτα και με τα πόδια..
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Η Μαλτα σαν αξιοθεατη πολη,εχει τη Βαλετα,που απο το st julians
ειναι μακρυα.Η περιοχη που λες,εχει καποια ζωη με καποια μπαρακια,μαγαζια κλπ.Εγω ειχα μεινει στη Sliema(πιο κοντα στη Βαλετα)αλλα και παλι επαιρνα λεωφορειο.Παντως με μια εβδομαδιαια καρτα,μετακινηστε παντου....
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
1. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι κυκλοφορείτε στην Μάλτα με λεωφορείο, την στιγμή που για να νοικιάσεις αυτοκίνητο δίνεις ψίχουλα... νοίκιασε αυτοκίνητο και γύρνα το νησί από άκρη σε άκρη με την ησυχία σου...
2. Για διαμονή θα έλεγα ότι η Σλιέμα είναι η καλύτερη λύση... όμορφη, ζωντανή πόλη και κοντά σε όλα...
3. Για φαγητό ακολούθησε τον ιπποπόταμο και δεν θα χάσεις...
http://www.travelhippo.gr/358873/
 

Eva_m

Member
Μηνύματα
43
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Ξέρω πως η Βαλέτα είναι η πρωτεύουσα. Εκεί είναι η καστροπολιτεία; Πώς είναι δυνατόν τα καλά ξενοδοχεία να βρίσκονται στον Άγιο Ιουλιανό; Επίσης μου βγάζει οτι με λεοφωρείο θέλω μια ώρα για να διανύσω αυτήν την απόσταση. ισχυεί?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.233
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom