Μάλτα Μάλτα για μία μέρα

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.130
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Προέκυψε έκτακτο επαγγελματικό ταξίδι της αδερφής μου Μάλτα. Πετάει αύριο πρωί. Θα έχει μία σχεδόν μέρα ελεύθερη να γυρίσει την πόλη, και μου ζήτησε να της φτιάξω ένα πρόγραμμα με το τι αξίζει να δει κάποιος εκεί για τόσο μικρό χρονικό διάστημα.

Please help!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Η πρωτεύουσα η Βαλέττα είναι όλα τα λεφτά: μια υπέροχη μπαρόκ πόλη. Μην χάσει τον καεδρικό ναό του Αγίου Ιωάννη: St John's Co-Cathedral - Home of the Knights (Grand Masters) of Malta με έναν από τους καλύτερους πίνακες του Καραβάτζιο.
Η Βαλέτα είναι εντελώς νεκρή πόλη το βράδι πάντως!
Αν προλάβει μπορεί να πάει και στην παλιά πρωτεύουσα του νησιού τη Mdina. Πολύ γραφική. Δες και εδώ για περισσότερες πληροφορίες: Malta,Maltese Islands,information Malta,holiday Malta-Visit Malta The Official Malta Tourism Site
Δεν ξέρω αν θα τα προλάβει όλα αυτά σε μια ημέρα!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.130
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Έρση σε ευχαριστώ! Κανά καλό εστιατόριο να δοκιμάσει τοπική κουζίνα έχετε υπόψην σας;
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Δεν θυμάμαι κάτι συγκεκριμένο! Έχουν περάσει και πολλά χρόνια από τότε που πήγα.
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ονειρεμένο Ταξίδι
Africa overland!!
Λοιπον ξερω εγω ενα τελειο,ειναι πιο πολυ ιταλικο αλλα εχει και μαλτεζικα πιατα και κυριως γλυκα!Λεγεται Piccolo Padre και ειναι πανω στην παραλια οπως πας για St Julian απο Sliema!Παρα πολυ φαγητο!

Home | Piccolo PadrePiccolo Padre
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.130
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Ευχαριστώ, ευχαριστώ! Και ό, τι άλλο σκεφτείτε πείτε! Της έχω δώσει και το link να μπαίνει να τσεκάρει!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom