Διακοπές Ελλάδα με μικρά παιδιά

Μηνύματα
32
Likes
46
Καλημέρα!
Θα προτιμούσα Σίβηρη,Φούρκα ή Ποσείδι,Κρυοπηγή,Πολύχρονο για διαμονή ...
Οι παραλίες είναι ρηχές κατάλληλες για παιδιά...
Γραφικό μέρος =Άθυτος θα την λατρέψεις...
Ευχαριστώ πολύ! Τότε θα βάλουμε σίγουρα την Αθυτο στο πρόγραμμα!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.327
Likes
14.173
Καλημέρα! Η απόφαση ελήφθη, ευχαριστώ όλους για τις ιδέες. Επειδή η ζωή με παιδιά έχει πάντα απρόοπτα από χθες ταλαιπωρούνται και τα δύο από γαστρεντερίτιδα. Επομένως, τα σχέδια για νησί και καράβι τα αφήσαμε για του χρόνου. Αν συνέλθουμε ως την Τετάρτη, θα φύγουμε για 1ο πόδι Χαλκιδικής, με την αυτονομία του αυτοκινήτου μας. Ίσως προσθέσουμε και μια μέρα ακόμη στη Θεσσαλονίκη, να θυμηθούμε και τα φοιτητικά μου χρόνια.
Οι ερωτήσεις τώρα:
Που είναι καλά να μείνουμε; Κάπου στη μέση ώστε να γυρίσουμε και λίγο.
Για φαγητό τι έχετε να προτείνετε;
Από παραλίες; Ξέρω είναι πολλές και όμορφες, αλλά κάτι για την περίπτωση μας υπάρχει; Εννοώ οικογένεια με μικρά παιδιά
Υπάρχει κάποιο μέρος έτσι λίγο πιο γραφικό; Η εντύπωση που έχω, χωρίς να έχω πάει, είναι ότι όλοι οι οικισμοί είναι μόνο τουριστικοί.
Μπορείς να κοιτάξεις τις τελευταίες σελίδες αυτού του θέματος

Χαλκιδικη....Που να παω???

Έχουν γραφτεί πολλά πράγματα πρόσφατα
 

Basonikol

Member
Μηνύματα
37
Likes
18
Ρε παιδιά πως έχω μπερδευτεί έτσι φέτος; Λόγω τιμών και ακρίβειας όλο σκέφτομαι και αλλάζω γνώμη..εκεί που είχα αποφασίσει να πάω Κέρκυρα μια φίλη μου μου είπε ότι είναι ακριβά και ότι ίσως με τρεισιμιση χρονων παιδί δε θα μας βολεψει ..και μου πρότεινε για Μάνη και αεροπολη .εσείς τι μου πρότεινετε; Σας έχω πρήξει το ξέρω αλλά πραγματικά φέτος έχω μπερδευτεί παρά πολύ.. και με χετε βοηθήσει άπειρες φορες..μένουμε Ναύπακτο οπότε οι αποστάσεις νομίζω είναι το ιδιο
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.216
Likes
6.462
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Ρε παιδιά πως έχω μπερδευτεί έτσι φέτος; Λόγω τιμών και ακρίβειας όλο σκέφτομαι και αλλάζω γνώμη..εκεί που είχα αποφασίσει να πάω Κέρκυρα μια φίλη μου μου είπε ότι είναι ακριβά και ότι ίσως με τρεισιμιση χρονων παιδί δε θα μας βολεψει ..και μου πρότεινε για Μάνη και αεροπολη .εσείς τι μου πρότεινετε; Σας έχω πρήξει το ξέρω αλλά πραγματικά φέτος έχω μπερδευτεί παρά πολύ.. και με χετε βοηθήσει άπειρες φορες..μένουμε Ναύπακτο οπότε οι αποστάσεις νομίζω είναι το ιδιο
Που να τρέχετε τώρα; Μια χαρά είναι το Σκάλωμα, η Χιλιαδού, η Μακύνεια, το Μοναστηράκι και τόσα άλλα μέρη κοντά μας.
:haha:
Σοβαρά τώρα, Στο δίλλημα Μάνη ή Κέρκυρα θα επέλεγα Μάνη. Όμορφα τοπία, ιδιαίτερα χωριά, και δυνατότητα για οικονομικότερες λύσεις. Αυτή την στιγμή υπάρχουν ανοιχτά 1-2 θέματα που αναφέρουν πολλές και ενημερωμένες λύσεις. Ρίξε μια ματιά σ’ αυτό:
Λιμένι και πέριξ, 4 βράδια
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.001
Ρε παιδιά πως έχω μπερδευτεί έτσι φέτος; Λόγω τιμών και ακρίβειας όλο σκέφτομαι και αλλάζω γνώμη..εκεί που είχα αποφασίσει να πάω Κέρκυρα μια φίλη μου μου είπε ότι είναι ακριβά και ότι ίσως με τρεισιμιση χρονων παιδί δε θα μας βολεψει ..και μου πρότεινε για Μάνη και αεροπολη .εσείς τι μου πρότεινετε; Σας έχω πρήξει το ξέρω αλλά πραγματικά φέτος έχω μπερδευτεί παρά πολύ.. και με χετε βοηθήσει άπειρες φορες..μένουμε Ναύπακτο οπότε οι αποστάσεις νομίζω είναι το ιδιο
Μάνη να πας, μια χαρά θα σε μπερδέψουν οι προτάσεις μας. Εσύ θα μας ζητάς πληροφορίες για Αρεόπολη και ενας Θεός ξέρει που θα σου προτείνουμε να πας! Άσε που έχουμε αρχίσει και τσακωνόμαστε 2-3 μέρες τώρα για τη Μάνη, που να αρχίζουμε με τη Κέρκυρα τώρα... :haha:
 

Basonikol

Member
Μηνύματα
37
Likes
18
Που να τρέχετε τώρα; Μια χαρά είναι το Σκάλωμα, η Χιλιαδού, η Μακύνεια, το Μοναστηράκι και τόσα άλλα μέρη κοντά μας.
:haha:
Σοβαρά τώρα, Στο δίλλημα Μάνη ή Κέρκυρα θα επέλεγα Μάνη. Όμορφα τοπία, ιδιαίτερα χωριά, και δυνατότητα για οικονομικότερες λύσεις. Αυτή την στιγμή υπάρχουν ανοιχτά 1-2 θέματα που αναφέρουν πολλές και ενημερωμένες λύσεις. Ρίξε μια ματιά σ’ αυτό:
Λιμένι και πέριξ, 4 βράδια
Αχαχαχα ναι και η Ναύπακτος τέλεια δε μπορώ να πω..αλλά έρχομαι εδώ από τη κοιλιά της μάνας μου οπότε τη έχω χορτάσει με το κουτάλι..παρόλα αυτά σε όποιον δεν έχει έρθει τη συνιστώ ανεπιφύλακτα...έχουμε τέλεια μέρη...Περίεργο όλοι για Μάνη μου είπαν..και εγώ περίμενα Κέρκυρα..ερώτηση αν μείνουμε Αεροπολη είναι καλή σαν βάση;
 

Basonikol

Member
Μηνύματα
37
Likes
18
Μάνη να πας, μια χαρά θα σε μπερδέψουν οι προτάσεις μας. Εσύ θα μας ζητάς πληροφορίες για Αρεόπολη και ενας Θεός ξέρει που θα σου προτείνουμε να πας! Άσε που έχουμε αρχίσει και τσακωνόμαστε 2-3 μέρες τώρα για τη Μάνη, που να αρχίζουμε με τη Κέρκυρα τώρα... :haha:
Αχαχαχα..πολύ ενδιαφέρον οι πληροφορίες πάντως .πάλι με σώσατε..και ιδού τώρα το τελευταίο ερώτημα και βασικό..να μείνουμε Αεροπολη η να κοιτάξω ναι Καρδαμύλη η Καλαμάτα;
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.001
Αχαχαχα..πολύ ενδιαφέρον οι πληροφορίες πάντως .πάλι με σώσατε..και ιδού τώρα το τελευταίο ερώτημα και βασικό..να μείνουμε Αεροπολη η να κοιτάξω ναι Καρδαμύλη η Καλαμάτα;
Θα σου πρότεινα Αρεόπολη γιατί έχεις πολλά να κάνεις και να δεις στην ευρύτερη περιοχή. Όλη η Μάνη είναι ένας ιδιαίτερος προορισμός. Από τη Καρδαμύλη εκτός απ' ότι είναι μακριά από τα κύρια αξιοθέατα της Μάνης, η πρόσβαση από το οδικό δίκτυο δεν είναι και η ευκολότερη. Η Καλαμάτα είναι μια μεγάλη πόλη με όλες τις ανέσεις, έχει πολλά όμορφα μέρη που μπορείς να πας προς το 3ο πόδι της Πελοποννήσου, αλλά μας ρώτησες για Μάνη και αυτό δεν έχει καμία σχέση.
 

Basonikol

Member
Μηνύματα
37
Likes
18
Θα σου πρότεινα Αρεόπολη γιατί έχεις πολλά να κάνεις και να δεις στην ευρύτερη περιοχή. Όλη η Μάνη είναι ένας ιδιαίτερος προορισμός. Από τη Καρδαμύλη εκτός απ' ότι είναι μακριά από τα κύρια αξιοθέατα της Μάνης, η πρόσβαση από το οδικό δίκτυο δεν είναι και η ευκολότερη. Η Καλαμάτα είναι μια μεγάλη πόλη με όλες τις ανέσεις, έχει πολλά όμορφα μέρη που μπορείς να πας προς το 3ο πόδι της Πελοποννήσου, αλλά μας ρώτησες για Μάνη και αυτό δεν έχει καμία σχέση.
Ναι θέλω οπωσδήποτε να πάω αεροπολη ..απλά ρώτησα για Καρδαμύλη γιατί θέλω να πάω παραλία του φονεα.και πολυμνιο. είναι μακριά από αεροπολη;
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.001
Ναι θέλω οπωσδήποτε να πάω αεροπολη ..απλά ρώτησα για Καρδαμύλη γιατί θέλω να πάω παραλία του φονεα.και πολυμνιο. είναι μακριά από αεροπολη;
Είναι περίπου μια ώρα η Καρδαμύλη. Για Πολυλίμνιο θέλεις τουλάχιστον 2,5 ώρες.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.607
Likes
50.231
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μανη με τα χέρια κάτω. Ναι, προς Αεροπολη, πιο κοντά σε περισσότερα ενδιαφέροντα.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Αν μιλας για Ιουλιο Αυγουστο δεν σου συνιστω Μανη , επειδη υπαρχει παιδι 3 ετων στη παρέα.
Πολυ ζεστη , καθολου ισκιος και ελαχιστα εως καθολου πραγματα για ενα μικρο παιδι και δυσκολες παραλιες χωρις άμμο.
Αν ομως θελεις μπορεις να εχεις για βαση σου το Γυθειο . Κωμοπολη με ωραιες παραλιες και για παιδια
δυο παιδικες χαρές , παιδακια να παιζει τα βραδια ακομα και αν καθοσαστε σε καφετεριες η για φαγητό.
Η Αρεοπολη που τόσο θελεις να πας ειναι 20 χλμ απόσταση . πας οσες φορες θέλεις .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.675
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom