Ισπανία Μαγιόρκα

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
Αν ε'ιναι για ρηλάξ, ναι αξίζει. Έχει αρκετά ζεστά νερά και υπάρχει λεωφορείο για Μανακόρ.
Δεν ξέρω τα δρομολόγια. Είναι το λεωφορείο νο 401. Τσέκαρε το μήπως άλλαξαν νούμερα.
Το απόγευμα που θα πάω σπίτι θα ψάξω για λεπτομέρειες. Τώρα είμαι έξω στην δουλειά.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Θενξ για το feedback.
Βασικά θέλω ριλαξ κ ο βασικος λόγος της επίσκεψης είναι η επίσκεψη στην Ακαδημία Ναδάλ
Απ ότι είδα στα γρήγορα έχει και ωραίες επιλογές για ποδήλατο τουρισμό.
Διάβασα ότι παλιές σιδηροδρομικές γραμμες που κατήργησαν τις μετέτρεψαν σε μονοπάτια πεζοπορίας. Πολύ ωραία ιδέα, ας τα βλέπει η hellenic train, off topic
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
Λοιπόν, έριξα μια ματιά και όντως το λεωφορείο είναι το 401. Τα δρομολόγια είναι από μισή ώρα έως μια ώρα (η συχνότητα). Επίσης μπορείς να ενοικιάσεις μηχανάκι έως 125 κυβικά, ακόμα και αν δεν έχεις δίπλωμα μηχανής. Αρκεί του αυτοκινήτου. Επίσης έχει πολλές εταιρίες ενοικίσασης ποδηλάτων. Αλλά
οι αποστάσεις ξεφεύγουν. Δες αν σ αρέσει να συνδιάσεις και μονοήμερη με Alcudia
alcudia - Recherche Google
Με λεωφορείο όμως είναι παίδεμα.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
2000 χιλιομετρα free για ενοικίαση αυτοκινήτου για 7 μέρες είναι καλά; 😁 ή είναι λίγα κ να προτιμήσω τα απεριόριστα;
Ενδιαφέρον φαίνεται η alcudia αλλά μόνο με αυτοκίνητο ενοικιασμενο. 😎
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
145
Likes
113
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Καλησπερα

Μαγιορκα τέλος Απριλίου αξίζει λέτε για 5 μέρες;
Τι πρέπει να δούμε ;
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.569
Likes
12.752
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία

vangelis69

Member
Μηνύματα
154
Likes
193
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Παταγονία
Καλησπερα

Μαγιορκα τέλος Απριλίου αξίζει λέτε για 5 μέρες;
Τι πρέπει να δούμε ;
Αξίζει και με το παραπάνω! Τον Μάιο του 2008 περάσαμε ένα καταπληκτικο 5ήμερο! Μείναμε στην Can Pastilla πολύ κοντά στο αεροδρόμιο και στην πρωτεύουσα!!!
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
145
Likes
113
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Ευχαριστώ πολύ παιδια

φαντάζομαι για καιρό εκείνη την εποχή θα είναι σαν Ρόδο ή κρητη.

αν έχετε κάποιο κατάλυμα να προτείνετε θα ήμουν ευγνώμων

ευχαριστω
 

Georgie

Member
Μηνύματα
6
Likes
7
Εγώ προσωπικά κάτι καλύτερο από τη Palma δεν είδα στο νησί !
Παραλίες μέτριες.
Όμορφο όμως σε γενικές γραμμές και αρκετό πράσινο .
Μακριά από Magaluf
 

meinmari1

Member
Μηνύματα
7
Likes
9
καλημέρα σασ !
Που θα προτείνατε να κλείσουμε διαμονή μαγιόρκα?
θα εχουμε μεταφορικό μεσο
 

Kostas78

Member
Μηνύματα
44
Likes
81
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλημέρα, εξαρτάται από την σύνθεση της παρέας σας και το σημαντικότερο από το σε τι θα προτιμούσατε να είστε κοντά. Η Μαγιόρκα είναι ένα νησί με παρόμοια έκταση με την Εύβοια. Η Ανατολική πλευρά έχει πολλές υπέροχες παραλίες. Η δυτική έχει τα πιο όμορφα χωριά αλλά ελάχιστες παραλίες και στενούς ορεινούς δρόμους. Στον Βορρά επιλέγουν να μείνουν πολλές οικογένειες με μικρά παιδιά. Στην νότια πλευρά, ανατολικά και δυτικά της Πάλμα μένουν πολλοί νέοι για να είναι κοντά στην νυχτερινή ζωή. Οι παραλίες Βόρεια και Νότια είναι μεγάλες αλλά αδιάφορες. Υπάρχει αυτοκινητόδρομος για τον Βορρά που σταματάει λίγο πριν την Αλκούντια και ένας ακόμα για τα Βορειοανατολικά. Υπολογίζεις από Πάλμα 50 λεπτά για τον Βορρά και περισσότερο από ώρα για ανατολικά.
 

kirmis

Member
Μηνύματα
185
Likes
13
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
@Kostas78 καλησπέρα,

Έχεις να προτείνεις κάποιο συγκεκριμένο μέρος / περιοχή για διαμονή οικογένειας με 2 μικρά παιδια? Ιδανικά κοντά σε κάποια μεγάλη παραλία. Θα θέλαμε να αποφύγουμε τις μικρές παραλίες με βράχια που βλέπω συνήθως σε οδηγούς, παρόλο που είναι πολύ γραφικές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom