Μέρος Επιβίωσης

EnjoySilence

Member
Μηνύματα
55
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Eurotrip
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Καλησπερα,δεν ηξερα που να τοποθετησω το θεμα μου,γι αυτο το τοποθετησα εδω. Ψαχνω προορισμους : εξω απο τον πολιτισμο,σε δαση και γενικοτερα στην υπαιθρο με μονο σημαδι κανενα κοντινο γραφικό χωριό με ελαχιστους κατοικους. Στο μερος αυτο να υπαρχει ποτάμι ή κάποια πηγή πόσιμου νερου. Επισης αν ειναι εύκολο να ειναι στην Ελλάδα και όχι στο εξωτερικό για ασφάλεια περισοτερο. Τελος,να μην ειναι και πολυ άγρια η ζωή εκεί γιατί δεν είμαστε και Survιvor :ρ
 

NoFX182

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Backpacking over Europe
οπουδήποτε κοντά στην Κερκίνη,Φλώρινα,Καστοριά. Πιστεύω και προς Ήπειρο μεριά αξίζει να το ψάξεις....;) Τσέκαρε το Νυμφαίο αμα δεν το ξέρεις ήδη!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
οπουδήποτε κοντά στην Κερκίνη,Φλώρινα,Καστοριά. Πιστεύω και προς Ήπειρο μεριά αξίζει να το ψάξεις....;) Τσέκαρε το Νυμφαίο αμα δεν το ξέρεις ήδη!
Στην Κερκίνη;;;;
 

EnjoySilence

Member
Μηνύματα
55
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Eurotrip
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
για εκδρομη λεμε ειτε 3ημερο,ειτε 5ημερο,ειτε 10ημερο..
Δεν το ξερω το Νυμφαιο. Αν σου ειναι ευκολο ανελυσε το λιγο παραπανω...
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Για ποια εποχή μιλάμε?Γιατί αν μιλάμε για καλοκαίρι νομίζω σου έχω το ιδανικό!Θέλετε φάση ύπνο στην ύπαιθρο ή καταφύγιο?
Λοιπόν πηγές Βοιδομάτη!Κατεβαίνεις από το χωριό Βίκος,μικρό γραφικό,περίπου 45 λεπτά ανάλογα με το ρυθμό κατάβασης και βρίσκεσαι στον παράδεισο!Πεντακάθαρος Βοιδομάτης,το νερό πίνετε και είναι παγωμένο,έχει χώρο για κάμπιγκ και μπορείτε να κάνετε και όλη τη διαδρομή περίπου 7 ώρες διασχίζοντας το φαράγγι του Βίκου,απλά δεν υπάρχει καλύτερο!!!!!!
 

Nektarios87

Member
Μηνύματα
99
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Φολεγανδρος
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Bear Grylls κ ετσι??
Εδω ειναι σχετικα ευκολη η επιβιωση σε σχεση με το εξωτερικο,φανταζομαι...
 

EnjoySilence

Member
Μηνύματα
55
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Eurotrip
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Για ποια εποχή μιλάμε?Γιατί αν μιλάμε για καλοκαίρι νομίζω σου έχω το ιδανικό!Θέλετε φάση ύπνο στην ύπαιθρο ή καταφύγιο?
Λοιπόν πηγές Βοιδομάτη!Κατεβαίνεις από το χωριό Βίκος,μικρό γραφικό,περίπου 45 λεπτά ανάλογα με το ρυθμό κατάβασης και βρίσκεσαι στον παράδεισο!Πεντακάθαρος Βοιδομάτης,το νερό πίνετε και είναι παγωμένο,έχει χώρο για κάμπιγκ και μπορείτε να κάνετε και όλη τη διαδρομή περίπου 7 ώρες διασχίζοντας το φαράγγι του Βίκου,απλά δεν υπάρχει καλύτερο!!!!!!
Και τα 2 μας ενδιαφερουν,πιο πολυ ψαχνουμε εναλλακτικές διακοπες. Για τον Βοιδοματη διαβασα οτι ειναι απο τα πιο καθαρα ποταμια στην Ευρωπη,εχεις ξαναπαει? πολυ καλη ιδεα ακουγεται!
 

EnjoySilence

Member
Μηνύματα
55
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Eurotrip
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Bear Grylls κ ετσι??
Εδω ειναι σχετικα ευκολη η επιβιωση σε σχεση με το εξωτερικο,φανταζομαι...
ειμαι λιγο κοτοπουλακος για να κανω αυτα που κανει ο Survivor φιλε Νεκταριε :ρ
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Η Βαλια Καλντα μου ρχεται στο μυαλο. Που θα κοιμαστε; Εξω;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.443
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom