Βολιβία Περού Μήνας του μέλιτος χωρίς πολύ μέλι. Περού – Βολιβία.

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ταξίδι-Όνειρο
Διάστημα

«Και έσονται οι δύο εις σάρκαν μία», είπε ο ιερέας και οι δύο νέοι κοιτάχτηκαν βαθιά μέσα στα μάτια…

«Ρε μήπως έχω κάνει μεγάλη Μαλ@%#α» σκεφτόταν αυτός ενώ εκείνη νοερά μετρούσε αντίστροφα: «Τρεις και σήμερα για Περού και Βολιβία»


 

Attachments

Last edited by a moderator:

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Απανωτες οι ιστορίες από Λατινική Αμερική. Αναμένουμε την συνέχεια. Βίον ανθόσπαρτον επί τη ευκαιρία
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μου είχε αρέσει πολύ η άλλη σου ιστορία για την Ασία και αυτή φαίνεται εξίσου ενδιαφέρουσα! :D

Περιμένουμε τη συνέχεια! :)

Και φυσικά να ζήσετε! :)
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ταξίδι-Όνειρο
Διάστημα
Ευχαριστώ για τις ευχές σας.

Σύντομα η συνέχεια...
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
ηθελα να ξερα ποσο πιο εκνευριστικη μπορεις να γινεις , ιστορια για Λατινικη Αμερικη και στα σκαρια Ινδια:haha::haha::haha:

Να ζησετε! αντε για παμε να φυγουμεεεεε απο το Ελλαντα:D
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ταξίδι-Όνειρο
Διάστημα
ηθελα να ξερα ποσο πιο εκνευριστικη μπορεις να γινεις , ιστορια για Λατινικη Αμερικη και στα σκαρια Ινδια:haha::haha::haha:

Να ζησετε! αντε για παμε να φυγουμεεεεε απο το Ελλαντα:D

Έχω μπλέξει με κάτι αληταράδες σε ένα ταξιδιώτικό φόρουμ και μου βάζουν ιδέες. Άστα που να στα λέω!

Για να σε ηρεμήσω λίγο, η Ινδία αργεί ακόμα.

Οι μαλακίες διορθώνονται...:haha:....να ζήσετε ευτυχισμένοι σας εύχομαι...
Θα το μεταφέρω στον αρμόδιο...

Ευχαριστώ για τις ευχές σας!
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ταξίδι-Όνειρο
Διάστημα
Ημέρα 1η SKH-MAD

Οι φίλοι μας Β και Φ, αφού ξεγοφιάστηκαν στο χορό, άλλαξαν μερικά ανεκδιήγητα δώρα και ετοίμασαν χωρίς πολύ επιμέλεια τις βαλίτσες τους, στις 12/9, στις 03:30 ήταν στη γνωστή πια αφετηρία, στο αεροδρόμιο «Μακεδονία» με προορισμό τη Ζυρίχη και από εκεί τη Μαδρίτη.

Για τη Swiss τα ξέρετε- τι να τα λέμε πάλι- για το δε δρομολόγιο, ωραιότατο, βολικότατο κτλ αλλά γεροί να είμαστε να το θυμόμαστε αφού άλλες οι “βουλές” της εταιρείας.

Προσγειώνονται, λοιπόν, στη Μαδρίτη και η αναμονή για την επόμενη πτήση είναι 13 ώρες. Αλλά οι φίλοι μας αγαπάνε Μαδρίτη και έτσι αφού άφησαν τα μπαγκάζια τους στα lockers, παίρνουν το λεωφορείο και πάνε στο κέντρο. Εκεί διαδηλώσεις και κακό, αλλά μεγάλη κοσμιότης, όχι σαν κάτι άλλες πρωτεύουσες(!).

aimg809.imageshack.us_img809_8325_dsc0007rc.jpg


Η Φ βέβαια από την πρώτη φορά που πήγε στη Μαδρίτη είχε πάθει έρωτα με τον ουρανό και συνεχώς κοίταζε πάνω απολαμβάνοντάς τον, επιβαρύνοντας τον αυχένα της και μοιάζοντας με άτομο που διανοητικά την έχει τη διαταραχή του.

Κάνανε βόλτες και κόντρα βόλτες και φυσικά τίμησαν και το Corte Ingles γιατί ξέχασαν να βάλουν στις βαλίτσες έναν σωρό πράγματα και η Φ, όταν κατέβαζε το βλέμμα από τον ουρανό αναρωτιόταν: «Μα καλά είμαι τελείως χαζή; Τι έβαλα πια σ’ αυτή τη βαλίτσα;»

Και κάποια στιγμή έφτασαν στην Cava Baja για ωραίο φαγάκι στο Orixe (Orixe - Terra Gastrnmica ) αλλά «Λυπάμαι πολύ siesta», τους είπε ο υπάλληλος και έτσι φάγανε σε ένα μαγαζί που δεν αξίζει να αναφέρουμε. Και από εκεί στο πάρκο Retiro για γρανίτα λεμόνι και λίγη siesta κάτω από τα ωραία δέντρα και την αναζωογονητική σκιά τους.

Μ’ αυτά και μ’ αυτά, η μέρα πέρασε και πήραν το λεωφορείο για πίσω στο αεροδρόμιο, πήραν τα μπαγκάζια τους και στήθηκαν στην ουρά της ΤΑΜ με προορισμό το Sao Paolo. Επιβιβάστηκαν στο Α330 και μετά το κατά κοινή ομολογία μέτριο γεύμα, κατέβασαν τους “διακόπτες” και κοιμήθηκαν του καλού καιρού. Η επόμενη μέρα θα τους έβρισκε στην Αμερικανική ήπειρο.

Tips:

  • Το εισιτήριο με Swiss SKG-MAD-SKG κόστισε 153 ευρώ το άτομο
 

Attachments

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.417
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Frida !!! Κι ότι σκεφτόμουν πόσο θα ήθελα να τη δω και γραπτώς αυτή την απίστευτη ιστορία ! :)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.485
Likes
7.968
Frida κρυφο ταλεντο στη συγγραφη σε βρισκω...
Περιμνω εναγωνιως τη συνεχεια της ιστοριας απο αγαπημενη Λατινικη Αμερικη (αχ!!)
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.908
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Πολύ ωραία αρχή.
Περιμένουμε τη συνέχεια.
Να ζήσετε ευτυχισμένοι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom