Μαλαισία Ταϊλάνδη Μαλαισία vs Ταϊλάνδη

michalis87

Member
Μηνύματα
88
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Γεια σας παιδιά,
Ήρθε η ώρα να κανονίσω και εγώ τις καλοκαιρινές μου διακοπές. Θα ήθελα τη γνώμη σας όσο αφορά το προορισμό. Ταϊλάνδη ή Μαλαισία? Όποια και να διαλέξουμε θέλουμε να το συνδυάσουμε και με κάποιο/α νησάκι/α. Ψάχνουμε το μέρος όπου θα έχει ωραίες παραλίες και το βράδυ να μπορούμε να βγούμε για ένα ποτό. Δλδ ψάχνουμε προορισμό με ωραίες παραλίες και διασκέδαση.

Επίσης σαν χώρα ποια είναι πιο οικονομική (διαμονή, φαγητό κτλ).

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Για καλοκαίρι η Μαλαισία είναι καλύτερα μιας και στην Ταϊλάνδη είναι περίοδος μουσώνων. Έχω πάει μόνο Ταϊλάνδη έτσι δεν μπορώ να συγκρίνω τιμές αλλά αν τελικά την επιλέξεις διάλεξε τα ανατολικά, δηλαδή τα νησιά στο Κόλπο της Ταϊλάνδης γιατί επιρεάζονται λιγότερο και έχουν όλα όσα ζητας.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Για Μαλαισια και γω δεν ξερω αλλα για Ταυλανδη το καλοκαιρι δε λεει. Συμφωνω με ggonholidays
 

crida

Member
Μηνύματα
19
Likes
7
Καλησπέρα Σε ολους!
κανονίζω το επόμενο ταξίδι μου στην Ασία κ θέλω την άποψη σας στο εξης ερώτημα:
ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΑΛΑΙΣΙΑ Η ΤΑΥΛΑΝΔΗ????

αν τα κλείσω απο τώρα τα είσιτηρια ειναι καπως οικονομικότερα...
θα είμαι με το ταίρι μου κ αυτή τη φορά δεν θελουμε τοσο ενα ταξίδι στη περιπέτεια, όσο ενα ταξίδι -οικονομικό- σε μια παραλία τροπική να μαυρίσουμε κ να χαρούμε τον έρωτά μας!!! :p
τι θα προτείνατε πολυταξιδεμένοι μου φίλοι???
εχω ξαναπάει ταυλάνδη στα phi phi islands μαλαισια δεν εχω παει ποτέ αλλα τα εισιτηρια ειναι οικονομικότερα :) θα είναι οκ για 8 μερες που διαθετουμε???

ευχαριστώ πολύ όλους!!!!
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.090
Μαλαισία θα πρότεινα εγώ..έχει πολλά πράγματα να δεις από Κουάλα Λουμπούρ,σπηλιές Μπατού, Τζένινγκ Χάιλαντς,Κάμερον Χάιλαντς,δάσος ταμαν νεγκαρα κ νησί λαγκαουι
 
Μηνύματα
771
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Γιατί όχι και τα δύο? Από Langkawi προς Koh Lipe μία ώρα ταχύπλοο.
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
201
Likes
113
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Γιατί όχι και τα δύο? Από Langkawi προς Koh Lipe μία ώρα ταχύπλοο.
Κ εγώ σκέφτομαι αυτό το ταξίδι.. Δεν ήξερα ότι απ το λανγκαουι είναι μια ώρα μόνο... Έχεις πάει κ στα δύο? Πως ήταν? Σκέφτομαι μήπως τα συνδυάσω. Ένας φίλος μου πήγε κο λιπε κ μου είπε ήταν απίστευτα..
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
201
Likes
113
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Είναι όντως πολύ όμορφο.
Το χειμώνα που μας πέρασε πήγα Φιλιππίνες κ ήταν απίστευτα. Δεν ξέρω αν θα ξαναβρώ κάτι παρόμοιο αλλά απ τις φώτο είδα ότι το κο λιπε μοιάζει λίγο. Έχεις να μου προτείνεις κάποιο ξενοδοχείο?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Το χειμώνα που μας πέρασε πήγα Φιλιππίνες κ ήταν απίστευτα. Δεν ξέρω αν θα ξαναβρώ κάτι παρόμοιο αλλά απ τις φώτο είδα ότι το κο λιπε μοιάζει λίγο. Έχεις να μου προτείνεις κάποιο ξενοδοχείο?
Είναι πάρα πολύ μικρό, 3 παραλίες είναι όλες κι όλες αλλά έχει ωραία χαλαρή ατμόσφαιρα και περνάς καλά. Τα νερά είναι πολύ όμορφα αλλά νομίζω Φιλιππίνες κερδίζουν(χωρίς να έχω πάει εκεί). Ξενοδοχείο δεν έχω να προτείνω, έμεινα σε Hostel.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom