Μαλαισία Ταϊλάνδη Μαλαισία vs Ταϊλάνδη

Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Κ εγώ σκέφτομαι αυτό το ταξίδι.. Δεν ήξερα ότι απ το λανγκαουι είναι μια ώρα μόνο... Έχεις πάει κ στα δύο? Πως ήταν? Σκέφτομαι μήπως τα συνδυάσω. Ένας φίλος μου πήγε κο λιπε κ μου είπε ήταν απίστευτα..
To Lipe απλά ΥΠΕΡΟΧΟ. Ακριβούτσικο βέβαια για τα δεδομένα της Ταυλάνδης αλλά αξίζει.
Το Langkawi κατ' εμέ αδιάφορο.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.965
Likes
9.361
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Συμφωνώ με τα παιδιά οτι το κο Λίπε είναι πανέμορφο! Μόνο που απ' οτι φαίνεται έχει αλλάξει πάρα πολύ από το 2009 που πήγα εγώ..Είχα μείνει στο Bundhaya resort αλλά τώρα βλέπω έχει χτιστεί νέα πτέρυγα με δωμάτια και έχει μέχρι και πισίνα! Γενικά το νησί έχει παραχτιστεί..
Από ξενοδοχεία εμένα μου άρεσε το Castaway resort στην παραλία Sunrise, αλλά δεν είχε ανοίξει για σεζον αρχές Νοεμβρίου που πήγα.
Έχω γράψει ιστορία εδώ https://www.travelstories.gr/community/threads/Πάμε-koh-lipe-Ξαναπάμε-Ταυλάνδη.18418/ αλλά πολλά από αυτά που γράφω θα έχουν αλλάξει!
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ισχύει ότι έχει πάρει τα πάνω του το νησί τα τελευταία λίγα χρόνια αλλά ακόμα δεν είναι σε επίπεδα πχ Πουκέτ και Σαμούι, ευτυχώς. Και όντως οι τιμές σε φαγητό/ποτό ήταν διπλάσιες (και βάλε καμιά φορά)σε σύγκριση με την ηπειρωτική χώρα. Αλλά και πάλι πολύ οικονομικό για τα ελληνικά δεδομένα.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.965
Likes
9.361
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ισχύει ότι έχει πάρει τα πάνω του το νησί τα τελευταία λίγα χρόνια αλλά ακόμα δεν είναι σε επίπεδα πχ Πουκέτ και Σαμούι, ευτυχώς.
Μακάρι να'ναι έτσι και να σταματήσουν κάπου! Το νησάκι είναι πολύ μικρό.
Για την περίοδο των Χριστουγέννων φροντίστε να κλείσετε δωμάτιο από πολύ νωρίς.
Το Λανγκάουι καλό ήταν, καταπράσινο με μαιμουδάκια παντού, αλλά οι παραλίες δεν ήταν πολύ καλές.
Υπάρχει ιστορία και για αυτό εδώ https://www.travelstories.gr/commun...ως-λέμε-οι-παραλίες-της-συμφοράς.16401/page-2
και αν βαριέσαι να διαβάσεις δες απλά το βίντεο
 

Konstantinb

Member
Μηνύματα
223
Likes
948
Με το καλό....Χριστούγεννα θα κάνω στα basic Μπανγκόκ, Πουκέτ και Σιγκαπούρη και τα 'χω όλα κλεισμένα
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
202
Likes
113
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.. Οπότε τι προτείνεται από νησιά της ταυλανδης? Λέω μηπως πάμε λίγο από Κουάλα Λουμπούρ μετά λανγκαουι κ μετά κο λιπε κ να γυρίσουμε από Μπανγκόκ αλλά μετά το κο λιπε που να πάμε?! Σκεφτόμαστε για 3 βδομάδες με ένα μήνα.. Αν γενικά είναι καλές οι τιμές κ βρούμε κάτι. Πείτε καμία ιδέα!
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
202
Likes
113
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Με το καλό....Χριστούγεννα θα κάνω στα basic Μπανγκόκ, Πουκέτ και Σιγκαπούρη και τα 'χω όλα κλεισμένα
Σιγκαπούρη είναι πανέμορφη! Πήγα πριν 3 χρόνια κ ξετρελάθηκα!
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.. Οπότε τι προτείνεται από νησιά της ταυλανδης? Λέω μηπως πάμε λίγο από Κουάλα Λουμπούρ μετά λανγκαουι κ μετά κο λιπε κ να γυρίσουμε από Μπανγκόκ αλλά μετά το κο λιπε που να πάμε?! Σκεφτόμαστε για 3 βδομάδες με ένα μήνα.. Αν γενικά είναι καλές οι τιμές κ βρούμε κάτι. Πείτε καμία ιδέα!
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.. Οπότε τι προτείνεται από νησιά της ταυλανδης? Λέω μηπως πάμε λίγο από Κουάλα Λουμπούρ μετά λανγκαουι κ μετά κο λιπε κ να γυρίσουμε από Μπανγκόκ αλλά μετά το κο λιπε που να πάμε?! Σκεφτόμαστε για 3 βδομάδες με ένα μήνα.. Αν γενικά είναι καλές οι τιμές κ βρούμε κάτι. Πείτε καμία ιδέα!
Ωραίοι και οι 3 προορισμοί..Αντί όμως για Μπανγκόκ,μπορεις να γυρίσεις απο Σιγκαπούρη για να μείνεις κι εκεί λίγες μέρες που είναι τέλεια στις γιορτές!!!
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Σιγκαπούρη είναι πανέμορφη! Πήγα πριν 3 χρόνια κ ξετρελάθηκα!
Μόλις είδα οτι έχεις ήδη πάει Σιγκαπούρη...όμως και πάλι αξίζει να ξαναπάς ειδικά τέτοια περίοδο!!!
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.. Οπότε τι προτείνεται από νησιά της ταυλανδης? Λέω μηπως πάμε λίγο από Κουάλα Λουμπούρ μετά λανγκαουι κ μετά κο λιπε κ να γυρίσουμε από Μπανγκόκ αλλά μετά το κο λιπε που να πάμε?! Σκεφτόμαστε για 3 βδομάδες με ένα μήνα.. Αν γενικά είναι καλές οι τιμές κ βρούμε κάτι. Πείτε καμία ιδέα!
Εφόσον είναι για τόσο μεγάλο διάστημα, θα μπορούσες να ανέβεις βορειότερα και να δεις και τα νησιά γύρω από το Κράμπι (Lanta, Jum, Phiphi και τόσα άλλα γύρω γύρω). Υπάρχει ταχύπλοο από το Λίπε προς τα εκεί.
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
202
Likes
113
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μόλις είδα οτι έχεις ήδη πάει Σιγκαπούρη...όμως και πάλι αξίζει να ξαναπάς ειδικά τέτοια περίοδο!!!
Μετά τον Ιανουάριο θα πάω προς τα εκεί. Σκέφτομαι κ 3-4 μέρες σιγκαπουρη γιατί ο φίλος μου δεν εχει πάει κ είπα να του κάνει το χατήρι!
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
202
Likes
113
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εφόσον είναι για τόσο μεγάλο διάστημα, θα μπορούσες να ανέβεις βορειότερα και να δεις και τα νησιά γύρω από το Κράμπι (Lanta, Jum, Phiphi και τόσα άλλα γύρω γύρω). Υπάρχει ταχύπλοο από το Λίπε προς τα εκεί.
Α αλήθεια? Δεν το ήξερα...απλα προς πι πι ξέρω ότι γίνεται χαμός και έχουν καταστραφεί οι παραλίες κ όλα απ τον υπερτουρισμο..εχεις καμία άλλη πρόταση? Μετά σκέφτηκα μήπως από Κουάλα Λουμπούρ πάω κανένα σε που Φιλιππίνες.. Είμαι πολύ μπερδεμένη. Δώστε μου τα φώτα σας!!! ❤
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.138
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom