Μαλδίβες και θαλάσσια σπορ

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
Αχ σε 2 περίπου μήνες θα πραγματοποιήσω το ταξίδι όνειρό μου (αν όλα πάνε καλά).:clap:
Έχουμε κλείσει ξενοδοχείο (το Olhuveli) με πλήρη διατροφή,που σημαίνει οτι για φαγητό τουλάχιστον δεν θα ξοδεψουμε χρήματα.Θα ήθελα να ρωτήσω για τα θαλάσσια σπορ,για τα σπα,για μια βόλτα στο Μάλε κτλ.. αν τα χρεώνουν ακριβά. Πόσα περίπου χρήματα θα ήταν καλό να έχουμε μαζί μας για όλα αυτά?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.487
Likes
7.969
Αχ σε 2 περίπου μήνες θα πραγματοποιήσω το ταξίδι όνειρό μου (αν όλα πάνε καλά).:clap:
Έχουμε κλείσει ξενοδοχείο (το Olhuveli) με πλήρη διατροφή,που σημαίνει οτι για φαγητό τουλάχιστον δεν θα ξοδεψουμε χρήματα.Θα ήθελα να ρωτήσω για τα θαλάσσια σπορ,για τα σπα,για μια βόλτα στο Μάλε κτλ.. αν τα χρεώνουν ακριβά. Πόσα περίπου χρήματα θα ήταν καλό να έχουμε μαζί μας για όλα αυτά?
Συνήθως στο site καθε ξενοδοχείου υπάρχει στην ενότητα spa και κατάλογος με τις θεραπείες και τις τιμές. Αν στο συγκεκριμένο site δεν υπάρχει μπορείς να στείλεις mail ζητώτας τους να σου στείλουν τον κατάλογο με τις θεραπείες-τιμές.
Φαντάζομαι κάτι ανάλογο μπορείς να κάνεις και για τα θαλάσσια σπορ και εκδρομές. Δύο σημειώσεις: Στα περισσότερα νησιά-ξενοδοχεία από πλευράς θαλάσσιων σπορ μιλάμε για καταδύσεις και όχι π.χ. για σκι-τζετ σκι κ.λ.π. γιατί τα τελευταία δημιουργούν ηχορύπανση. Επίσης, το κόστος της εκδρομής στο Μάλε εξαρτάται από το πόσο μακρυνή είναι η ατόλη που βρίσκεται το ξενοδοχείο.

Πόση ώρα είναι το ξενοδοχείο σας από το αεροδρόμιο?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.487
Likes
7.969
Επίσης σχετικά με αυτό που λες ότι τουλάχιστον για φαγητό δεν θα ξοδέψετε χρήματα, λάβε υπόψιν σου ένα έξοδο που είναι τα νερά-ποτά και τα οποία είναι σε εξωφρενικές τιμές!
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
Πόση ώρα είναι το ξενοδοχείο σας από το αεροδρόμιο?
Vario σε ευχαριστώ πολύ! Το ξενοδοχείο είναι γύρω στα 35 χλμ απο το Μάλε.Το site του ξενοδοχείου,δυστυχώς, λέει τιμές μόνο για τα δωμάτια. Μην φανταστείς ότι ειμαι κ πορωμένη με τα θαλάσσια σπορ κτλ,ξέρω οτι απαγορεύονται τα περισσότερα, άντε κανένα κανό να κάνω που μου αρέσει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.313
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom